Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nevelik bele az emberbe,...

Miért nevelik bele az emberbe, hogy ciki wc-re menni? Hogy szégyellni kell, ha rájön a szükség?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. miért nevetség tárgya, ha valaki az iskolában kikéredzkedik óra közben wc-re? Vagy miért vágnak pofákat - felnőtt korban - egy társaságban, ha valaki pl. színházi előadás szünetében a mosdóba siet?
2012. febr. 8. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
Nem a wc-re menés a ciki, hanem az, ha az ember másfél óráig nem képes szabályozni. Természetesen a betegség kivétel, de egy egészséges embernek ezt meg kell tudni oldania.
2012. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ez jó kérdés, koliban éltem 3 évet, és ősszel mindig látszott, hogy kik az újak. Mert a wc-ben egy fingásnál már fetrengve nevettek. -.-'
2012. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

"Nem a wc-re menés a ciki, hanem az, ha az ember másfél óráig nem képes szabályozni. Természetesen a betegség kivétel, de egy egészséges embernek ezt meg kell tudni oldania."


De látod épp ezt nem értem! Ha nincs rám kiírva, hogy "fel vagyok fázva", akkor miért lesajnálandó, ha wc-re kell mennem? És a kérdésem nem kizárólag arra irányul, aki előadás, konferencia, busz út stb. közben ki szeretne menni, hanem úgy általában. Ha valaki a moziba ülés előtt szeretne egyet pisilni - amikor miért ne tehetné? -, akkor is megkapja a pillantást, hogy "nem igaz, hogy nem bírod ki".

2012. febr. 8. 17:01
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Én kifejezetten "arról vagyok híres", hogy állandóan pisilnem kell, ha meg fel vagyok fázva, akkor ne is beszéljünk róla. A barátaim és a családom már megszokták, a párom is, így bárhova megyünk, nincs ebből gond. A gond inkább akkor van, ha utazok valahova. Már néha a családot is kiakasztom, hogy háromnegyed óránként meg kell állni miattam, de ez van. Igyekszem kevesebbet inni, ha olyan helyre megyek, hogy azért 1-2 órát kibírjak, de nem tudok mit csinálni, én mindig is ilyen voltam, ha egyetemen nem tart szünetet a tanár, akkor bizony mire letelik az a másfél óra, nagyon sokszor rohanok már utána a wc-re. Nem tartom cikinek, ha kell, hát kell, ez van. Akik ismernek, azok csak röhögnek rajta, hogy ennyit járok wc-re, akik nem ismernek, azoknak meg nem érdekel a véleménye. :)


Nagyobb dolgokat én sem szeretem akárhol elintézni, csak ha muszáj, de a röhögő görcs és az undor sem kap el, hogyha hallom, hogy a szomszédban valakinek nagy dolga van, avagy közli a párom vagy egy barátom, hogy rájött a szapora, várjuk meg.

Idegennel azért én sem közölném valamiért sosem, hogy miért megyek ennyit mosdóba.

2012. febr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
Én is sokat járok wc-re. Nem tudok mit tenni. Ez van. .S
2012. febr. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Igen, ki kéne bírni X időt wc nélkül, de azért a szervezet sem egy pontosan működő gépezet, hogy na, akkor most nincs kis és nagy szükség, mert óra van, vagy bármi más.

Nekem is volt olyan, nem sűrűn, de hirtelen rám tört a szükség, akár kicsi vagy nagy és nem volt mese, menni kellett, hiába voltam előtte mondjuk 30 perccel wc-n.

Aki ezen röhög, lenézi a másikat, az éretlen egyed.

2012. febr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
95%

Nem értem miért kéne kibírni ahogy az egyik előttem szóló fogalmazott: "egy egészséges embernek" másfél-két órát mosdóba menés nélkül? Valaki elmagyarázná? Lehet,hogy én vagyok a hülye, de tényleg nem értem! Ha kell, kell. Legyen az kis vagy nagy dolog akár.Oké,hogy illemszabályok meg blabla.. na de a szervezetemnek nem tudom azt mondani,hogy akkor "Légyszíves vese most ne működj!"

Vagy tényleg ennyi hülye felfogásom van?!

2012. febr. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy írtok, de a kérdésemre nem igazán válaszol senki.

Vagy ennyi volna az egész, hogy az illemszabályok miatt "ciki"? De hát ha az ember az erre kialakított helyen végzi a dolgát, az miért "illetlen"? Pláne, ha senkit nem sért meg vele, mert nem állít meg távolsági buszt, és a többi..


Komolyan nem értem miért tapad ehhez szégyenérzet. Erre keresném a választ.

2012. febr. 11. 15:06
 9/13 anonim válasza:
100%
Nem szégyelni való,csak a gyerekek kegyetlenek,és ha emlékszel a szemüvegesek voltak a -pápaszemesek-a teltebbek a -dagik- stb,nos és akkoriban volt még a -pisis -aki elsöben óra alatt ment a wc-be.Akit valaha ilyesmiért ki nevettek,abban mélyen benne maradt ez,és hasonló helyzetben fel idézödik benne,és az akkori kegyetlen gyerekek sem tudták felnött korukra sem le törölni az arcukról a vigyort,meg maradtak kegyetlennek.Nincs itt semmi illem meg etikett,csak a gyerekek fel nöttek,de nem változtak meg,aki buta,az buta is maradt.
2012. febr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
88%
Valójában a kérdésed inkább. Miért kell, hogy szégyenérzetünk legyen adott testműködésünk végett? Persze rengeteg nézőpontból meglehet közelíteni a kérdést, de egyszerűbb válasszal szolgálnék, pontosabban kettővel. Először is helytelen, ha úgy érzed, hogy neked természetes biológia funkciók miatt, bármiféle szégyent kellene érezned (*). Honnan is eredhet ez a (részben) téves felfogás, berögződés? Az ember magát egy olyan spirituális lénynek tartja amely az állatvilág felett áll, és megpróbál abban az ábrándban élni, hogy ő reá nem érvényesek materialista törvényszerűségek. Mondhatni piedesztálra emeltünk magunkat, ahol egy idealizált emberkép van. És ezen magunkról kialakított képet, testünk bizonyos "kinyilatkoztatásai" mondhatni rombolják. Másfelől az embert halandóságra, enyészetre a biológia determinációra emlékezteti. Annak ellenére, hogy mindannyian tudjuk, hogy a "király mezítelen". Másfelől itt van a morál kérdése. Az erkölcsösség bizonyos esetekben az önmegtartóztatásban manifesztálódik. (Mely sok esetben helyes és szükségszerű.) És fentiekkel szoroz összefüggésben van az ember Istentől való eredeztetése. Szóval vélhetően ezen okoknál fogva számít tabu témának vagy kínosnak testünk működése. Arról nem is beszélve, hogy mai fals, misztifikált emberkép is azt sugallja, hogy szégyelljük/titkoljuk a testünket. Teszi eszt a különböző művészeti csatornákon keresztül (pl. film). Sokkal kevesebb személyiségzavaros, szorongó ember lenne, ha fent említett médiák a romanticizmus helyett, inkább valósághoz közelebb álló naturalistább ábrázolás felé vennék az irányt.
2012. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!