Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őszinte részvétem, mégis miben?

Őszinte részvétem, mégis miben?

Figyelt kérdés

Annyira gyűlölöm, gyűlölöm gyűlölöm ezt a "kifejezést", sablon szöveg mindenki csak azért mondja, mert mondani kell nem pedig azért, mert úgy is gondolja.

Mit "vesz benne részt őszintén"? Mit? Nem érzi azt, amit én, nem ő riad fel álmából, mint én, nem tudja mit érzek így nem is vehet benne részt!! Lehet ő is sajnálja, igen SAJNÁLJA, nem pedig részt vesz benne!!! Áááá:'(:'( és mikor már a hatezredig embertől hallod...!:(


Á teljesen meg vagyok bolondulva, szóval itt a kérdésem lényege konkrétan az, hogy más sem szereti, ha ezt mondják neki?? Inkább azt, hogy "nagyon sajnálom", mert az legalább igaz. Én soha nem mondtam még senkinek, hogy szinte részvétem, csakis közvetlen családtagnak.


24N


2011. okt. 25. 17:48
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
2011. okt. 25. 17:49
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Az őszinte részvét az azt jelenti hogy ki vesz a részét a sajnálatból, nem azt hogy ugyanazt érzi mint te, vagyis csak részben mert te is sajnálod.
2011. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
61%
Mit háborogsz? Bezsongtál?
2011. okt. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen lehetséges, hogy "bezsongtam", lehet te is "bezsongnál", ha elveszítenél egy számodra nagyon fontos személyt!!!! Gyökér
2011. okt. 25. 17:54
 5/30 A kérdező kommentje:
Kiveszi a részét a sajnálatból? Bennem nem sajnálat van, hanem borzalmas, hatalmas fájdalom
2011. okt. 25. 17:55
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
akkor nem ilyen szarságokkal foglalkoznál ne másokat hibáztass mert talán próbálnak veled együtt érezni, menj el orvoshoz ne másokkal kötekedj, örülnél inkább ha mindenki sz.arna bele hogy meghalt?
2011. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

Ne hisztizz!

Inkább örülj, hogy vannak akik megpróbálnak melletted állni a nehéz időkben. Képzeld csak el, ha senki nem írna neked, s nem nyilvánítana részvétet... Örülj, hogy megpróbálnak így vagy úgy, de melletted állni!

2011. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Mellesleg majd túléled mint mindenki, vedd észre hogy nem vagy egyedül, nekem is meghalt egy nagyon fontos személy képzeld el, bent égett a saját házában mégse kötekedtem senkivel, inkább te vagy a gyökér, maradj csendben inkább próbáld túlélni és ne itt sajnáltasd magad mert attól nem fog visszajönni senki
2011. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%
Én egyiket sem szeretem. Engem ne sajnáljon senki, attól nem lesz jobb, nem fog elmúlni a fájdalom. A részvét se tetszik jobban. Ne sajnálkozzon, azzal csak még mélyebbre taszít, inkább próbáljon biztatni hogy minden rendben lesz/túl leszek rajta, csak kell egy kis idő/attól hogy elvesztettem még velem marad stb vagy akármi csak ne az h sajnál vagy h őszinte részvét.
2011. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

ezt konkrétan nem kötekedésnek szántam feléd!

Amit meg előtte írtam, azt a 74%-os válaszolónak szántam, mert ízléstelen, amit írt, pláne egy ilyen kérdésre:(

2011. okt. 25. 17:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!