Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Apósom anyja meghalt, a...

Apósom anyja meghalt, a párommal a szüleinél lakunk. Kell e külön koszorút csináltatnunk vagy elég a családdal közösen vennünk?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 12:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Melyik családhoz tartozol? Ha a párodhoz, akkor vele ILLIK közöset csináltatni. Ha nem vagytok külön család, akkor a saját családodhoz tartozol - mert valahova csak tartozol -, tehát a családod nevében csináltatod a koszorút, rosszabb esetben csak a magadéban. Bunkóság lenne nem vinni részedről. Ha csak a magad nevében csináltatod, akkor viszont elég egy sírcsokor egy szalaggal.

Az "apósod anyja" a párod nagymamája is, ezt ne felejtsd el.

2013. aug. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
ezt a neheztelő hozzáállást nem értem. hogy miért lenne bunkóság bármi is. szerintem, ok, hogy valaki szeretné tartani a szokásokat és ezt megkérdezi. de az nem ok, hogy ha az a válasz, hogy bunkó, ha nem ezt meg ezt teszi. szerintem egy jó lelkű családban semmi nem vált ki neheztelést. hanem megértést. pláne egy ilyen alkalomkor.
2013. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
szerintem elég venni. tudod, az emberek néha azért halmzzák el a sírokat virággal, vagy ebben az esetben köoszorúkkal, mert úgy érzik, nem adtak meg eleget az incidensnek kikor éllt, és ki akarják engesztelni.
2013. aug. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Miert? Te talan ugy gondolod, hogy annak a megboldogult nonek nem kar ennyi tisztelet? Talan sajnalod azt a 2000 forintot a kulonbozo sminkbiszbaszaid helyett egy koszorura kolteni, hogy az aposod lassa, hogy egyutt erzel vele?

Ha nem akkor menj a busba

2017. dec. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!