Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Párom mindig evés után megkösz...

Párom mindig evés után megköszöni a kaját. Nem értem miért teszi, hiszen egyértelmű, hogy főzök azokra akikkel egy házban élek. Többször mondtam már neki, hogy nem kell megköszönnie mert engem zavar de nem foglalkozik vele. Van megoldás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 16:09
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%
Én is meg szoktam köszönni, párom is, a családom is, így neveltek minket. Aki főz, azt mondja, egészségetekre, és elfogyasztjuk az ételt. Sőt, továbbmegyek, az étteremben is, ha felszolgálják az ételt/italt, azt mondjuk a pincérnek: köszönöm, mert ezt így illik, és gyerekkorunk óta ezt láttuk a szüleinktől is. Sosem hittem, hogy valakit az zavarhat, ha a párja tudja, hogyan kell viselkedni és mi az illem. Ezek szerint számodra idegen a kulturális viselkedés, inkább tanulj a párodtól valami jómodort, ne őt húzd le a szintedre.
2013. szept. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 Amado atya ***** válasza:

Én is megköszönöm, bárki főzte is. Így illik, így neveltek.

Nekem is megköszönik az ebédet, vacsorát, ha én főzöm meg, vagy készítem el. :)

2013. szept. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim válasza:
100%

Ez tipikus "nincs gond a kapcsolatban hát csináljunk"

Gratulálok,nem irigylem a párod!

2013. szept. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, ez csak neked furcsa....

Az én párom is megköszöni, sőt, én is meg szoktam, hiába, hogy én főzök, de ő is megdolgozott azért, hogy az asztalra került az az étel. Ez ilyen társadalmi szokás, tudod, egymás iránti tisztelet, ilyesmi..

2013. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%

Neee, állandóan mindent megköszön?!?!

Biztos találsz jobbat, mondjuk olyat akitől kapsz egy pofont ha nem a kedvencét főzöd! Ne alkudj meg, neked is jár az elismerés.


Különben sokat gondolkoztál, hogy kiírd-e ezt a kérdést, vagy hirtelen felindulásból jött?


Nem lenne egyszerűbb azt mondani automatikusan hogy szívesen, jó étvágyat?

2013. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
Jó nevelést kapott ember megköszöni evés után az ételt. Veled van a gond Kérdező.
2013. szept. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

Mindig megköszönjük az ételt.

Ezt tanították már az óvodában is, nem csak a szüleim.


Az legyen a legkevesebb, hogy az udvariasság zavar.


Megoldás, hgy mosolyogsz, és szívesen veszed, hogy értékelik a munkádat, a főztödet.

2013. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is alap, hogy megköszönöm az ételt annak aki főzött nekem.
2013. szept. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:

ferfi letemre altalaban en fozok, sutok otthon. ellenben akkor is mondom, hogy koszonom az ebedet, vacsorat, stb, ha en csinaltam. asszony ezen mindig nevet. ez van. jobban zavar, hogy az angolok, akikkel ebedelek meg azt sem mondjak kaja elott, hogy jo etvegyat.


valaki emlitette a nyarspolgari szajtorlest. az milyen? modoros?

2013. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 mustafa33 ***** válasza:
100%

Párod úriember nem csibész. Már ez is baj? Van megoldás, válj el és menj egy kaja után illemből böfögő beduinhoz.

Vagy jobb lenne olyan mint az a szomszédom, aki (mindig részegen) az asszony fejére borítja a tál kaját, ha az valamilyen ok miatt mást főz és nem azt amin előző nap megegyeztek?

2013. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!