Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek tényleg nem...

Szerintetek tényleg nem férfigyűlölet a feminizmus? Szívesen hallanék feministákat is. Nőket is.

Figyelt kérdés

„Ahhoz, hogy az élet fennmaradjon ezen a bolygón, egy fertőtlenítésre van szükség a Földön. Úgy gondolom, hogy ezt egy olyan evolúciós folyamat fogja kísérni, ami a férfi népesség drasztikus lecsökkenését eredményezi.” - Mary Daly, feminista, a Boston College professzora


„Minden férfi egy nemi erőszakoló...” - Marilyn French, feminista, újságírónő


„A férfi egy háziasított állatfajta és ha kellően keményen kezeljük, akkor sok dologra betanítható.” - Jilly Cooper, feminista, írónő, újságírónő (OBE Brit állami kitüntetés)


„A házasság intézménye a nemi erőszak gyakorlatából fejlődött ki. A patriarchátusban minden nő fia egy potenciális áruló, egy másik nőnek a megerőszakolója és kizsákmányolója.” - Andrea Dworkin, feminista, írónő



2013. nov. 19. 16:35
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
18%

Ezt még belinkelném. Kik is molesztálják a gyerekeket?

A férfiak? Nem nyert...

[link]


"Who is most likely to abuse or neglect children?



Of the reports, 45.2% of the perpetrators were male and 53.6% were female."


Ennyit a molesztáló, gonosz férfiakról

2013. nov. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
85%

Kedves Kérdező, ez a feminizmus: [link] Lehet, hogy egy kicsit talán hosszú a szöveg, de bízok benne, hogy végig tudod olvasni ;) De végül is neked van igazad, hiszen a feminizmuson kívül nincs más ideológia/mozgalom/vallás, ahol lennének radikálisan gondolkodók.

Mellesleg nem kell olyan férfi, aki nem tűri el, hogy kiálljak magamért. (Szerencsére épp egy normális emberrel hozott össze a sors… :D )


"Ez nem 1 nyomorult egyetem! Mint írtam: a nőknek több ösztöndíjat tartanak fent. Egyszerűen nőként könnyű bekerülni a felsőoktatásba. Engem férfiként negatív diszkrimináció ér. Erre mit tudsz írni? "


Mondd már meg, hogy itt Magyarországon téged milyen diszkrimináció ér...

És légyszi ne csak a neked tetsző rész másolgassad, ez is ott volt: "[...]mellesleg az, hogy a nők pluszpontokat meg ösztöndíjakat kapnak, nem feminista megmozdulás; az igaz feminista nem akar többet, csak ugyanannyit"


Annak meg külön örülök, hogy belinkelted, honnan van a rákos-támogatós kép – kezdd el olvasni a hozzászólásokat és meglátod :)


Elvárod, hogy válaszolgassak a különböző cikkekre, amiket beraksz, de te figyelmen kívül hagyod azokat, amiket én rakosgatok ki. Tudod ez rosszul esik :(


[link] - Vigyázat, a feministák manapság igencsak bedurvultak

2013. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
33%

Azért hagyom figyelmen kívül, mert már az összeset ismerem. A hozzászólásokat is olvastam.


"Mondd már meg, hogy itt Magyarországon téged milyen diszkrimináció ér... "

Magyarországon a felsőoktatásban egyelőre semmilyen(én nem Magyarországon tanulok egyébkén). Azonban látom, hogy itt is ez lesz. De hát nem baj ez! Hiszen a bécsi példa is csak "egy" egyetem volt.


De te sem válaszolsz az én kérdéseimre. Most válaszoltál valamit a betegséges képre.


De mi van a gyermekmolesztálással?


Mi van azzal, hogy Amerikában 70% a női elkövetők aránya, ha a családon belüli erőszakot nézzük.


Mi van azzal, hogy ez az arány Magyarországon is magas, 61%?


Nem mondasz semmit arra, amit a kérdező írt. Mi van azokkal az idézetekkel? Azok mind feministáktól származnak.


Mit írsz arra, hogy a Svédországban a feministák szeretnék betiltani az állva vizelést, mert az a férfi dominancia kifejezése? Talán már be is tiltották.


Mit írsz arra, hogy ugyancsak Svédországban a feministák FÉRFIADÓT szeretnének bevezetni?


Mit gondolsz SCUM nevű feminista szervezetről, amit nagyon sok feminista tart iránymutatónak?



Ezekre te nem mondasz semmit.

