Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Párom mindig evés után megkösz...

Párom mindig evés után megköszöni a kaját. Nem értem miért teszi, hiszen egyértelmű, hogy főzök azokra akikkel egy házban élek. Többször mondtam már neki, hogy nem kell megköszönnie mert engem zavar de nem foglalkozik vele. Van megoldás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 16:09
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
2%

Van néhány nyárspolgár akik már zavaróan "jól neveltek". Ez nem az a típus aki fogja az asszonyt vacsora után, felrakja az asztalra és megadja neki ami jár.

Ezt a típust üzleti ebédeknél sem szeretem, már az is felhúz ahogy megtörlik a szájukat.

Visszatérve a kérdéshez. Ez kb úgy esik a nőnek, mintha a szexet köszönte volna meg.

A megoldást nem tudom, lehet, hogy már ilyen a személyisége és nem lehet rajta segíteni, de azért mond meg neki, hogy "nem vagyok pincér, elég az, hogy finom volt".

2013. szept. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
100%

Én is megszoktam köszönni itthon.


Így neveltek , megszoktam :D


17/F

2013. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ugyanígy tesz. Bármilyen egyszerű ételről van is szó. Ma pld. egy sima, kenyérrel felszolgált lecsónál /siettünk hazúról és csak ez volt az ebéd/.
2013. szept. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is természetes, hogy a végén megköszönjük... ez nem nyárspolgárság...


Alapvető kultúra...


Megoldás? Nincs... csak amit előttem írtak: "szívesen" vagy "egészségedre drágám".


Te most tényleg azt szeretnéd, ha egy tiszteletlen, tapló lenne a párod?

2013. szept. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még véletlenül sem olyan, mint a szexet megköszönni... az kölcsönös. :P
2013. szept. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%

Mi is úgy tanultuk, hogy evés után megköszönjük az ételt. És nemcsak az ételt, a fáradozást is, amivel az asztalra került.


Hívők étkezés elmondják az asztali imát, amivel az Úrnak (Jézusnak) köszönik, ami aznapi ételként asztalukra került.

Ateisták ugyanezt a köszönetet az édesanyának, feleségnek, stb.stb. annak a személynek mondják, aki azzal fáradozott.

Egyáltalán nem olyan természetes dolog az, hogy a te asztalodra minden nap, sőt naponta többször kerül étel!


LOL:

Képzeld el, mi még anno alsó tagozatos korunkban az iskolában óra végén kórusban kellett elmondanunk: köszönjük szépen a tanítást! :))))

2013. szept. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

Van, cseréld le egy taplóra, hát ha még pofont is kapsz, ha nem sikerül elég jól az ebéd :D

A kedves párodat meg add oda egy másik nőnek, sokan örülnének neki.

2013. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:
Számomra ez olyan mintha azt hinné, hogy csak neki főzök.
2013. szept. 24. 16:34
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te egész egyszerűen nem vagy normális, már ne is haragudj.

Néha hazaugrok anyukámhoz és a testvéremhez, szoktam nekik főzni - nem hogy nem köszönik meg, de annyit sem bírnak kinyögni, hogy finom volt. Hát baromi szar érzés.

Itthon mindegy, ki főz (én, anyósom, vagy a párom), MINDIG megköszönjük, és meg is dicsérjük a másik főztjét, és mindannyiunknak jól is esik ez, mert jó érezni, hogy nem hiába állt az ember x időt a konyhában.

Ha neked fáj, hogy a párodnak örömöt szerzel a főztöddel, ne főzz neki, és akkor megköszönni se lesz mit.

2013. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Párom is megköszöni. És tudod mit? Ez így helyes! Dolgoztam vele, még szép, hogy megköszöni.

Én is megköszönöm, ha leviszi a szemetet, vagy segít a takarításban. Persze, ezt nem csak értem teszi, hanem saját magáért is, de akkor is tett valamit, ami az megkönnyíti a dolgomat a háztartásban.

Szerintem a "köszönöm", "kérem" alap dolog kulturált embereknél.

Örülj neki, hogy értékeli a fáradozásodat. Vagy azt, hogy neki is jut az ételből. Ismerek olyat is, aki csak magának főz, a másik meg egyen amit akar. :)

2013. szept. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!