Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hová fejlődött a világ? Miért...

Hová fejlődött a világ? Miért van ez a hatalmas értelemhiány?

Figyelt kérdés
Most mentem gimnáziumba, ahol azt reméltem , hogy értelmes gondolkodású emberekkel lesz tele. Vagy ez már írott aranyszabály, hogy minden osztályba kellenek ilyen plázacicák? Egyszerűen nem tudom megérteni, miért nem találkozok érett gondolkodású, kedves, jó emberekkel. Lassan már egyenesen ritkaságnak számít az ilyen, és nem is tudom hogy hol lehet ilyen emberekkel ismerkedni, barátkozni. Én mindig azt hittem hogy teljesen átlagos gondolkodású vagyok, és koromhoz illően tekintek a világra. Ennyire elfajultak a dolgok? Lassan már teljesen magamra maradok, mert nem tudok értelmes dolgokról elbeszélgetni senkivel sem. Mindig is szerettem a könyveket, tudományos témákat, de egyszerűen úgymond nincs vevő rá. Kezdek lassan kiábrándulni a világból, még általánosban is értelmesebbek voltak az osztálytársaim :/ 15/L (Bocsánat a hosszú szövegért)

2012. szept. 5. 16:37
1 2
 11/20 anonim válasza:

Szia, én most kezdtem a 11. -et. Amikor eljöttem az általánosból reméltem, hogy gimiben normális osztályom lesz. Hát nem lett. A többség tök hülye, van aki még a 3- as átlagot sem éri el, de a kettes legalább mindenkinek megvan így megbuktatni se lehet. Kérdem én akkor minek jött ide. A fiúk nagy része meg bunkó is úgyhogy mostanra a legtöbb tanár utál és folyamatosan szid minket. A város egyik legjobb gimijébe járok, de nem látszik ez az osztály színvonalán, néha úgy érzem óvodában vagyok. Ahogy nálad is nálam is teljesen ez a helyzet, vannak páran akik azért olvasni szeretnek, de tudományos témákról nem lehet beszélni velük. Szerintem ez főleg a számítógép miatt van mert főleg a fiúk egész délután a gép előtt ülnek.

17/L

2012. szept. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
Utolsó vagyok, van pár barátom az osztályban is, de igazán jó barátságot nem tudtam kialakítani senkivel. Szerencsére van egy lány aki az évfolyam társam és nem messze lakik tőlem, na ő a legjobb barátnőm.
2012. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nálunk is van rengeteg olyan, aki épp hogy bekerült kettessel, meg hármassal.. Ilyen az egyik lány is akinek az volt az első kérdése ismerkedésen hogy: "Ki szokott bulizni?" Az a típus, aki mindenkibe beleköt, és vastagon vakolatos.. Mindig megaláz mindenkit, és úgy hiszi nála nincs szentebb a világon.. Persze ez csak 1 ember, de van rajta kívül még más érdekes figura is :D
2012. szept. 8. 17:02
 14/20 anonim ***** válasza:

Hová fejlődött a világ?

Sehova. Soha nem is volt jobb, ez csak egy romantikus fantázia. Sokszor érzem magam én is úgy mint te, de nincs mit tenni. A világ ilyen. Ilyen volt és ilyen is lesz. Elfogadod, vagy szenvedsz. Vannak hozzád hasonló emberek, biztos összeismerkedsz majd ilyenekkel. Most vagy pár év múlva. Kitartás!

2012. szept. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és úgy döntöttem elkezdek ismerkedni mindenfelé. Hamarosan fogok járni edzésre, meg lehet könyvtárba meg ilyen helyekre, és akkor nem fogok ilyeneken problémázni :D Mindenkinek nagyon köszönöm aki hozzászólt, és biztatott! :)
2012. szept. 8. 20:03
 16/20 anonim ***** válasza:

"Hová fejlődött a világ?"

A középkor sem azért volt sötét, mert nem sütött a nap.

2012. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Soha nem volt annyi értelmes és tanult ember a Földön, mint napjainkban. Selejt persze van bőven, ahogy mindig is volt. Csak a formájuk változik.
2012. szept. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%
Talán tanultnak tanult, de értelmesnek nem értelmes.
2012. szept. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyrészt a média az oka ennek, a gyerekek rengeteg szennyet néznek a tévében, olvasnak az interneten, eltanulják. A másik oka a jelenlegi gazdasági helyzet, a szülőnek több állása is van, hogy fent tudja tartani a családját, ezért kevesebb idő marad a gyerekére. A harmadik oka meg azért van, mert alapból nem foglalkozott a szülő a gyerekével, az bekerült egy társaságba, amelyik cigizik, iszik stb és el is lett rontva. De persze ez csak az én véleményem...


Egyébként nem csak 9be vannak ilyen emberek, én szakmát tanulok, s az ember azt hihetné 18 évesen már érett gondolkodással bírnak, de nem, döglött galambot játszanak, fütyülnek, énekelnek, dumálnak..


Viszont tény, hogy a 2012es 9ek elég gázak - tisztelet a kivételnek, neked is kérdező :)) Ez van... ezt kell szeretni :DD

2012. szept. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nagyon kevés barátom van, és egyik sem úgymond "legjobb barátnő". Azt reméltem gimnáziumban találok hozzám hasonló gondolkodásúakat, mert kicsit kezdek magányos lenni. Blogot is vezetek, az szokott felvidítani, hogy ott hozzászólnak az érzéseimhez, és néha itt botlok bele "értelmesebb" emberekbe. Kicsit elkanyarodtam a témától :D Mindenkinek köszönöm a véleményét, ment a zöld!
2012. szept. 23. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!