Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek tényleg nem...

Szerintetek tényleg nem férfigyűlölet a feminizmus? Szívesen hallanék feministákat is. Nőket is.

Figyelt kérdés

„Ahhoz, hogy az élet fennmaradjon ezen a bolygón, egy fertőtlenítésre van szükség a Földön. Úgy gondolom, hogy ezt egy olyan evolúciós folyamat fogja kísérni, ami a férfi népesség drasztikus lecsökkenését eredményezi.” - Mary Daly, feminista, a Boston College professzora


„Minden férfi egy nemi erőszakoló...” - Marilyn French, feminista, újságírónő


„A férfi egy háziasított állatfajta és ha kellően keményen kezeljük, akkor sok dologra betanítható.” - Jilly Cooper, feminista, írónő, újságírónő (OBE Brit állami kitüntetés)


„A házasság intézménye a nemi erőszak gyakorlatából fejlődött ki. A patriarchátusban minden nő fia egy potenciális áruló, egy másik nőnek a megerőszakolója és kizsákmányolója.” - Andrea Dworkin, feminista, írónő



2013. nov. 19. 16:35
1 2 3 4 5
 21/41 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Pardon, valamiért az oldalon maradtam... és kétszer küldtem, kétszer küldtem.
2013. nov. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
56%

"Egyáltalán nem esik rosszul. Anyukám egy vállalkozást vezet már sokadik éve, és egész jól megvagyunk, ráadásul egyedülálló szülőként nevelt fel"


Én most nem kisvállalkozásokról beszéltem, hanem cégekről. [link]


Bár lehet, hogy nem hiszed, de a cikkben leírtakat sok magyar embertől is hallom.


" és mondd azt, hogy ez a vezetői képesség minden férfiban benne van"- nem mondom, hogy minden férfiban benne van, csak azt, hogy inkább jellemző férfiakra. Ez biológiai tény. Nincs az a humánetológus a földön, aki ezt vitatná. Ha mégis vitatná, valószínűleg kinevetnék.


"Megjegyzem a magyarországi adathoz nem küldtél forrást"

Pedig küldtem, de akkor elküldöm ismét: [link]



" De hangsúlyozom: a bűnöző az bűnöző, nem érdekes, hogy férfi-e vagy nő."

Én is ezt mondom: [link]


Részlet a cikkből: " Férfiak esetében – már csak a büntetőjog miatt is – a földön fekvő ember cipőzésében fontos az önmérséklet, de ha nőként védekezünk, akkor erre nem kell ügyelni."


Nagyon jó, hogy nőként nem kell ügyelni a büntetőjogi következményekre? Ugye neked is tetszik? Ugyeee? Ez az egyenlőség, ez a feminizmus...


"Jajaj már, már megint a jó öreg „egyedül halsz meg” fenyegetés"

Pedig így lesz. Ismerek is ilyeneket. De ha neked így jó, nekem mindegy.


"valakinek nem kellenék csak azért, mert mondjuk rövid lenn a hajam és nem viselek mindig sminket"


A kinézet házasságban nem annyira számít, csak a felületes kapcsolatokban. Feleségnek egyik férfi sem választana férfias nőt(és ismét leírom: nem a kinézetre gondolok). Most sorolhatod, hogy "csak azért, mert...". Igen: csak azért. Így működik az emberiség.

Egyébként az az állítás, hogy a nők a férfiak kedvéért cicomázzák ki magukat- ez sok érdekes kérdést vet fel.


"Vagy mit értesz az alatt, hogy „női testbe zárt férfi”? Hogy van egy véleményem, amiért harcolok? "


Pontosan, legalábbis a te gondolkodásod szerint. Megpróbálnál a férjed felé kerekedni, ezt pedig nem bírják a férfiak. Nem akarlak megsérteni(tudom, erre azt írod, hogy nem sértettelek meg). És itt nem is konkrétan rád gondolok. Szerintem jót tesz az emberiségnek a mostani helyzet. Azok a nők, akik nőietlenek, illetve nincs meg bennük az anyai ösztön, azok utód nélkül halnak meg. Így aztán nem viszik tovább a mentalitásukat. Amit most látunk, az nem más, mint a gyenge anyai ösztönökkel rendelkező nők kiszelektálódása.


