Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Buszon olvasni tényleg ilyen gáz?

Buszon olvasni tényleg ilyen gáz?

Figyelt kérdés
Múltkor volt nálam egy könyv és délután hazafelé azt olvasgattam a buszon. Sokan voltak és körülöttem úgy néztek (főleg fiatalok, korombeliek), sőt inkább bámultak, mintha valami bajom lenne. Igaz, nem gyakran látok embereket buszon olvasni, maximum reggelente tanulni, de azért ennyire csak nem nagy szenzáció... Vagy nem illik ilyet csinálni és én valamiért nem tudtam róla?
2011. szept. 15. 23:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem félreértetted a pillantásokat. Max azt nézték, hogy mit olvasol (sokat elárul az olvasó félről, és az ember alapvetően kíváncsi), egyáltalán nem ciki olvasni a buszon.

Nem lehet, hogy olyat olvastál, ami esetleg fura lehet az átlag embernek? :)


Amúgy meg olvass nyugodtan a buszon, egyáltalán nem balesetveszélyes, ahogy azt az utolsó mondja, ha a másik kezeddel kapaszkodsz...

2011. szept. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
olvasni sohasem gáz! Az a gáz, hogy a fiatalok már semmifele könyvet nem vesznek a kezükbe, lassan már a tankönyveket sem. Amúgy egy könyv hangulatát, az általa nyújtott élményt nem pótolja a film se. E könyv is jó, de az sem az igazi, szóval ne hidd hogy baj olvasni bárhol is. Sőt! A többi meg gondoljon amit akar!
2011. szept. 16. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem távolsági buszon már szóltak is be miatta. Tipikus putriból való suttyók. Szállok fel, a kezemben ott egy könyv, a buszon fent meg utánam szól az egyik.

- Ne a könyvet auvassad, minek kell az?

És mind kiröhögtek, meg mutogattak rám. O.o Bár tényleg látszott rajtuk, hogy talán csak a nyolc osztályuk van, igazi gyökerek voltak.

2011. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 napietus ***** válasza:
1általán nem gáz. én sajnos nem tudok, megfájdul a fejem tőle. pedig jó lenne, főlkeg hosszú úton.
2011. szept. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 bitangbigtank ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz. Bár volt olyan hogy valaki olvasott egy könyvet, és elkezdtem én is olvasni.. mondjuk távolról lehet úgy tűnhetet, hogy bámulom, hogy miért olvas D:
2011. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy gáz!

Imádok olvasni, minden lehetséges helyzetet kihasználok. Mivel negyed óra oda-vissza az út, ezt a napi fél órát mindig kihasználom. Igazán pihentető, ha nem épp óbégatós suttyókkal van tele a járat.

2011. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak beleolvastak a hátad mögött a könyvbe? :D Én mindig azt szoktam, tudom, illetlenség, de érdekel ki mit olvas (nyilván telefonba, levelekbe nem olvasok bele, de pl. az újságba simán). Egyáltalán nem gáz, bár én nem szoktam, mert a busz elég kanyargós, meredek úton jár, csak rosszul leszek ha olvasok.
2011. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Az én kezemben, amikor időm engedi, mindig könyv van.

Ha utazok, ha valahol leülök valakit várni, iskolában szünetben, ha szabad foglalkozás van órán, otthon is.

Még soha nem néztek meg ezért, de egy-két osztálytársamtól kaptam buta megjegyzéseket ezért. Ő dolguk, nekem így jó, élvezem, nem fogok mások véleményére adni ilyen dologban, hogy olvasni valaki szerint ciki.

22/L

2011. szept. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

02:28

Van, akit nem zavar a zaj és az emberek, ülve kell olvasni, ha nem tudsz egy kézzel könyvet fogni és a másikkal kapaszkodni, ennyi a titka. Még soha nem estem el, pedig állva is szoktam olvasni, ha a másik kezemmel tudok biztonságosan kapaszkodni.

2011. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Én is megszoktam "bámulni" azokat, akik olvasnak buszon, de nem azért, mert furcsák lennének, hanem mert próbálom kisilabizálni a könyv címét. Szerintem ne húzd fel magad ezen. Ha bámulni akarnak, hagy bámuljanak.
2011. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!