Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akkora luxus normálisan...

Miért akkora luxus normálisan kérni hogy adja át vki a helyét a buszon?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 12:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%
szerintem nem kéne kérni,természetes kéne legyen,hogy egy kismamának,kisgyerekesnek vagy idős beteg embereknek átadjuk a helyet.
2011. okt. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%

Mert bunkók,és azt gondolják,h gondolatolvasó az ülő ember.


ha nem nyitja ki a száját,és kér meg hogy legyek oly szives átadni a helyem,akkor valószinű nem is fogom,nem tudom miért várja el (idős járni alig tudó ember és pocakos nő más,nekik kérés nélkül).


De dühitő amikor reggel 40 perc a menetidő melóba,éppen nyugdijas néni megy a város másik végén levő teszkóba,és felháborodik amikor megmondom hogy menjen csúcsidőn kivül...

Vagy amikor 4-5 év körüli gyereket akarnak leültetni a helyemre...nem kisbaba h ne tudna állni...

2011. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Sőt nem csak helyátadásnál van ez, a temetőbe menő nénik háborognak h tele van a busz álló egyetemistával, szoronganak mint a heringek.

"Nem tudnak elférni a piszkos egyetemistáktól". :/

De hát ilyen a közlekedés, az órákra csak így lehet beérni, a nénik meg ráérnének csúcsidőn kívül is.

2011. okt. 30. 12:48
 4/20 A kérdező kommentje:

Még ha természetes lenne h még egy életerős középkorúnak is felpattan az ember, (nem is gondolná az ember h még az is ülőhelyet követel), akkor is normálisan kéne kérni.

Ha bármit akarok a másiktól, akkor odamegyek szépen megkérem. Az ilyen ülőhelyes esetek valahogy ilyen fétissé váltak, hasonló eset pl egy épületben vkik beszélgetnek az ajtóban és nem veszik észre h be akarsz menni, akkor azokat ritkán szokták félrelökni h "te büdös bunkó állj el az utamból". Hanem csak megérintik és annyit mondanak: "bocsi".

Az ülőhelyekért meg megy az anyázás.

2011. okt. 30. 12:55
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy egyik ember sem veszi azt figyelembe, hogy a másik is érezheti magát rosszul, hiába néz ki 20 éves, életerős fiatalnak, míg egy 60-as néni is mondhatja, hogy "hagyd csak, nem vagyok én olyan öreg, hogy ne bírjak ki két megállót.." (megtörtént eset) És amíg nem ismerjük egymást, márpedig nem fogjuk, mert azon kívül, hogy egy eszközzel utazunk éppen, addig engedtessék már meg mindkét részről a normális kommunikáció, nem pedig az alpári anyázás... Ugyanúgy, ahogy egy fiatalnak nem esik nehezére felkelni, ugyanúgy ne essen egy idősebbnek/terhesnek/akárkinek normálisan megfogalmazni a mondanivalóját, ha éppen nem az ő gondolatait olvasgatják valamilyen oknál fogva..
2011. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátenném, hogy ennek ellenére én is természetes, hogy átadom a helyem ilyen esetben kérés nélkül is, ha nem teszem, az maximum a figyelmetlenségemből, bambulásomból adódhat, és még csak kedvesen sem kellene kérni, egyszerűen csak normálisan ahhoz, hogy bocsánatot kérve felkeljek. Az vesse rám ilyenkor az első követ, aki még nem feledkezett bele a gondolataiba utazás közben.
2011. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg nem alap, hogy átadjuk a helyet minden későn jövőnek. Ugyanis mikor egy távolsági busz tele van, mert mindenki megy haza hétvégére, főleg egyetemisták, és néhány öregasszony, meg kisgyerekes egyszer utazik, de azért felpofátlankodik a megtelt buszra annak reményében, hogy majd valakit kitessékel a helyéről, akkor nehogy már az legyen pofátlanság, hogy megvettem a jegyemet és a későn jövő miatt állok órákig, aki amúgy tisztában volt azzal, hogy már nincs ülőhely.
2011. okt. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Úgy van, nem biztos h azért nem adja át a helyét mert nem akarja, lehet elbambul vagy nem veszi észre.

Velem volt már olyan h beszólt vki aki a hátam mögött volt h miért nem adom át a helyet. Hát mondom magamban ez hihetetlen h azt gondolja h hátul is van szemem, vagy telepatikusan megérzem ha hátul vki le akar ülni. Pont ezért helyi közlekedésben állni szoktam ha csak néhány hely van, az ilyen beszólásokat megelőzendő.

2011. okt. 30. 13:10
 9/20 anonim ***** válasza:
86%
Én csak azt nem értem, mi a jó frász olyan fontos a nénikéknek, amit semmiképp nem lehet csúcsidőn kívül elintézni?
2011. okt. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már bennem is megfogalmazódott. 22 éves lány vagyok, szemüveges, de hát sok ember visel szemüveget, és teljesen vak nem vagyok, ezért úgymond nincs "rám írva", hogy mi a probléma. A baj sajnos az, hogy én látássérült vagyok, tehát ez nem egy "egyszerű" rövidlátás.


Éppen ezért nem szeretek állva utazni a buszon, vagy villamoson, mert a szemproblémám miatt az egyensúlyérzékem nem 100% és mindig attól rettegek, hogy a kanyarban elesek, még kapaszkodás mellett is.

Ennek ellenére, ha idős, beteg vagy terhes van a járművön, átadom a helyem, mivel nem vagyok bunkó, és nem halok bele, ha állnom kell, de jobban szeretek ülni. Na már most, mivel nem jól látok, nem feltétlenül veszek észre egy terhest vagy időst, ha kívül esik az aktív látóteremen, ami jóval kisebb, mint az átlagemberé (még szemüveggel is...),és ha olyan távolságban, vagy szögben áll, hogy nem látom, akkor nem ugrálok fel minden megálló után, csak hogy tudjam, érkezett- e idős a buszra.

Ezért nem szeretem, ha valaki ilyen módon kér ülőhelyet, hogy "k. gyorsan húzzál el innen", és rögtön leveszik rólam a keresztvizet, hogy szemtelen, pofátlan kamasz vagyok, (nem nézek ki többnek 17- nél a 20- as éveim elején, ez is baj...), akinek semmi baja, és nem adom át a helyet. Mivel az emberek csak annyit látnak, hogy szemüvegem van, nem mindig szokták elhinni, hogy ez nem egy szimpla rövidlátás, és már belefáradtam ezt darálni, mint a papagáj.


Szóval, ha valakinek hely kell, és nem veszem észre, szóljon kultúráltan, és örömmel pattanok. De ne kezdjen már rögtön bunkó módon osztani, mikor nem ismeri a körülményeket.

2011. okt. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!