"Amúgy érdekel a véleményed: rendben, minden egyes feminista nő befogja a száját, - szélsőséges, normális egyaránt, de akkor hogy oldódnának meg az ilyen problémák, mint pl.:"


Térden állva könyörgök, értsd már meg!


Nem az egyenjogúsággal van a baj. Az egyenjogúságot emancipációnak nevezzük. A feminizmus már régen nem az. A legjobb megoldás az lenne, ha a nők feloszlatnák az összes feminista csoportot, kivetnék maguk közül a nősovinisztákat, és megtisztultan harcolnának az emancipációért. Azonban ez nem fog megtörténni.

A feminizmus annyira elkorcsosult, hogy már nem az emancipációt jelenti. Többek között ezért lehetséges, hogy a Skandináv országokban a legerősebb a feminizmus(pl. svédeknél), pedig a világon ezekben az országokban van a legnagyobb egyenjogúság. Skandináviában már régen elérték a feministák, amit akartak. Nem értem, hogy ezekben az országokban miért léteznek még mindig ilyen szervezetek, mikor szükségtelenek.

2013. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

„Nem az egyenjogúsággal van a baj. Az egyenjogúságot emancipációnak nevezzük. A feminizmus már régen nem az. A legjobb megoldás az lenne, ha a nők feloszlatnák az összes feminista csoportot, kivetnék maguk közül a nősovinisztákat, és megtisztultan harcolnának az emancipációért.”


Kitűnő, ezt mondtam én is: a feminizmus nem rossz, csak sokan elcseszik ezért rossz a megítélése. Az emancipációhoz szükség van feministákra, mert a dolgok soha nem szoktak maguktól megoldódni. Szóval mégsem igaz az,hogy ez „Az egyik legkárosabb dolog, amit létezik.” Ismerd be O.O :D


„Azok a nők, akik nőietlenek, illetve nincs meg bennük az anyai ösztön, azok utód nélkül halnak meg.”

Régen sem volt ám minden nőben anyai ösztön, csak muszáj volt szülniük, aztán kérdés volt, hogy mennyire szerették a gyerekeiket, és most sem az van, hogy hirtelen kiirtódott az anyai ösztön a nőkből, csak van egy részük, akik egyáltalán nem terveznek gyereket, azok nincsenek kötelezve, mások pedig választás elé vannak állítva, hogy vagy karriert csinálnak, vagy gyereket vállalnak (ami szintén hiba). Vagy beléd születik az anyai ösztön, vagy nem: aki sokat babázik kiskorában, az sanszos, hogy bármilyen behatás is éri, akar majd gyereket, mert rózsaszínek, pihe-puhák és babaszaguk van, csak ha így dönt, akkor nem valószínű, hogy elő lesz léptetve, akármilyen jó is a szakmájában, és bármennyire is szereti csinálni. Egyébként az anyai ösztön működéséről egy férfi véleménye nem túl mérvadó (nincs harag?)

Az meg szomorú, hogy a férfiak nem szeretik az önmagukért kiálló nőket, ( [link] )még szerencse, hogy körülöttem fellelhető jópár ellenpélda. :) De igazad van, tényleg nem hat meg, ha ez valakit zavar.

Amúgy nem tudom, hogy van-e értelme folytatni ezt, nem valószínű, hogy valamelyikünk is meggyőzi a másikat. :))

2013. nov. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:

"Egyébként az anyai ösztön működéséről egy férfi véleménye nem túl mérvadó (nincs harag?)"


Pedig gyakran érzem úgy, hogy többet tudok az anyaságról, mint sok nő. Egyébként az a nő, aki a karriert választja a gyerek helyett, az anyagias, és egy senki a szememben. De ugyanez férfiban is: ha a felesége szeretne gyereket, de a férj tiltakozik, az egy rakás szar, aki a pénz rabja.


"Szóval mégsem igaz az,hogy ez „Az egyik legkárosabb dolog, amit létezik.” Ismerd be "


Nem ismerem be. A feminizmus igenis káros, és pusztulnia kell. Az emancipáció természetesen maradhat.

Mi ketten azért nem tudunk megegyezni, mert szerinted a szélsőséges feminizmus csak egy elhanyagolható vadhajtás, ami zavar pár embert, de alapvetően nem érdemes vele foglalkozni.

Én viszont úgy gondolom(illetve tudom), hogy ezek a szélsőségesek a feminizmus vezetői.

Én tudok olyan mérvadó feminista vezetőkről, akik téged például már ellenségnek/árulónak tekintenének.