2013. nov. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
12: Nem hagyom figyelmen kívül. Nem beszélek angolul.
2013. nov. 20. 22:01
 15/41 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem írta
2013. nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
92%

A kérdezőnek igenis normális választ adtam, más kérdés, hogy a másik oldalon nem ért célt a lényeg. Bár úgyse olvasod el; ha nem csak felületesen olvasnád a válaszaimat, akkor nem kérnéd számon a Magyarországi 61%os férfi bántalmazást, hanem a forrásodat mutattad volna, mert én mutattam rá két olyant, ami nem teljesen fedi azt, amit mondasz. Jófej leszek, belinkelem még egyszer, hátha most célt ér: [link] és a másik: [link] - de tudod mit? Nem számít, hogy férfi-e vagy nő az elkövető, A BŰNÖS BŰNHŐDJÖN! A feminista gondolkodás alkalmazása ebben a helyzetben: ugyanazért a bűnért férfi és nő kapja ugyanazt a büntetést. Az összes statisztikádra ezt tudom mondani, akár a férfiaknál gyakoribb az adott bűn elkövetése, akár a nőknél.

Ok… Ha minden igaz ezt írtam: „De végül is neked van igazad, hiszen a feminizmuson kívül nincs más ideológia/mozgalom/vallás, ahol lennének radikálisan gondolkodók.”

1, Ezt úgy hívják, hogy szarkazmus.

2, Azok az idézetek radikális megnyilvánulások. (Hogy úgy mondjam: nem ez az általános. Nem az a fő irányvonal, hogy a férfi legyen rabszolga, vagy haljon ki, vagy mittudomén, hogy milyen elszólások voltak ezeken kívül)

3, A fő irányvonalat és a radikális gondolkozást most szemléltetem egy példával: kereszténység - westboro baptista gyülekezet.


A 11es hozzászólásodra meg azért nem válaszoltam, mert akkor még nem láttam, hogy ott van: akkor küldted el, miközben én serényen írogattam a válaszomat, de asszem arra is igaz az, ami a magyar családon belüli erőszakra.


Na ez olyan probléma, amivel foglalkozni kell: [link] Ez teljesen ugyanaz a probléma, mint ami Svédországban van (figyelj, mert ez válasz lesz az összes svédes problémádra!) mivel nem egyenrangú a nő meg a férfi. A magyar példa mutatja a régi, rossz gondolkodást, mégpedig, hogy a nő szüljön gyereket, és kavarja a kását, és lehetőleg minél kevesebb helyet foglaljon el, a svéd példa pedig pont az ellenkezője: „Én álljak a tűzhely mellett?? Miben vagy te különb nálam?” És ezt úgy hívják, hogy matriarchátus! Nem feminizmus!! Már nem tudom, hogyan milyen módon írjam le, hogy a szavaimat fel is fogják: nem kell, hogy a férfi a nő rabszolgája legyen, hanem az, hogy ne nyomják az arcomba az ilyen szemetet: [link] (a kérdezőnek mondom, hogy a cikk azt ecseteli, hogy miért előnyös egy olyan lánnyal járni, akinek evési rendellenességei vannak) Ez meg egy kis bónusz: [link] Aki akar érdekes dolgokat látni, az keressen rá a „rape culture” kifejezésre, ami akár még ártatlannak is tűnhet, hiszen amíg nem történik nemi erőszak, addig nem történt semmi rossz, nem? Hát de, aki szereti a statisztikákat, keresgéljen utána, hogy a férfiak és nők hány százaléka gondolja azt, hogy az erőszak az áldozat hibája. („Minek vettél fel rövid szoknyát”) Mindig csak az első hozzászólásomra tudok hivatkozni –ami ugye a 4. – és azt mondjátok nekem, hogy üljek le, maradjak csöndben, és ne érdekeljen a sok torz dolog, ami a világban van, csak azért, mert pár radikálisan gondolkozó csökevény feministaként utal magára? Már mondtam, de elmondom még egyszer: kereszténység > westboro baptista gyülekezet ; feminizmus > férfigyűlölet…

Én beismerem, hogy vannak problémák mindkét oldalon, amiken túl lehetne jutni, és kitalálni egy olyan megoldást, amivel a legtöbben elégedettek, csak a probléma az, hogy mindkét oldalról sok a túlkapás, és ez az egész „ki van kinek alárendelve” kérdés egyre jobban elmérgesedik.

