Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek tényleg nem...

Szerintetek tényleg nem férfigyűlölet a feminizmus? Szívesen hallanék feministákat is. Nőket is.

Figyelt kérdés

„Ahhoz, hogy az élet fennmaradjon ezen a bolygón, egy fertőtlenítésre van szükség a Földön. Úgy gondolom, hogy ezt egy olyan evolúciós folyamat fogja kísérni, ami a férfi népesség drasztikus lecsökkenését eredményezi.” - Mary Daly, feminista, a Boston College professzora


„Minden férfi egy nemi erőszakoló...” - Marilyn French, feminista, újságírónő


„A férfi egy háziasított állatfajta és ha kellően keményen kezeljük, akkor sok dologra betanítható.” - Jilly Cooper, feminista, írónő, újságírónő (OBE Brit állami kitüntetés)


„A házasság intézménye a nemi erőszak gyakorlatából fejlődött ki. A patriarchátusban minden nő fia egy potenciális áruló, egy másik nőnek a megerőszakolója és kizsákmányolója.” - Andrea Dworkin, feminista, írónő



2013. nov. 19. 16:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

4-es:

"gyakran a megerőszakolt nőtől azt kérdezik meg, hogy mit viselt, vagy nem viselkedett-e kihívón"


Mert olyan ugye nincs, hogy a kis hülye pi**a kihívóan viselkedik, nincs szó erőszakról, aztán utána mégis erőszakkal vádolja meg a férfit.


"mert vannak, akik szerint fontosabb, hogy a nők jó férjet szerezzenek maguknak, és ne jó állást ( - inkább legyél szép, mint okos)"


Csak az értelem lehet az egyetlen erény a világon? Mért szégyen az, ha valaki szép?


"mert a nők bére kevesebb, mint a férfiaké"


Nálunk ugyanannyi volt ugyanolyan munkáért, csak éppen a nők nem csináltak meg egy csomó mindent, mert hát ők nők, és pakoljon inkább a férfi.


"mert a nyilvános helyen való szoptatásért elítélik a nőket (EMBEREK! A MELL EGYETLEN LÉTEZŐ FELADATA A BABA SZOPTATÁSA, NEM PEDIG AZ, HOGY A FÉRFI CSORGASSA RÁ A NYÁLÁT!"


El is ítélem ezt. Én sem pisilek nyilvánosan, pedig a betegségemből adódóan néha ez komoly problémát jelent. Akkor nektek, EGÉSZSÉGES anyáknak mért kell nyilvánosan csinálni az ilyesmit? Nem lehet máshogy megoldani? Én meg tudom, pedig komolyabb a problémám.


A mellnek pedig több feladata van, mint ahogy a szervezetünkben szinte semminek sem csak egy feladata van. És igen, az erotikában is szerepe van a szexuális vágy felkeltésében, ami ugye elengedhetetlen ahhoz, hogy legyen gyerek, és tudj kit szoptatni. Mellesleg egy nő pont ne tudná, hogy a mellel való játék is szexuális örömet nyújt? Szóval nem csak egy szerepe van a mellnek.


"egyre gyakoribb, hogy a kislányok tizenegy-két éves korukban is már aggódnak a súlyuk miatt"


Egyrészt ez inkább a média miatt van, másrészt mit javasolsz helyette? Ne törődjünk vele, hogy milyen a testünk, a lelkünk vagy a szellemünk, és ne fejlesszük?


Egyébként én férfiként is sírhatnék ugyanígy, mert már tizenéves koromban az izmos test volt a divatos. Én nem másokat okoltam, amiért nekem nincs olyanom, és mégis ezt várják. Már csak azért sem, mert nem tagadom, hogy jól néz ki. Inkább elismertem, hogy lusta vagyok az edzéshez és a génjeim sem tökéletesek. De tehettem volna azt is, hogy eljárok kondizni. A lényeg, hogy férfiként ugyanúgy megéltem ezt, mégsem hibáztattam érte másokat, és követeltem, hogy tiltsák be az izmos férfitesteket a tévében, filmekben.


"mert ha valaki nem mer/tud valamit megcsinálni, elterjedt beszólás az, hogy "Mi van, csaj vagy?""