"Régen sem volt ám minden nőben anyai ösztön"


Ez természetesen nem igaz. Az életösztön és a szaporodás nem az emberiségben, hanem minden élőlényben a két legősibb ösztön.

De láthatóan van akiben erősebb, van akiben nem. Akikben nem erős, azoknak a génjei nem öröklődnek tovább. Akik még a modern korban is akarnak szülni, azok egyértelműen erősebb anyai ösztönökkel rendelkeznek. Valószínűleg pár generáció múlva sokkal erősebb lesz az anyai ösztön a nőkben, mint ma.

De például ugyanezért mondják, hogy 2050-re a nők 3 centivel lesznek alacsonyabbak, hiszen az alacsonyabb nők kapósabbak.

Ez természetes, a jégkorszak alatt meg azoknak a génjei mentek tovább, akik bírták a hideget. Mindig vannak helyzetek, amikhez alkalmazkodni kell. Most az anyaság kiirtása az.

2013. nov. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
63%

„A feminizmus igenis káros, és pusztulnia kell. Az emancipáció természetesen maradhat. „

Feminizmus nélkül nincsen emancipáció, fogjad már fel! NINCS! NINCS! NINCS! Gondolj bele, hogy a feminizmus megjelenéséig annyi joga volt a nőnek, mint egy kutyának. Nem is kezelték őket emberként, mert a nő ostoba, és az egyetlen dolog amire felhasználható, az a gyerekszülés. Régen az volt, hogy vagy van egy férfi, aki eltart, és szülöd neki a gyerekeket, vagy egyedül maradsz szégyenben. Látom ez a nézet nem veszett még ki, de meg kéne már tanulni, hogy, nem nemek/ideológiák/rasszok jobbak egymásnál, hanem emberek! A történelem legtöbb konfliktusa abból adódott, hogy valaki eldöntötte, hogy jobb, vagy többet érdemel a másiknál: pl.: amerikai gyarmatosítók, Hitler az árja faj elméletével, néger rabszolgatartók, keresztes hadjárat, stb. Na igen, sokra mentek a nagy arcukkal… Most van az, hogy a nők is végre tanulhatnak szakmákat, lehetnek mondjuk ügyvédek, orvosok, ami JÓ DOLOG! csak folyton választaniuk kell a munka és a magánélet között. Mikor kellett egy férfinak azon aggódnia, hogy a gyerekvállalás esetleg gondot okoz a munkahelyén?


„Egyébként az a nő, aki a karriert választja a gyerek helyett, az anyagias, és egy senki a szememben. „


A karrier nem csak a pénzről szól, hanem arról is, hogy jónak érezd magad abban, amit szeretsz csinálni. Sikerélményeket gyűjtesz. Egy ember senki a szemedben, mert hozott egy döntést? Szánalmas.


Aztán meg rengeteg gyerek nem is betervezett, és a nő örüljön, ha a férfi nem lép le, amint kiderül, hogy gáz van. Azt mondod, hogy a gyerekvállalás fontosabb, mint a karrier? Akkor maradj otthon te a gyerekeddel! Miért? Az apa talán kevésbé fontos a gyereknek, mint egy anya? És le kellett kicsit hajtanom a fejemet az asztalra, amikor olvastam, hogy te jobban megérted az anyai ösztönt, mint a nők, de közben a nők nem értenek a vállalatvezetéshez. Ember te messze el vagy tájolva. :DDDDD


„Az életösztön és a szaporodás nem az emberiségben, hanem minden élőlényben a két legősibb ösztön.

De láthatóan van akiben erősebb, van akiben nem. „ Hmmmm? Akkor ez azt jelenti, hogy 2 generáció alatt halt ki egy több ezer éves ösztön?

„Mindig vannak helyzetek, amikhez alkalmazkodni kell. Most az anyaság kiirtása az.” Hihetetlen :DDD

2013. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
30%

"Feminizmus nélkül nincsen emancipáció, fogjad már fel! NINCS! NINCS! NINCS!"


Itt csak fogalmak megnevezéséről vitatkozunk. Egymáshoz képest elcsúsznak a mértékeink.


"Aztán meg rengeteg gyerek nem is betervezett, és a nő örüljön, ha a férfi nem lép le, amint kiderül, hogy gáz van."


Te is tudod, hogy ez nem igaz. A válások túlnyomó többségét a nők kezdeményezik.