Most nem személyeskedésnek szánom, de normális dolog, hogy elmondom a véleményemet, erre meg megkapom, hogy tartsam a számat, vagy nem fog egy férfi se szeretni? Ráadásul nem is alaptalan, vagy jelentéktelen dolgokat mondtam. Fogadok, el se olvasta a kérdező a Wikipédia oldalt, ami nagyjából összefoglalja nagyjából a dolgokat… Magyar nyelven… Tudod így egy lány se fog ám szeretni -.-

2013. nov. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
60%

Én mutattam forrást a 61% férfibántalmazásra. Sőt, egy másikat is az amerikai adatokra.

Az iszlámra csak ezt tudom mondani. Bár nem értek vele egyet, de kétségtelenül ez egy reakció valamire: [link]


Amit linkeltél: [link]


"Az 1960-as évekig a családon belüli erőszak tabutémának számított, mindenki tudott róla, esetleg maga is részese volt, számos irodalmi, művészeti alkotásban találkozhattunk erre utaló történetekkel, de nem beszéltek róla nyíltan, nem lehettet beleavatkozni"


Erre ezt tudom válaszolni:

[link]


[link]


az utolsó kicsit más: [link]


Nem elemzem ki az egész cikket, mert hosszú. Alapvetően nem rossz, de azért van még néhány dolog, amibe beleköthetnék.


[link] - ezen az oldalon, csak a fiatal feministák sekélyességét ismerhettük meg.


"I need feminism, because I can play videogames just as well, if not better, than the guy next to me"- komoly érvek a feminizmus mellett.


"I need feminism, because my mother said I would be a good wife" - pedig a férfiaknak ez kell. Egyre több cikket olvasni, hogy az "önmegvalósított" nők nem találnak maguknak férjet. Úgy tűnik, hogy a történelem során először fordul elő, hogy a nők nem értik a férfiakat. Pedig a válasz egyszerű: a férfinak a igazi nő kell, nem pedig egy női testbe zárt férfi.

Ez ellen lehet lázadozni, de a lázadók maradnak majd egyedül nyugdíjas korukban.


Magyarországon is kezd a feminizmus átmenni egy rosszindulatú irányba. Például pár hete olvastam, hogy vmelyik női elemző arról beszélt, hogy "bizonyos kutatások azt az eredményt hozták, hogy a nők minden szempontból jobb vezetők, mint a férfiak". Ez egyrészt nem igaz, ezt bármelyik komolyabb humánetológus megcáfolná. Lehet, hogy ez rosszul fog esni, de szerintem a nők pontosan annyira jó vállalatvezetők, mint amennyire jól tudnak vicceket mesélni. Mindegy, a feministák jók abban, hogy bizonyos teszteket megváltoztassanak. Úgy gondolkodnak, ha egy teszt a férfiakat hozza ki jobbnak, akkor az a teszt rossz. Ilyen már számtalan esetben megtörtént, főleg Amerikában(ami aztán ránk is hatással volt).

Felidézhetném az egyik feminista történetét, akik csinált egy céget, és kizárólag nőket vett fel. 2 év múlva a cég megszűnt, belső konfliktusok miatt.

De nem ez az érdekes, hanem a magyar feminizmus iránya. Már nem egyenlőségre akarják kihozni, hanem hangsúlyozzák, hogy a nők JOBBAK. Minden országban így kezdődött, Svédországban is.



Te normálisnak tűnsz, szerintem amit most írok, azt megérted. Az egyik mondatodra szeretnék reagálni:


"Azok az idézetek radikális megnyilvánulások. (Hogy úgy mondjam: nem ez az általános. Nem az a fő irányvonal, hogy a férfi legyen rabszolga, vagy haljon ki, vagy mittudomén, hogy milyen elszólások voltak ezeken kívül)"


Sajnos ez nem így van. Éppen azért helyes dolog a feministákat "femináciknak" nevezni, mert még nem fordult elő, hogy komolyabb feminista szervezet elhatárolódott volna ezektől a kijelentésektől. Nem is csoda, hiszen ezek a nők gyakran a vezetői ezeknek a szervezeteknek.


Gyakran jelennek meg cikkek vezető feminista értelmiségek tollából, komoly lapokban, melyeknek ilyen címeket adnak: "Miért nincs szükségünk a férfiakra?" "Mit adtak a világnak a férfiak?". A sort még folytathatnám.


Ezek a nők valóban nősoviniszták, és a kimondott céljuk a matriarchátus létrehozása. A baj az, hogy ők az "elit" a feministák között. A elitnek ugye az a szerepe, hogy terelgesse az embereket, formálja a gondolkodásukat.


