Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Őszinte részvétem, mégis miben?

Őszinte részvétem, mégis miben?

Figyelt kérdés

Annyira gyűlölöm, gyűlölöm gyűlölöm ezt a "kifejezést", sablon szöveg mindenki csak azért mondja, mert mondani kell nem pedig azért, mert úgy is gondolja.

Mit "vesz benne részt őszintén"? Mit? Nem érzi azt, amit én, nem ő riad fel álmából, mint én, nem tudja mit érzek így nem is vehet benne részt!! Lehet ő is sajnálja, igen SAJNÁLJA, nem pedig részt vesz benne!!! Áááá:'(:'( és mikor már a hatezredig embertől hallod...!:(


Á teljesen meg vagyok bolondulva, szóval itt a kérdésem lényege konkrétan az, hogy más sem szereti, ha ezt mondják neki?? Inkább azt, hogy "nagyon sajnálom", mert az legalább igaz. Én soha nem mondtam még senkinek, hogy szinte részvétem, csakis közvetlen családtagnak.


24N


2011. okt. 25. 17:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Részt veszek a gyászodban.

Köss bele ezeréves mondásokba.

A sajnálom, az sablonos. Sajnálni azt szokták hogy lever vmit a polcról az ember,neked megy véletlen az utcán stb.

"Nagyon sajnálom" pff ez SEMMIT nem fejez ki.



Az nem zavar hogy a sokadik ember mondja hogy "Boldog szülinapot"??juj pedig az olyan sablonos......

2011. okt. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

hát annyira nem szeretnék beszélni róla, csak annyit, hogy: az 5 éves kis keresztfiamat veszítettem el! Istenem....:'(:'(


Igen tudom, joggal mondhatjátok, hogy "na látod, a szüleinek legalább annyira fáj, mint neked"

Igen, én nem is a közvetlen családot értettem a kérdésem alatt.

Hanem pl. a "Piroska" nénit, akit a piacról ismerek, tudja, hogy van egy gyönyörű keresztfiam, mert sokat jött velem a piacra. de végül is lehet, hogy tényleg nincs is igazam, ezt még sosem tárgyaltam ki senkivel, tényleg, ti, válaszolók vagytok az elsők, de rá kell jönnöm, igazatok van!:(


Viszont ha van itt olyan ember, aki mélyen hívő elmagyarázhatna nekem valamit, mert nem értem. Én alapvetően mondhatom azt, hogy hiszem Istent, a magam módján szoktam is Imádkozni, de nem járok el templomba. Néha viszont, ez a tragédia kapcsán is felmerül bennem egy gondolat. Ha van Isten, akkor miért? Miért őt, ezt a kis drága ártatlan gyereket kellett elvennie, mi rosszat tett, miért kellett, hogy így legyen??


Nagymamám azt mondja, mert Istenkének is a jók kellenek. De eben hol a logika? Magához veszi a jókat, és itt hagyja a gonoszakat, nem értem miért kellett ennek a kis drága szívnek elmennie, miért kellett ő neki????:'(:'(

2011. okt. 25. 18:36
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést én is feltettem már... Különböző válaszokat kaptam, úgy hívőktől, mint nem hívőktől.

Az egyik ami megmaradt bennem... "Lehet ha itt marad, kegyetlen életben lesz része, megmenekült valamilyen szenvedéstől..." vagy "Lehet rossz ember lett volna, aki sok ember szenvedését okozza..."

Persze, abszurd... meg hülyeségnek tűnhet... de ha belegondolok... lehet mégsem az...

A másik pedig, hogy a család, a rokonok "megerősödjenek"...

Ha egy erősen hívő családból meghal egy gyermek(vagy akárki), akkor sokkal erősebben elkezdenek hinni Istenben, és az ő erejében...


Én nem vagyok tisztában, hogy hiszek-e vagy sem, érdekel a téma, érdekel Isten, de vannak dolgok, amiket én sem fogok fel... Egy ártatlan kisgyerek halálát sem... Én is szivesen megkérdezném Istentől, hogy miért? Miért vette el a keresztfiadat tőletek?

Kaphatnék olyan választ, hogy azért, mert maga mellett akarta tudni, vagy olyat, hogy a szülei elkezdjenek hinni benne... Bár nem tudom mit mondana Isten... Lehet én sem fogadnék el semmilyen választ....


Én "letámadtalak", én mondtam azt, hogy ne hisztizz.

Vegyél erőt magadon, és fogadj el minden segítséget, mert neked meg segítened kell a szüleinek! S egy ilyen összeesett ember nem fog tudni nekik segíteni!