Még a leszbikusoknál is. Például Hollandiában 100 leszbikus válásra csak 45 férfiválás jut. A feministák persze itt is összeesküvést sejtettek.


"Az apa talán kevésbé fontos a gyereknek, mint egy anya?"


Természetesen ugyanolyan fontos. Éppen ezért támogatnám, hogy válásnál ne automatikusan az anya kapja a gyereket. Most ugyanis ez van. Ezt a feministák harcolták ki.

Egyébként a feministák szerint az apa nem fontos. Több kampányt is indítottak, hogy ezt a nézetet népszerűsítsék.


"És le kellett kicsit hajtanom a fejemet az asztalra, amikor olvastam, hogy te jobban megérted az anyai ösztönt, mint a nők, de közben a nők nem értenek a vállalatvezetéshez."


Én csak annyit mondtam, hogy bizonyos nőknél jobban értek az anyasághoz.


A vállalatvezetésről: először is olvasd el, amit linkeltem.


Egyébként a humánetológia a feminizmus nagyon sok állítását cáfolja. Szóval nem csak én mondom, hogy a nők többsége(ez magyarul azt jelenti, hogy nem mindegyik) alkalmatlan a vállalatvezetésre.


" Hmmmm? Akkor ez azt jelenti, hogy 2 generáció alatt halt ki egy több ezer éves ösztön? "


Nem teljesen, de volt már ilyenre példa. A modern korban nagyon magas az öngyilkosságok száma. Az öngyilkosság egy deviancia, ugyanis az életösztön kikapcsolódásával idézhető elő. Mégis létezik a jelenség. Minél betegebb társadalomban élünk, annál magasabb az öngyilkosságok száma. A reprodukciós ösztön kikapcsolódása is hasonló.


Ez ugyanolyan, mintha azt kérdeznéd: Ez azt jelenti, hogy a jégkorszak alatt mindenki fázós lett?


Régebben a nőket nem érte ennyi behatás. Nem buzdították őket a gyerekvállalás elutasítására, "nem volt divat". Valamilyen anyai ösztön minden nőben van. De nem egyforma. Akiben kevesebb van, az előbb fog engedni a gyermektelenség csábításának.


"Hihetetlen"- nem hihetetlen. Egyszerűen ellentmond az általad ideálisnak tartott világképnek.


Azt még megjegyezném, hogy nem tudsz jól érvelni. Ráadásul sok mindenre azt írtad "oké, de..."

"Oké, de nem minden feminista ilyen."

"Oké, de én is csak egyenlőséget akarok"

"Oké, de ne vitatkozzunk az arányokon"

"Oké, de az csak 1 egyetem"

"Oké, lehet, hogy több az ösztöndíj"


Minden félresöpörtél azzal, hogy "de...". Szóval szerinted nem érdemes foglalkoznunk a tények 95%-ával, csak a maradék 5 százalékkal, ami vállalható számodra.


Ugyancsak nem válaszolsz minden érvemre, csak néhányat kiragadsz, mert úgy érzed, hogy arra tudsz valamit írni.


Azt kell megjegyezned, hogy a feministák nem mindent tudnak számokkal bizonyítani, az antifeministák viszont mindent. Ezért írják mindig az antifeminsták, hogy a szélsőséges feminizmust grafikonokkal és számokkal lehetne a legkönnyebben legyőzni.

Ti feministák mindig ugyanazt a sémát követitek vitatkozásban. Nem te vagy az első, akivel vitázom, de pont olyan vagy, mint a többi. Először egyre kevesebb részletre figyelsz oda. Azután jön a szokásos "jó, de.." érvelés.

2013. nov. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Én is panaszkodtam, hogy nem nézegeted, vagy reagálsz a dolgaimra, erre meg azt mondtad, hogy mindet ismered már. Nem játszol tisztességesen.

Először is pár tisztáznivaló:

„Te is tudod, hogy ez nem igaz.” – nem tudom

„A válások túlnyomó többségét a nők kezdeményezik.”- talán van rá okuk???????



„Nem buzdították őket a gyerekvállalás elutasítására” – hallod finoman fogalmaztál. „ Régen az volt, hogy vagy van egy férfi, aki eltart, és szülöd neki a gyerekeket, vagy egyedül maradsz szégyenben.” Ez a mondatom konkrétan le sincs sz@rva. Szép is az ártatlan elme, aki azt hiszi, hogy a múltban minden idillikus volt.