Én meg már hányszor hallottam olyan beszólásokat, hogy a férfiak semmit se képesek megcsinálni.


"mert egy nő r*banc, ha sok szexpartnere volt, de férfi viszont "hódító"."


Ebben az egyben igazat adok, ez szerintem is igazságtalan dolog.


Azt is elfogadom, hogy sok szempontból van mit javítani a nők helyzetén, de sokan hajlamosak, például a kérdésben idézett elvakult feministák, átesni a ló túlsó oldalára. Arra emlékeztet ez, mint amikor a kommunisták a szabadabb társadalom nevében csináltak egy jó nagy diktatúrát. A fanatizmus sose vezet jóra.


Egyébként pedig jót tenne a világnak, ha nem lenne mindenki (nők se, férfiak se) olyan baromi önérzetes, mindenért harcoló, hanem lenne egy kis alázat, kedvesség, visszahúzódottság az emberekben. Nekem mindig is azok voltak szimpatikusak, akik nem tele pofával hörögtek az igazukért, hanem kedvesen igyekeztek a problémákat megoldani. De ma mindenkinek fogcsikorgatva kell mondania az igazát, ennek eredményeképpen pedig már két ember nem bír egymás mellett megélni. Ez több kárt okoz a nőknek is, mint a modellek vagy szexbombák a plakátokon, reklámokban.

2015. febr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Egy fontos dolog nem lett megbeszélve a vitában, erre reagálnék (29. hsz.):

"„Én azt mondtam, hogy a feminizmus MOST káros. „ – pedig te is ugyanúgy egy káros dolgot akarsz visszahozni.


Most éppen attól félsz hogy ugyanezt a fajta magatartást alkalmaznák rád, mint amit te akarsz alkalmazni a nőkkel szemben, ami az irónia leghatalmasabb magaslataiba tör."


Nem veszed észre, hogy a fanatikusok mindig egy még sokkal ROSSZABB világot hoznak, mint ami ellen küzdenek. Nem attól félünk, hogy ugyanolyan rossz lesz a férfiaknak, mint régen volt a nőknek, hanem hogy elviselhetetlenül rossz lesz a férfiaknak (lásd: állva vizelés betiltani akarása).


Megint a kommunisták jutnak eszembe, akik egy rossz rendszerre válaszként egy még sokkal rosszabbat hoztak létre, amiben az elvakultakat kivéve mindenki - tehát akiért elvileg harcoltak, az is - szenved. Mindig ez történik, amikor egy hosszú elnyomás után lázadás van, elsöprik a régi rendet, és újat akarnak a helyébe állítani. Mindig ilyenkor fajulnak el a dolgok, és lesznek rosszabbak, mint előtte. Ugyanez történt a francia forradalom esetében is például, ami szintén még rosszabb terrorhoz vezetett. És ugyanígy fajult már el a feminizmus is.

2015. febr. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
És még egy dolog. Az nem jó, ha a lányoknak/nőknek önértékelési problémáik vannak, de ez sem csak az ő problémájuk, és nem azért van, mert lányok/nők. Nekem is egy csomó tévéműsor és a rajta szocializálódott emberek (főleg lányok) okoztak elég komoly önértékelési problémákat, mert elvárnak olyasmit, ami belőlem önhibámon kívül hiányzik: az általánosan elfogadott férfiideált, jellemzőket. Azt, hogy milyennek kell lenni, és azt, hogy ha nem vagy olyan, az csak és kizárólag a te hibád. Persze ez most viccesen hangozhat, de nem annyira az, tekintve, hogy miken mentem keresztül, és sajnos elég sok fiatal srác van az én helyzetemben. Én mondjuk utólag már feldolgoztam, és nem bánom, hogy ilyen vagyok, mert többet ér így az életem, hogy érzékenyebb vagyok az átlagnál, és hogy nem veszi el az eszemet a túl nagy önbizalom. De ez csak az én szerencsém.
2015. febr. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
42%
Bolond ez a világ. „Ahhoz, hogy az élet fennmaradjon ezen a bolygón, egy fertőtlenítésre van szükség a Földön." Igen, de ez érintse a nőket is. Kezdjük ezekkel a buta némberekkel.
2015. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
Előző vagyok. Aztán csináljuk ki az összes idiótát. Bár ez túl radikális és kegyetlen dolog lenne. Van más megoldás is, de ahhoz EGYSÉG kellene!
2015. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 tiborunk válasza:
Emancipálás - egyenjogúságért kezdett mozgalom, lényegében a kommunizmus nevelt leánya, kezdetben nagy számban férfiak is részt vettek benne (ma is, de néhány irányzat már a feminista férfiakat is gyűlöli). Korán létrejött a jogegyenlőség azóta az élet változatos területein való női előjogokért kiemeltségért és a férfiellenes jogszabályok bevezetéséért folytatnak nagyon sokféle csoportokban különböző eszközökkel lejárató agresszív kampányokat, miközben folyamatosan toboroznak is.
2016. febr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 tiborunk válasza:

""Régen sem volt ám minden nőben anyai ösztön"


Ez természetesen nem igaz. Az életösztön és a szaporodás nem az emberiségben, hanem minden élőlényben a két legősibb ösztön.

De láthatóan van akiben erősebb, van akiben nem. Akikben nem erős, azoknak a génjei nem öröklődnek tovább. Akik még a modern korban is akarnak szülni, azok egyértelműen erősebb anyai ösztönökkel rendelkeznek. Valószínűleg pár generáció múlva sokkal erősebb lesz az anyai ösztön a nőkben, mint ma. "


A 25-ös hsz.ben láttam meg ezt a pár sort.

Kiegészíteném azzal, hogy pár évtizede terjedőben a "gender" - "társadalmi nem" elmélete ami szerint bárkiből bárkit nevelhetsz tehát a nőies férfinak látszó generáció is következhet, és férfias nők akik az emberi magzatot daganatnak jobb esetben élősködőnek tekintik akitől meg kell szabadulni, de jobb ha létre sem jön. Néhány generáció és az őrült majom (Szentgyörgyi A.) az ember nem atomfegyvereivel pusztítja ki magát hanem a nőstényekből kineveli az utódgondozás ösztönét, nem, tudjuk mikor omlik össze a társadalom az utódok alacsony száma miatt, de lehet hohy meg kell közelíteni azt a mértéket, hogy változzanak a dolgok.

2016. febr. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 tiborunk válasza:

"A modern korban nagyon magas az öngyilkosságok száma. Az öngyilkosság egy deviancia, ugyanis az életösztön kikapcsolódásával idézhető elő. Mégis létezik a jelenség. Minél betegebb társadalomban élünk, annál magasabb az öngyilkosságok száma. A reprodukciós ösztön kikapcsolódása is hasonló. "


Ugye frusztrációk elfojtott érzések kétségbeesés röviden agresszió az ami belülről vezérli az ember önnön élete ellen fordulását, ami jelen mindennapi kultúránk óriási hibája, hogy vannak szakembereink lenne olyan tudás ami az egyén saját problémái felismerésére rávezeti(innen csak egy lépés a valamiféle megoldás megtalálása). A közbeszédben a nőista mantrákhoz hasonlóan egy-egy figyelemfelhívó mondatot kéne elhelyezni ami segítene nekik.

2016. febr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Az első és az utolsó idézet forrása két elmebeteg radikális feminista, még a radikális feminizmuson belül is szélsőséges irányzatot képviseltek. (Már mind a ketten meghaltak.)


A "Minden férfi egy nemi erőszakoló" idézet óriási csúsztatás, hogy Marilyn French-től származna, Marilyn French regényében hangzik el, egy Val nevű karakter szájából.


Jilly Cooper-t pedig igazán kár volt idekeverni, jobbára romantikus könyvekben és novellákban utazik, ez egy humoros idézet egy könyvéből. 1961-től 2013-ig élt házasságban egy férfival, annak haláláig.

2017. jan. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim válasza:
Véleményem szerint a történelem áll ezeknek a "férfi gyűlölő" feminista réteg megszólalásaiban. Ha a nemed évezredeken át elvan nyomva puszta testi, (lelki), különbségek miatt te is gyülölnéd ezt a helyztett. És valakit-ket hibáztatni kell.
2019. júl. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!