Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vadidegenek (! ) hívatlanul...

Vadidegenek (! ) hívatlanul (! ) jönnének karácsonykor (! ) babanézőbe. Ez csak szerintem felháborító?

Figyelt kérdés
Nővérem 1-2 héten belül szül. Itt lakik velünk. Nagyszüleim már mondták, hogy jönnek karácsonykor, egyrészt ünnepek miatt is, meg hát a baba miatt is. Ez teljesen oké. De nagybátyám kijelentette, hogy akkor ők is jönnek akkor, az élettársával. Ezzel megint nem lenne semmi gond, de az élettársa számunkra egy vadidegen nő. Életemben 2x ha láttam (és akkor sem volt képes a rohadt bonyolult nevemen szólítani). Ja és közölték, hogy de ennek a nőnek az előző házasságából van egy lánya (életemben nem láttam, a nevét se tudom) és akkor ő is eljönne. Mert babanéző. Tisztázzuk: nővérem legjobb barátnői sem jönnek el, csak ha tesóm mondja, hogy ok jöhettek, akkor egy vadidegentől nem felháborító, hogy csak úgy kijelenti, hogy idejön? Egy pár hetes csecsemőhöz ráadásul karácsonykor. Mintha múzeum lennénk. Ez a nő, mikor először találkoztam vele, először körülnézett a házunkban és szépen bement az én hálószobámba. Megint megteszi esküszöm kihajítom. 20 éves felnőtt ember vagyok, egy vadidegen némber mit nézegeti más privát szféráját? Vagy én reagálom túl? Bocsánat, nekem nagyon fontos a karácsony, fontos a magán szférám és azzal se értek egyet, hogy egy pár hetes babát mindenféle jött ment nézegesse. Gyenge egy annyi idős csecsemőnék még az immunrendszere, más se hiányzik, hogy majd elkapjon mindenféle nyavalyát, mert egyesek kiállítási tárgynak nézték.
2012. nov. 23. 17:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

Nos az az igazság, hogy miután a nagybátyád családtag hát az élettárs sem épp kívülálló mert hozzá tartozik. Nyilván nem akarja külön tölteni a karácsonyt. Képzeld magad a helyébe. A gyereket meg nem hagyhatja egyedül szóval néha előfordulnak ilyen lehetetlen helyzetek.


Az meg megint más, hogy indiszkrét, mások házában nem indulok felfedező útra hacsak a tulaj nem invitál. Vannak ilyen kerengő emberek szerintem tartsd szemmel és szólj a nagybátyádnak, hogy tegye helyre ha megint nézelődik.


A babának meg gondolom pár percig gügyögnek neki aztán a tesód elviszi aludni, szóval nem kell, hogy ott legyen.


Szerintem inkább azzal van baj, hogy eleve nem szimpatikus a csaj és más alkalommal sem akarod látni pláne most.


Mellesleg, ami azt illeti hát bizonyos szempontból igazad van mert ezt a babanézőt -miután úgyis családtagok- megejthetnék a kórházban vagy valamivel karácsony előtt, hogy ne a sürgés-forgásban lábatlankodjanak, csak azok legyenek ott, akiknek feltétlen kell.

2012. nov. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Jó, abban mindenképpen igazatok van, hogy alapból nem szimpi a nő. Ezt elismerem, hogy az én hibám. Sajnos ilyen vagyok. Csak tényleg nekem nagyon fontos a karácsony és mivel évente csak egyszer van, ezért szeretem, ha az az 1 különleges. Nálam már rég nem az ajándékokról szól, hanem hogy együtt vagyunk, együtt nézünk filmeket, jókat eszünk. Mi ilyeneket sosem csinálunk az év többi napján sajnos :( jöjjenek babanézőbe ha tetszik, de először is kérdezzenek rá, hogy mikor jöhetnek és ne jelentsék ki, hogy akkor jönnek, pláne karácsonykor. Én se állítok be sehová hívatlanul, hanem előbb rákérdezek, hogy mehetek e és, ha igen mikor.


