Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nevelik bele az emberbe,...

Miért nevelik bele az emberbe, hogy ciki wc-re menni? Hogy szégyellni kell, ha rájön a szükség?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. miért nevetség tárgya, ha valaki az iskolában kikéredzkedik óra közben wc-re? Vagy miért vágnak pofákat - felnőtt korban - egy társaságban, ha valaki pl. színházi előadás szünetében a mosdóba siet?
2012. febr. 8. 16:14
1 2
 11/13 anonim válasza:
Hetedik kommentelő vagyok... nem értem a lepontozásom miértjét?! ...
2012. febr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Hol látod, hogy le vagy pontozva? Én csak az első két válaszolónál látom, hogy %-ban értékelve lett az adott válaszuk.


Én a 10-es válaszolónál nem értem az első mondatot. "Valójában a kérdésed inkább." Valójában a kérdésem inkább.. mi?

2012. febr. 18. 13:41
 13/13 anonim válasza:

Azért ragadt meg maga ez a kérdés, mert bennem is felvetődött ez anno az egyetemen és bár régi a kérdés, azért megválaszolom.


Az emberek számára az, hogy használniuk kell a mellékhelyiséget egy magánügy sokak szerint; az elképzelés, hogy ha ki kell menned, kivárod a lehetőséget, amikor wc-re mehetsz, majd elmész, elvégzed a dolgod és ennyi.

Az iskolában pedig azt nevelik belé a gyerekekbe, hogy óra végéig ki kell bírnia.


Ezért is van az, hogy, ha valaki óra alatt kikéredzkedik, nevetség tárgyává válik, elvégre nem bírja kivárni a csengetésig, hanem, mint a kisgyerek, kikéredzkedik, illetve maga a tudat, hogy nyilvánosságra hozza, hogy ki kell mennie.


Ugyanez vonatkozik felnőtt korra is, ha valaki bejelenti vagy siet a mosdó felé - elvárás, hogy diszkréten kezelje a hólyag-helyzetét az ember.


Hogy miért? Egyrészt mert amit a mosdóban művelünk nem társalgási téma, sőt, sokszor gusztustalan is.

Másrészt a "wc-re kell mennem!" kijelentések inkább gyerekeknél fordul elő, így gyerekes is egyesek szerint.


VISZONT ami engem illet - én az általam leírtakkal nem értek egyet.


Egyrészt nem tapasztaltam az osztálytársaim részéről a gimnáziumban, hogy nevetség tárgyává vált, amikor kikéredzkedett.


Másrészt a munkahelyen előfordul, hogy amikor nagyon ki kéne mennem, nem mehetek így, amikor végre lehetőségem adódik rá, rohanok kifelé és ha foglaltak a mosdók, toporgok mire sorra kerülök. A többiek felfogják, hogy sok a dolga mindenkinek és bizony van, hogy utolsó pillanatban érünk csak ki; ebből kifolyólag láttam már mást is hasonló helyzetben.


Viszont az egyetemen voltak olyan reakciók tanárok részéről, amiért megfogalmazódott bennem ez a kérdés;

bejelentették, hogy nem kell kikéredzkedni, felállsz és kimész, mégis, ha így tettél, forgatták a szemüket, meg grimaszoltak. Állítólag ezzel zavarja az ember az órát... De hogy hogyan, azt a mai napig se értem.

2017. jan. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!