Ok: dolgok, amikre válaszoltam (nem sorrendben)

- Emancipáció kell, a feminizmus csak árt : Az emancipáció nem egy mozgalom, nem fog magától megtörténni

- Mondtad, hogy a nők 5 évvel tovább élnek, ami szerintem szépen tisztáztam, mostmár tudod, hogy nem a férfiak életenergiáját szívjuk le ;) – na erre hol a te válaszod?

- Mutattál szép bűnözési statisztikákat, (esetenként kicsit kéteseket is) amire az a válaszom, hogy a bűnelkövető az bűnelkövető

- A nőkkel való kivételezésre mondtam, hogy az sem fair

- Mire nem válaszoltam? A jégkorszakos részre? Amire nem válaszoltam, az max. olyan, amiben már elég kört jártunk „egyedül halsz meg” – „de nem” – „de igen” – de nem”, meg a bűnösség kérdése, amiben egyetértünk, és azt hitetm, hogy nem kell mégegyszer elmondani. De ha akarod esetleg annyit hozzáfűzhetek ehhez : [link] hogy egy férfinek támadáskor és védekezéskor is ott van a nagyobb fizikai ereje, míg a nőket csak a technikájuk védheti meg.



Most te válaszolgass:

- [link] ??? ez valahogy kimaradt a látókörödből?

- miért vetetik el kínában a lány gyerekeket,

-ha az emancipációnak nincs szüksége mozgalmakra, akkor miért nem volt joguk a nőknek a feminizmus előtt?

- Mi van azzal a nővel, aki szeretne karriert is és gyereket is?

- Ha a patriarchátus olyan jó, miért nem voltak jogaik a nőknek? Miért gondolod egyáltalán azt, hogy régen minden idillikus volt, nem voltak kényszerházasságok, nem voltat a nőknek álmai?

- Az agyad melyik szegletéből pattant ki, hogy a feministák 95%-a támogatja a férfigyűlöletet? Rosszak a vezetők és kész, mindenhol előfordul. Ők a leghangosabbak.. De az „I need feminism, because…” aktivisták számodra idióta nyávogó semmirekellők, pedig épp te akarod. Hogy ilyen módon harcoljunk az emancipációért.

És nem csak itt mondasz ellen önmagadnak, hanem pl. itt is:

1, „Szóval nem csak én mondom, hogy a nők többsége(ez magyarul azt jelenti, hogy nem mindegyik)”

2, „a nők pontosan annyira jó vállalatvezetők, mint amennyire jól tudnak vicceket mesélni”


„Régebben a nőket nem érte ennyi behatás.” – Mennyi? Hogy meg lett mondva, hogy nem kell csinálni valamit, ha nem akarsz?


„"Hihetetlen"- nem hihetetlen. Egyszerűen ellentmond az általad ideálisnak tartott világképnek. „ Inkább a józan észnek. És ismét nem fér össze a két elméleted: ha a feministák annyira ellene vannak az anyaságnak, miért akarnák megkapni váláskor a gyereket? Most akkor melyik?


Azt megmondtad, hogy volt valaki, aki azt mondta, hogy a nők jobbak, mint a férfiak, de afelett már átsiklottál, amit én mondtam erre.

„A vállalatvezetésről: először is olvasd el, amit linkeltem. „ – te meg azt olvasd el, amit én linkeltem


Légyszi, ha van még valami, akkor azt privátba küldjed, mert már én szégyellem, hogy még mindig rád fordítom az értékes időmet.

2013. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
56%

Nem küldöm privátban.


„ Régen az volt, hogy vagy van egy férfi, aki eltart, és szülöd neki a gyerekeket, vagy egyedül maradsz szégyenben."


És a mostani rendszer sokkal jobb? Most az ellenkezőjét éljük, alig szülnek gyereket, a szingli a divat. Meg is látszik a társadalom képén. Aztán a nők 35 évesen észbe kapnak, hogy mégis kell nekik férj. Most ez van.

Nem azt mondom, hogy a régi rendszer jó volt, hanem azt, hogy a mostani sem jó. Átestünk a ló másik oldalára.


"Emancipáció kell, a feminizmus csak árt : Az emancipáció nem egy mozgalom, nem fog magától megtörténni"


Én megkülönböztetem a jó feminizmust a rossztól. És akik most vannak a szervezetekben, azok bizony a rossz feminizmust akarják. Én írtam, hogy a feminizmus régebben szükséges volt, de manapság már nem az.


