Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is sokat panaszkod...

Szerintetek is sokat panaszkodnak az orvosok? Kinyílik a bicska a zsebemben, ha a "megalázó bér" kerül szóba. Láttátok ti már, milyen körülmények között élnek orvosok?

Figyelt kérdés
Sima háziorvosok is. Mindegyik orvos felhúzza a sok milliós házát, persze, biztos laknak 40 m2-es panelban, de szerintem nem az a többség? Tudom, majd sírok, ha mind kivándorol, és nem lesz, aki meggyógyítson, lehet, hogy így lesz, na de ha megvan a jó anyagi körülményeik, ami szerintem igenis megvan, akkor nem tennék föl ilyen kérdéseket. Én nem a pénzüket, ill. a házaikat, körülményeiket irigylem, hanem a panaszkodást sokallom.

2013. jan. 2. 12:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

"De van magánrendelésük és így már nem kevés a pénz."

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a tanárok miért panaszkodnak, hiszen adnak magán órákat többezerért. Valójában ez csak a felső elit, a többségre nem igaz.


(Az viszont tényleg bicskanyitogató, mikor pl. egy fogorvos magánrendelés címén az SZTK rendelőjében fogadja a betegeit, az ottani őskori eszközökkel, ugyanolyan színvonallal és minőséggel, horror áron.)

2013. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Tulajdonképpen a legdühítőbb, hogy bármely hozzászólásod alapján neked a legkevesebb fogalmad sincsen a magyar orvosok munkájáról, munkabeosztásáról, fizetéséről és úgy alapjába véve semmit sem tudsz róluk, mégis szidod őket, hogy panaszkodni mernek, szerinted a semmi miatt, mert nem látod (vagy nem tudod), hogy valójában még kevés szót is emelnek a helyzetük miatt.

Nálam az ilyen viselkedéstől nyílik a bicska a zsebemben.

2013. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
17%

Olvasgassatok itt egy kicsit, nézzétek meg, hány embert aláztak meg, hány embert halt meg a felelőtlen, nemtörődöm hozzáállásuk miatt és majd azután beszélgessünk arról, hogy valóban alulfizetettek-e?!


[link]

2013. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

Ezt azért nem lehet ilyen egyszerűen elintézni! Igen, valóban kizárólag a fizetésük nagyon kevés ahhoz képest, hogy emberek életéért felelnek, hogy milyen lelki és szellemi megterhelést jelent ez a számukra. Ez tipikusan nem az a munka, amit du.4-kor befejez az ember, leteszi a tollat, hazamegy és utána eszébe sem jut.

A magánrendelőből bejövő pénzekkel pedig azért nem érdemes példálózni, mert egy magánrendelő megnyitása és fenntartása iszonyú pénzeket emészt fel.Ha csak arra gondolunk, hogy milyen embertelenül drágák az orvosi műszerek, akkor könnyű kiszámolni, hogy egy magánpraxis létrehozása hány tíz- vagy százmillióba kerül.( plasztikai sebész közeli barátom még kb 20 évig fogja fizetni a magánrendelője felszerelése miatt felvett kölcsönét) És persze azt se felejtsük el, hogy a magánpraxist a kórházi munka után folytatják, ezért van olyan orvos, aki a napi 8-12 óra után még több órát lehúz a magánrendelőjében.

Tény és való, vannak felelőtlen, embertelen, pénzéhes és mindennel elégedetlen orvosok és rendkívül felháborítónak tartom, amit már előttem említettek, amikor az orvos a magánbetegeit a kórházban látja el közpénzen.Sajnos mostanában elég sok orvossal találkoztam és sok kórházban jártam és azt kell mondanom, hogy vannak még olyan egészségügyi dolgozók (legyen az orvos vagy ápoló), akik a lehetőségekhez mérten a legmagasabb szinten látják el a betegeket, akik nem fogadják el a "zsebpénzt" és mégis a munkájukért kevesebbet kapnak, mint amennyiért az átlag magyar munkavállaló egy műszakban, zéró felelősséggel a nyakában dolgozik.