Az emberek együtt éreznek veled, bár nem tudják mit érzel, azt kívánom ne is tudják meg, de ezzel is azt jelzik, hogy fordulhatsz hozzájuk. Ha csak beszélgetésre vágysz, vagy valaki vállára, hogy kisírd magad rajta, akkor ezzel is jeleznek, hogy ők ott vannak, s tartják vállukat.


Van egy 10 hónapos kislányom, minden este sírva fekszek le, mert félek a halálától. Rettegek ettől, hogy megtörténhet(holott majd kicsattan az egészségtől), de soha nem lehet tudni... Szerintem elég belegondolni, és szinte érezni lehet azt a fájdalmat... Azt a hasító, sikító, őrjítő fájdalmat...


Nyugodjék békében a kis keresztfiad... És... fogadd őszinte részvétem... Sajnálom a történteket. Légy erős!!!

2011. okt. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Igen bennem is sok kérdés kavarog, rengeteg dolog van, amire fel tudnám tenni: "Miért?"

Köszönöm, próbálok erős lenni, de nem megy, egyszerűen tombolok belül, sosem fogom megérteni, és elfogadni sem, hogy egy csöpp kis gyermeknek miért kellett...:'(:'(

2011. okt. 25. 21:00
 25/30 anonim ***** válasza:
Én például hiszek a több életben mindent meg kell tapasztalni, neki azt kellett megtapasztalni milyen 5 évesen elmenni...lehet hülye nézet de valamennyi vigaszt ad és lehet van benne logika, mert ha nem így lenne akkor az élet egy nagy semmi hiába élsz hiába dolgozol hiába vagy jó vagy rossz mert minek? ha úgyse lesz semmi utána, ez így könnyebb.
2011. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Tudod előre, hogy ezt fogják mondani, na és? Ilyenkor ezt illik mondani. Azért, mert nem fogalmaz meg mindenki személyre szabott kis monológot, még mondhatja komolyan az ilyenkor illendő kifejezést.

Ennyi erővel, pl. diplomaosztáson mindenki gratulál, gondolom az illető, akinek gratulálnak, azt is már századszorra hallja, de ettől még ugyan úgy az elismerést fejezi ki. Épp úgy, mint a "részvétem" a részvétet fejezi ki. Meg sem fordul az ember fejében, hogy ezen bárki megsértődne, neked sem kéne, mert nyilván valóan nem ezzel a szándékkal mondják. Meg most komolyan, hát mit mondjon a szerencsétlen? Ezen az oldalon is sokszor olvastam, hogy nem tudják, mit is kéne ilyenkor mondani. Hát pont ezt. Ez a bevett formája a bánatban való osztozás kifejezésének.

2011. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 napietus ***** válasza:
azt jelenti, hogy osztozik a gyászodban, "részt vesz" benne. ha van kivel megosztani, könnyebb a neház, az öröm meg semmit nem ér, ha nem oszthatjuk meg másokkal. ezért mondják, hogy az ember társas lény.
2011. okt. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 napietus ***** válasza:
utóbbi kérdésedre: nemrég temetésen voltam, azzal kezdte a pap a beszédét, hogy: adjunk hálát! arra értette, hogy adjunk hálát azért, hogy köztünk volt, hogy ismerhettük. erre mondják, hogy "az Úr adta, az Úr elvette". tehát hálásnak kell lennünk és örülnünk kell annak, ami adatott, legyen az bármilyen kevés vagy bármilyen sok. van, akinek meg 100 évet ad az Isten ezen a Földön, de nem biztos, hogy több öröme van benne, mint a keresztfiadnak volt az ő 5 évében. Isten időtlen. Ő nem években méri, amit ad.
2011. okt. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Hát, a "sajnálom" nekem hülyén hangzik ilyen esetekben. Sajnálni én azt szoktam, ha elkövetek valami hibát, és akkor kérek bocsánatot. Én egy halálesetre mondott "sajnálom" - ra én rögtön rávágnám, hogy "Miért sajnálod, nem te ölted meg..."
2011. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

szerintem mit kéne mondani? nem az számít, mi értelme van, hanem hogy mond neked valamit a fájdalmadra. Csomó mindennek nincs értelme, ha csak a szavak jelentést nézzük (pl: örvendek - vagy az angolban amikor egymásnak mondják hogy How do you do, de nem válaszolnak)


Nem ők tehetnek a fájdalmadról, de valakin le akarod vezetni ezek szerint - könnyű ilyenkor utálni a másikat - szerintem ne tedd - máshol próbálj vigaszt nyerni.

2011. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!