"Mondtad, hogy a nők 5 évvel tovább élnek, ami szerintem szépen tisztáztam, mostmár tudod, hogy nem a férfiak életenergiáját szívjuk le ;) – na erre hol a te válaszod?"


Erre nem adtál kielégítő választ. Csak annyit írtál, hogy olvassam el a kommenteket. Én a kommentelőket nem tartom megbízható forrásnak. Ha lenne egy szakember, aki cáfolja, az már más lenne.


"- Mutattál szép bűnözési statisztikákat, (esetenként kicsit kéteseket is) amire az a válaszom, hogy a bűnelkövető az bűnelkövető "


Lehet, hogy szerinted kétes, szerintem nem. A válaszod az, hogy aki bűnelkövető, az bűnelkövető. Ebben egyetértünk. Viszont a médiában, és mindenhol máshol mindig a férfi a bűnelkövető. Mi vagyunk a feleségverők, a molesztálók. Ahogyan linkeltem arról is, hogy a törvény előtt nem vagyunk egyenlőek, a férfit inkább elítélik.


"- A nőkkel való kivételezésre mondtam, hogy az sem fair "


Ebben is egyetértünk. Csakhogy a feministák miatt kivételeznek a nőkkel. Erre te azt írod, hogy a feminizmus szükséges volt. Az egyik eredményüket(a kivételezést) elítéled, a másikat(a jogok kiterjesztését) helyesled. Oldalt kell választanod. Ha azt mondod, hogy feminista vagy, akkor közösséget vállalsz velük. Ez esetben a kivételezéssel is egyetértesz. Nem válogathatsz, hogy "ezt tetszik, ez nem". Feminista vagy. Egyetértesz velük.


"hogy egy férfinek támadáskor és védekezéskor is ott van a nagyobb fizikai ereje, míg a nőket csak a technikájuk védheti meg."


A testi tulajdonságoknak nem kellene alapnak lenniük a jogban. Ha én egy nálam nagyobb embert megverek, még ugyanúgy vonatkozik rám.


[link]


Én ezzel egyetértek. Ez persze egy feministának elképzelhetetlen, te ebben csak a jogcsorbítást látod.

Ha a nőknek nem tetszik, rossz nekik, majd leváltják a kormányt.


"- miért vetetik el kínában a lány gyerekeket, "


Nekem Kínához semmi közöm, egy teljesen más kultúrában élek. Azonban ez rávilágít arra, hogy amíg Svédországban a feministák nagy erőfeszítésekkel küzdenek a barbár svéd patriarchátus ellen, betiltják, hogy a férfiak állva vizeljenek, addig olyan helyeken, ahol valóban szükség lenne rájuk, lószart sem csinálnak.


"-ha az emancipációnak nincs szüksége mozgalmakra, akkor miért nem volt joguk a nőknek a feminizmus előtt? "


Nem mondtam, hogy az emancipációnak nincs szüksége mozgalmakra. Én azt mondtam, hogy a feminizmus MOST káros. Most-> jelen idő. Nem 50 éve, nem 100 éve, hanem most.


"- Mi van azzal a nővel, aki szeretne karriert is és gyereket is? "


Saját helyzetétől függően kell döntenie. Vannak olyan dolgok, amit nem lehet megoldani. A világban nem kizárólag problémák vannak, hanem tragédiák is. Egyébként az ügyesebbek képesek a kettőt egyszerre, láttam már rá példát.

Ezek az érvek nálad nem számítanak, mert az előző válaszodból kiderült számomra, hogy nem akarsz gyereket.


"Ha a patriarchátus olyan jó, miért nem voltak jogaik a nőknek?"


Én nem mondtam, hogy annyira jó volt. Sehol nem írtam ilyet. A nőknek azért nem voltak jogaik, mert egyszerűen az emberiség kialakulása óta ez volt a rend.

Az állatvilágban sincs sok joguk, például nem szólhatnak bele, hogy kitől essenek teherbe.


"Miért gondolod egyáltalán azt, hogy régen minden idillikus volt, nem voltak kényszerházasságok, nem voltat a nőknek álmai?"


Nem gondolom, hogy minden idillikus volt, vagy hogy nem voltak kényszerházasságok. Azt még hozzátenném, hogy a kényszerházasság gyakran a férfinak is rossz volt.


