Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Párom mindig evés után megkösz...

Párom mindig evés után megköszöni a kaját. Nem értem miért teszi, hiszen egyértelmű, hogy főzök azokra akikkel egy házban élek. Többször mondtam már neki, hogy nem kell megköszönnie mert engem zavar de nem foglalkozik vele. Van megoldás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 16:09
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem. Egyes nőknek az nem tetszik ha nem köszön meg semmit, mert akkor azt hiszik hogy nem értékelik őket.

Ha meg megköszöni az sem jó.

Őt így nevelték ... szerencsére. Ha egy tirpák párod lenne akkor meg az lenne a baj és egyből tudnád értékelni a jó modort.

Amúgy az én párom is megköszöni és én ennek örülök, mert a munkámat valaki észreveszi.

2013. szept. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%
az a bajod, hogy nem egy bunkóhoz mentél hozzá?
2013. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen már csak a válás segíthet.
2013. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim válasza:
100%

Nekem azt tanították, hogy mindig illik megköszönni az ételt, mert ugye ahogy egy korábbi válaszoló írta, nem magától lesz. Meg is szoktam köszönni.

Viszont van egy barátnőm, aki mindig azért sír, mert a barátja egyszer sem mondta neki, hogy "köszönöm".

Szerintem butaságokat gondolsz, már nem azért. :D

Ételt csináltál (részben) NEKI, Ő pedig megköszöni.

Olyan idegesítő lenne tényleg?

Örülj! :D

2013. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
33%
A nyárspolgár és a tapló között azért még van egy-két árnyalat. Nem ennyire fekete-fehér a világ. Itt a probléma az lehet, hogy annyira látszik valakin, hogy nevelés miatt, megszokásból udvarias vagy van mögötte valami érzelmi töltet. Fárasztó, sablonos és unalmas embereknél ezek az apró gesztusok azok amiknél betelik a pohár. Ráadásul a példa is mutatja, hogy nem értek célba a szavai.
2013. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
Otthon ezt tanultam, a bölcsiben ezt tanultam, az oviban ezt tanultam, az iskolában ezt tanultam. Te egyik helyre sem jártál?
2013. szept. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Illem, nevelés.

Párom is megköszöni mindig. Jól esik, pedig mindig főzök.

Engem is így neveltek, én is mindig megköszönöm az elém rakott ételt.

2013. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%
Az jobb lenne ha a tányérra sz.rna miután evett?
2013. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
Ezért kiírtál egy kérdést?
2013. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
én is mindig megköszönöm,még ha magamnak csináltam akkor is ..ez nekem már egy megszokás , :D
2013. szept. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!