2013. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem értem,miért 0%-ban hasznos az a válasz, aki belinkelte a praxis-t. Én is olvasom. Pro és kontra is vannak történetek. Valaki azt írta, hogy ez olyan,mintha a tanárokat szidnám,mert... Szidom is, ugyanezért. És még egyszer: nem a pénzüket sokallom vagy irigylem, azt is elhiszem, hogy sok tanulás meg sok munka stb van mögötte, hanem a panaszkodást sokallom.
2013. jan. 2. 16:39
 16/21 anonim ***** válasza:
87%
Ne sokalld, míg nem érted meg valójában miért is panaszkodnak.
2013. jan. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, most már kezdem magam szégyellni, úgy tűnik, igen elhamarkodottan ítélek, túl hamar és megfelelő ismeretek nélkül nyilvánítok véleményt, irigykedek stb. Itt többen olyan szépeket, illetve olyan védelmező hozzászólásokat írnak a címben szereplők védelmében, velem egyet nem értve, hogy kezdem azt gondolni, a világon én vagyok az egyetlen, aki ilyen stílusban kikezdi pl. az orvosokat. Ti soha nem mondotok véleményt elhamarkodottan semmiről? Nem szidtok társaságban soha senkit? Nem bántottatok még nem egészen megalapozottan senkit? Ha mindenki ennyire megfontolt, igazságos és jó ember lenne, mint ti itt, jobb hely lenne a világ. Én nem vagyok ilyen. Szoktam ilyen véleményeket megfogalmazni neten v élőben, mint itt, most, aztán megsértődöm, ha nem értenek velem egyet vagy felvilágosítanak.
2013. jan. 2. 17:45
 18/21 anonim ***** válasza:
78%

Nézem a háziorvosunkat.. és csodálkozom, hogy bírja.

A kisebbséget, akik még fenyegetik is. A sok beteget, napi szinten. Olyanokat, akiktől biztosan nem kap hálapénzt..

Marad a fizetése, amit nincs jogom felülbírálni, hogy magas, vagy alacsony. Napi kb. 50 beteg..nincs ünnep.

Nőgyógyász, fogorvos biztosan jól keres.

De a falusi háziorvos? Az altató, vagy röntgen orvos?

Ők azért annyira nem fényesen.

2013. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%

Most szidhatsz engem is, tanár vagyok.

Történelem-magyar illetve matek-fizika tanár vagyok.

Az idei tanévben történelmet, magyart és fizikát tanítok. Ez tudod heti 62 tanóra. Felsős munkavezető is vagyok, illetve fejlesztő pedagógus. (+Napi 2 óra.) Itt már 72 óránál tartunk. Átlagban fél ötre vagyok otthon, ilyenkor fél 6-ra és fél 7-re is jönnek diákjaim angolozni. Közben nevelek 3 gyermeket, van férjem és vannak rokonaim.

Ha ezt így átnézzük nem is olyan könnyű nem?

Egy normális napomon is reggel min. 9-től délután 4-ig iskolában vagyok, aztán főzés, angolozás és még a másnapi készülődés. (Feladatok létrehozása, munkamenet, dolgozat írás.) Abszolút nem könnyű és nem élünk valami egetrengetően. A szüleim az egészségügyben dolgoznak, mentőtisztek. Tudod milyen munka az?

Én egyébként nem ítéllek el, kaptam már elég lehúzást, de először körültekintően nézz a dolgok után, aztán csak alkoss véleményt. Megértésedet köszönöm. :)

2013. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem minden szakirány hálapénzes ám, és a szakvizsga után nem kezdenek el másnap tömött borítékokat dugdosni a zsebébe, arra addig is ott vannak a régi motoros főorvosok :)

Szerinted pl egy mentős mekkora villát épít?

De olvasd ezt:

"Papp Magor szerint havi nettó kétszázezer forintért itthon lehetne tartani a rezidenseket, ez pont a duplája annak, amennyit most kapnak a kezdő orvosok - tette hozzá a rezidensszövetség elnöke. " 2011

Tehát hosszú éveken át keményen tanulsz, ez a családodnak komoly pénzébe is kerül. Az első munkahelyeden meg kinézel az ablakon és elgondolkodsz, hogy szemben a kőműves segédmunkás talán többet is keres és a felelőssége: nulla. Te meg egész pályafutásod során fél lábbal a sitten leszel.

Nem azért kellene tisztességgel fizetni a dokikat, mert ők olyan különlegesen szeretik a pénzt, hanem azért, hogy a kórházban nyugodt, pihent szakemberek dolgozzanak, akik nem azon idegelnek, hogy melyik számlát tolják a jövő hónapra. És mert 2 napja talpon vannak, mert kell az ügyeleti pénz.

A kormányok már évek óta az orvostársadalom lelkiismeretére alapoznak, hogy még tovább is húzzák az igát. Közben a távozó orvosok ellen hergelik a prolit, mert a lelkeknek az úgy megnyugtató, ha a gonosz orvosoknak nem kell rendezni a bérezését. És igen, emellett persze vannak brutál hálapénzes szakirányok és kapzsi dokik is.

2013. jan. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!