A nőknek biztos voltak álmaik, de a férfiaknak is.

Régebben egyiknek sem volt túl sok esélye, hogy megvalósítsa.

Ha olyan társadalmi státuszba született(pl. nemes), akkor amúgy sem csinált semmit egész nap, akárcsak a férje.

Ha jobbágynak született, akkor igaz, hogy a konyhában töltötte az időt, de a férjének sem volt sokkal jobb.



"- Az agyad melyik szegletéből pattant ki, hogy a feministák 95%-a támogatja a férfigyűlöletet?"


Ilyet sem írtam. Azt írtam, hogy te az én érveim 95%-át nem veszed figyelembe, lekicsinyíted("de az csak 1 egyetem"). Nekem az az 1 egyetem is fontos. Ha te ezt egy "csak" szóval tudod elintézni, arról én nem tehetek.


" aktivisták számodra idióta nyávogó semmirekellők, pedig épp te akarod. Hogy ilyen módon harcoljunk az emancipációért. "


Nem írtam sehol, hogy én azt akarom, hogy így harcoljatok. Egyébként igen: akiket a képen látok, nyávogó semmirekellők. Ha valaki így harcolna a férfi egyenjogúságért, kiröhögnénk.


"És nem csak itt mondasz ellen önmagadnak, hanem pl. itt is:"


Nem mondtam ellent önmagamnak. Mindkét helyen azt írtam, hogy szerintem a nők nem jó vállalatvezetők.


"Mennyi? Hogy meg lett mondva, hogy nem kell csinálni valamit, ha nem akarsz?"


Ha az lenne, amit írsz, akkor nem is lenne nagy baj.

Most azonban nem csak azt mondják, hogy nem kell csinálni valamit, hanem az a JOBB, ha nem csinálsz semmit. Tehát "kicsit" segítenek a választásban.


" És ismét nem fér össze a két elméleted: ha a feministák annyira ellene vannak az anyaságnak, miért akarnák megkapni váláskor a gyereket? Most akkor melyik?"


Most ezt én mondjam meg? Ezzel csak a feminizmus ellentmondásaira világítottál rá. Ez szerintem is ellentmondásos. Mégis ez van. A hibát a feminista mozgalmakban keresd.

Mondom, nagyon sok feminista kiáll azért a nézetért, hogy az apák szükségtelenek.


"te meg azt olvasd el, amit én linkeltem "


Erre gondolsz? [link]


Van egy kis különbség. Amit én írtam az megtörtént eset.


Ráadásul humánetológusok munkájából szedem az infókat.

A HVG-s cikk viszont mit ír?


"Egy zürichi HR-s cég vezetője"


Hát igen, a zürichi HR-s cég vezetőjének a szava aztán súlyos, adni kell a véleményére...


Egyébként a svájci kezdeményezés nem rossz ötlet. Ott legalább van gyerek, mielőtt a nő "önmegvalósít". Sajnos ez a ritkább.

2013. nov. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
64%

1„Szóval én remélem, hogy a feminizmus minél előbb eltűnik. Az egyik legkárosabb dolog, amit létezik.”

2, „A feminizmus igenis káros, és pusztulnia kell.”

3„Én megkülönböztetem a jó feminizmust a rossztól. „ - *elfojtott nevetés a háttérben*


„Nekem Kínához semmi közöm, egy teljesen más kultúrában élek.” – Arra már rájöttem, neked csak az amerikai, a svéd meg az osztrák kultúrához van közöd :DDD (Svédországért megy a hőbörgés Kína meg megkapja, hogy ezzel együtt kell élni.)


Ez volt a két „kedvencem”.


Nem sokban különbözöl azoktól, akiket úgy elítélsz: megveted a nőket, akik a férfiak fölé akarnak kerülni, (ami tényleg rossz) és azokat is, akik csak a saját életüket akarják élni , úgy, ahogy a kedvük tartja (ami messze van a rossztól), és hirdeted az emancipáció fontosságát, miközben az jön le a hozzászólásaidból, hogy ugyanúgy visszatessékelnéd a nőket a konyhába, és mondanád hogy kussoljon, ha a férfi beszél. Nem tudod tagadni, többször is megkaptam tőled, hogy ha ne legyen véleményem, mert nem fognak szeretni a férfiak. [link] hmmm asszem még nem tántorodtam el eléggé…


„Én azt mondtam, hogy a feminizmus MOST káros. „ – pedig te is ugyanúgy egy káros dolgot akarsz visszahozni.


