Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Párom mindig evés után megkösz...

Párom mindig evés után megköszöni a kaját. Nem értem miért teszi, hiszen egyértelmű, hogy főzök azokra akikkel egy házban élek. Többször mondtam már neki, hogy nem kell megköszönnie mert engem zavar de nem foglalkozik vele. Van megoldás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 24. 16:09
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
100%

Én tovább megyek, mi is megköszönjük az ételt, de ha nincs ott az, aki főzte, mert már melegítjük, akkor annak köszönjük meg, aki megterített, és megmelegítette a kaját.

Engem úgy neveltek, hogy az asztaltól nem úgy megyünk el, mint az állatok az etetőből, hanem megköszönjük, ételt kaptunk.

2013. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 zabmester ***** válasza:
Szokás kérdése, én is így szoktam meg: ha befejeztem az étkezést és felállok az asztaltól, akkor azt mondom, hogy "köszönöm szépen". Ez bennem annyira rögzült, hogy akkor is mondom, ha én főztem (és általában én főzök), ez nekem olyan, mint amikor köszönök, ha bemegyek valahova. Lehet, hogy a párod is pont így van vele. Ne zavarjon ez, mondd neki, hogy "Egészségedre" és kész.
2013. szept. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%
Ez már röhej kategória, hogy illemtudó és viselkedni képes megnyilvánulás is problémát okoz valakinek. Akkor válasz társul egy taj parasztot, biztos jobb lesz XD
2013. szept. 26. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim válasza:
100%
Az lenne a megoldàs erre, hogy a pàrod elhagy, ès normàlisat keres, te meg kerülj össze egy hàlàtlan tahòval, aki annyit tud vakkantani, hogy ez jò szar lett.
2014. febr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!