Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem hülye magyar...

Csak szerintem hülye magyar szokás a naponkénti tisztálkodás?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 20:23
1 2 3 4 5 6
 51/59 Botchan válasza:
91%
Persze, hogy magadon nem érzed, mert hozzá vagy szokva. De attól még mások érzik, ha nem is mondják. Ha azt akarod, hogy, bárki is közeledjen feléd, javaslom, igenis fürödj minden nap. Mert az, hogy mindennap fürdik az ember, nem hülye szokás. és még valami: aki nem fürdik hosszú távon, az büdös.
2013. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 gaborczirjak válasza:
92%
Egy Erdelyi urasag, fonemes, emlekirataiban olvastam. Ritkan feredek( igy regies nyelvhasznalattal) fejet vagy 25 eve nem mostam, labat akkor mostam ha atkeltunk valami patakon, vagy folyon.Ez az 1700-as evekbol valo, ugyanis akkor ugy veltek hogy csak a parasztok furodnek, tehat az urak ezt lealazonak talaltak. Ezert hasznaltak szagositokat es persze egy palca is mindig keznel volt, mert ugyancsak vakarodztak (ami nem is csoda)Ez kulonben egesz Europara jelemzo volt, tehat nem magyar szokas mint ahogy a mai napi tisztalkodas sem.
2014. okt. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim válasza:
26%
Ne fürgyé’ le!
2015. febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim válasza:
100%

:D aaazt a qurva, ember. :D

Az a 1 havi fing sz*rrá képződik a segglyukadon.

Mi a jó büdös ...? :D

Nem érzed, hogy az emberek távolságtartóak..? Ez a kérdésed is azt mutatja, hogy nem vagy közeli kapcsolatban más emberekkel..de ezen ne is csodálkozzunk.

Barátnőről vagy pasiról ne is álmodozz. A legrosszabb roma is tisztább lehet, mint te :D

Persze nagyon kamuszagú ez a kérdés. :)

De azért, ha elképzelem a szagod.. Elég ütős aroma lehet :DD

2016. máj. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
77%

"elvből nem fürdök, mert felesleges, bárki bármint mond. Környezettudatosság, spórolás egyeseknek smafu, elég gáz"

Lehet ám kevesebb vízzel is fürödni! Beszappanozod magadat aztán levereted magadat vízzel. Nem kell 2 köbméter vizet elhasználni fürdésenként. És spórolhatsz azzal is pl. hogy melegített vízzel mosogatsz, és kikészíted a másik lavórban (nem tudom, hogy mi a hivatalos neve annak amit a mosogatóba tesznek) az öblítéshez a hideg vizet, ill. ennek a víznek a maradékát, használt felmosóvizet odakészíted vödörben a vécé mellé, és azzal öntöd le, ezzel egy veretésnyi vizet megspórolsz, illetve ha akkor mosol ruhát, ha már egy teljes gépnyi adag összegyűlt, nem egy-két pólót, alsógatyát állsz neki kimosni, árammal meg úgy spórolhatsz mé, hogy csak ott égjen a villany, ahol tartózkodtok, és csak akkor, ha muszáj. Én is naponta fürdök, de igyekszek a lehető legkevesebb vizet használni, a szükségesnél nem többet, és fogmosásnál pohárba töltök egy kevés vizet az öblögetéshez, fogkefe lemosásához. Ha gyakorlatilag nem tisztálkodsz, az nem környezettudatosság, hanem igénytelenség.

2016. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim válasza:
84%
Azóta azé fürödté má?
2017. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
100%
Környezettudatosságból a mai napig nem fürdött. 😃 😃
2018. júl. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
23%
Te valami tarnopoli elméleti tetűhintás vagy? A roma csak nem tisztálkodik (bocsi az igényes romáktól), de te még nagy arccal megideologizálod, és lenézed azokat, akik még igényesek maradtak. Téged úgy rúgnálak ki, hogy a taknyodon csúsznál.
2018. júl. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
#57 de nem ám! 😊
2022. jún. 23. 18:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!