Ráadásul ugye nem ők az egyetlenek, akik majd látni szeretnék a kicsit, de lehet vele várni januárig. Meg tényleg ez a körbe nézelődés, benézni más szobájába, hát...

2012. nov. 23. 18:15
 13/21 anonim ***** válasza:
Az mondjuk számomra is visszataszító tud lenni, ha egy gyerek születésekor olyanok is kíváncsiak a családra, akik egyébként le se sz.ják őket. Persze, ha eddig nem így volt, akkor ez nem vonatkozik ide.
2012. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát nem mondom, hogy a nő le se sz@rt minket, de soha nem hívott még fel minket, vagy soha nem látogatott meg minket. Csak a gyerek miatt jön. Eddig soha nem látogatott meg minket, csak nagyimnál találkoztunk vele véletlenül. De tényleg az, hogy jön a lánya. Én úgy hallottam egy idős velem (tehát 20 körül lehet). Nem értem, hogy egy ekkora lány miért nem tud egyedül tölteni 1-2 órát otthon, ha már az anyjának mindenáron jönnie kell. Szerintem ő is elég kellemetlenül fogja érezni magát itt, mert számára mi ugyanúgy vadidegenek vagyunk, ahogy ő is az a számunkra.
2012. nov. 23. 18:23
 15/21 anonim ***** válasza:
57%

Ha a lánya is veled egyidős, lehet azért megy, megismerjen Téged is. Na, gondolj bele, neki milyen sz@r helyzet lehet..

Karácsonykor idegen helyen, idegen gyereket nézni, senkit nem ismerve..Hát, nem irigylem.

Szerintem, meg vedd a szárnyaid alá az élettárs lányát.

Ha már így alakult..lehet, össze is barátkoztok idővel.

2012. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%
És ha a három királyok jönnek és hoznak mirhát, zsáját és tömjént, őket is elzavarod?
2012. nov. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%
Kedves Kérdezo,ha ez téged vigasztal,én egyetértek veled és teljesen megértem a dolgot.Én sem szeretem az ilyen helyzeteket.De a szuleid mit szólnak hozzá?Mégiscsak az o házuk,ha nekik sem tetszik az idopont,hát akkor beszéljétek meg a látogatókkal hogy máskor menjenek babanézobe.Meg amúgyis,pár hetes kisbabát még nem nagyon "illik" látogatni,legalábbis szerintem-max a szuk családnak.
2012. nov. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Szüleimnek sem tetszik, sőt. Apukám direkt kért karácsonyra emiatt ügyeletet, mert inkább elmegy az ország másik végébe, minthogy bájvigyorogjon. És tökéletesen igaza van. De nem lehet nemet mondani, mert akkor nagyszüleim sértődnek meg. Nagymamám bírja azt a nőt és ő maga akarja hozni. Tehát vagy nekünk lesz sz@r karácsonyunk vagy a fél család fog besértődni :S
2012. nov. 24. 13:39
 19/21 A kérdező kommentje:
De mind1, kibírom azt a pár órát, már beletörődtem. Nővérem is mondta, hogy a gyerekszobába nem fogja őket beengedni, majd leviszi a picit és megmutatja és kész. Ha bárki nézelődni kíván a házban, akkor azt majd én helyre teszem. Sajnos a családban rajtam kívül mindenki csak ül csendben és puffog magában, nekem viszont hál'Istennek van elég nagy pofám ,ahhoz hogy rászóljak arra, aki szerintem illetlenül viselkedik :D
2012. nov. 24. 13:43
 20/21 anonim válasza:
100%
Am ilyentéren én is olyan vagyok mint te... Egy idegen kiscsaj ne mászkáljon már a házamban... :/ Nem is kicsit vagyok ilyentéren idióta de én sem kedvelem, sőt útálom az ilyen helyzeteket...
2012. nov. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!