Most éppen attól félsz hogy ugyanezt a fajta magatartást alkalmaznák rád, mint amit te akarsz alkalmazni a nőkkel szemben, ami az irónia leghatalmasabb magaslataiba tör. Sokáig lehetne még példákat sorolni, de úgy látom, hogy már a legalapvetőbb dolgokban sem értünk egyet, szóval részemről a vita lezárva.


[link]

2013. nov. 22. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Figyelj, utoljára elmagyarázom.

Az általad idézett 1 és 2 pontot a ROSSZ feminizmusra értettem. Már nem tudom, hogy mondani.


Két feminizmus létezik. Kettő darab. Az első a "jó". Ez jelenti az emancipációt. A másik a "rossz". Ez jelenti a nősovinizmus.


Könyörgöm, értsd meg. Én a nősoviniszta feminizmus ellen vagyok. A másikkal, a "jó" feminizmussal nincs bajom.

A kettő között kb. olyan a különbség, mint a nácizmus és a hazafiasság között. Attól, hogy én utálom a nácikat, mg nem vagyok a hazafiasság ellen.

De kezdem feladni, szerintem te ezt nem fogod fel.


"Arra már rájöttem, neked csak az amerikai, a svéd meg az osztrák kultúrához van közöd"


Ahogy a feministáknak is. Ők is csak ezekben az országokban tevékenykednek.

Kína pedig egyáltalán nem kapta meg tőlem, hogy ezzel együtt kell élni.

Egyébként Kína egy kollektivista társadalom, ami eleve kizárja, hogy a feminizmus gyökeret verjen. Sem a jó feminizmus, sem a rossz.


De ebből a Kínás válaszodból rájöttem: te az én vállamra akarod helyezni a patriarchátus összes bűnét. Azt várod, hogy vállaljak felelősség minden férfi bűnéért, az összes kultúrában, minden történelmi korban.


Eközben te arra sem vagy hajlandó, hogy a feminizmus vadhajtásainak a bűnét a válladra vedd. Elintézed azzal, hogy "jó, biztos van pár hülye a feministák között is".


Sőt, még azt is megkockáztatom, hogy nem tudsz sokat a feminista mozgalmakról. Most őszintén, Google, Wikipédia, és mindenféle puskázás nélkül: képes vagy felsorolni legalább 5 feminista vezetőt?


Ha nem, akkor te bizony nem vagy tisztában a feminizmussal, mivel nem foglalkozol elég mélyen a mozgalommal.


És igen, visszatessékelném a konyhába, de CSAK a saját feleségemet. A többi azt csinál, amit akar. Én nem azt mondom, hogy ne legyen választási lehetőségük. Csupán azt, hogyha már egyszer van választási lehetőségük, akkor a média ne döntsön helyettük, ne reklámozza a szingli, gyerektelen életstílust.


Én is azt mondom, hogy zárjuk le a vitát, szóval erre, amit most írok már nem kell válaszolnod. Hiszen ez a magánvéleményem.

De azt kell mondanom, hogy a feminizmusnak nagyon rosszul áll a szénája. Egyre több antifeminista mozgalom jön létre. Ilyen 5 évvel ezelőtt még nem volt, leszámítva néhány fehér hollót. Most gombamód szaporodnak. Az antifeminista mozgalmak tagjainkak kb. negyede nő. Ebből látszik, hogy a nőknek is baja van a feminizmussal. A felmérések azt mutatják, hogy a feminizmus irritálja leginkább az embereket az összes mozgalom közül.


A világban pedig mi történik? Magyarországon megint kezdenek "macsó" törvényeket hozni. Törökország volt az egyetlen muszlim ország, ahol volt feminizmus. Most már nincs, ott is törvényeket módosítanak.

Japánban is most akarják lecserélni a régi alkotmányt, egy új, konzervatívabb alkotmányra. Oroszországban egyre több a vallásos ember, ami ugye nem kedvez a feminizmusnak.

Már csak Amerikában és az EU-ban van feminizmus. Azonban nemsokára itt is vége lesz.

A feminizmusnak volt egy ciklusa, de ennek lassan vége.

Csak ennyit akartam még hozzáfűzni.

2013. nov. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!