Másik példa a "SCUM Manifesto" című könyv. Az írója, Valerie Solanas egyébként közismert elmebeteg, paranoid skizofréniás volt, ami miatt éveket töltött elmegyógyintézetekben. A könyv lényegében egy feminista Mein Kampf. Azonban inkább a feminizmus Bibliájának szokták hívni.

Nem csoda, hiszen komolyabb feminista szervezetek vezetőségében lényegében kötelező olvasmány.


Minden eszme támogatói között vannak őrült emberek. Azonban ezeket általában a normálisabbak kivetik maguk közül, és szellemi gettóba zárják. Azonban ez a feminizmusnál elmaradt. Pedig Valerie Solanas esetében könnyű lett volna, hiszen bolond volt, ráadásul undorító dolgokat írt. Mégsem történt meg. És nem kizárólag róla beszélek. A feministák nagyon sok férfigyűlölőt tartanak példaképüknek.

Legutoljára a '60-as évek elején volt igazi feminizmus. Utána viszont megváltozott, ebbe a férfigyűlölő irányba.

Tehát nem mondhatjuk, hogy ezek csak elszigetelt hülyék, ugyanis a feminizmus "vezetői" általában kimondottan egyetértenek ezekkel a szélsőségekkel. Lehet, hogy ez alul nem látszik, de minél magasabbra nézünk, annál több nőt találunk, aki szimpatizál ezekkel a kijelentésekkel.


Ha a feminizmus nem képes megtisztítani magát(és nem képes), akkor soha nem fogja levakarni magáról a "femináci" jelzőt. Ennek már most is látszik a következménye. A női kvótát szinte mindenki ellenzi, illetve egy kutatás szerint az embereket legjobban a környezetvédők és a feministák idegesítik.

2013. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Vörösnefelejcs ***** válasza:
84%

Én egy ideig lelkesen szimpatizáltam a feministákkal. Amíg nem hallottam ilyen megjegyzéseket, valóban durvák.

Sztem férfiak nélkül hülyeség nőnek lenni. Aki akar, legyen, de ha lehet, ne akarja eltüntetni a férfiakat.

Mostanában, nő létemre, az ilyenek megnyilvánulásokra azt gondolom, hogy nagy bajuk lehet, nagyon rossz tapasztalatok érhették őket, eszük se nagyon van, és hát... dugatlanok. (bocs, nem tudok jobb szót rá)

Egy igazi feminista, amilyennek én képzelem őket, a férfi és nő egymást kiegészítéséről beszél, egyenlő jogokról imitt-amott, és mondjuk észreveszi azt is, ha bizonyos területeken a férfiakkal van kibánva, nem a nőkkel... nem tudom, hogy van-e ilyen. Remélem.

2013. nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:

„Lehet, hogy ez rosszul fog esni, de szerintem a nők pontosan annyira jó vállalatvezetők, mint amennyire jól tudnak vicceket mesélni.”

Egyáltalán nem esik rosszul. Anyukám egy vállalkozást vezet már sokadik éve, és egész jól megvagyunk, ráadásul egyedülálló szülőként nevelt fel, és még mindig élek, ráadásul fiatalkorú bűnöző se lett belőlem. Innentől fogva nem igazán érdekel a nők vezetőképességeinek megítélése… Nyilván nem minden nő alkalmas vállalatvezetésre, de tedd a szívedre a kezed, és mondd azt, hogy ez a vezetői képesség minden férfiban benne van. :) Ó várj, nézd csak: [link] Nem tudom, hogy mennyire igaz, de van egy ilyen vélemény is.


Megjegyzem a magyarországi adathoz nem küldtél forrást (minden linkedet leellenőriztem még egyszer), csak az amerikai adatokra meg a gyerekbántalmazásra…. [link] Itt pedig a táblázatok voltak a lényegesek, mert éppen nem azt tükrözik, hogy több lenne a női bántalmazó. [link] Ezt is elküldtem, ami hasonló statisztikát közöl, ráadásul nem is „elfogult” oldal. De hangsúlyozom: a bűnöző az bűnöző, nem érdekes, hogy férfi-e vagy nő.


[link]


[link]


az utolsó kicsit más: [link]


Erről nem tudok sokat, szóval nem kell készpénznek venni a véleményem, de nem gondolom, hogy a megvert nők azonnal rohangásztak volna feljelentést tenni, de nyilván kitudódott néhány eset. Egyébként elvileg még mindig tabu a dolog [link]


„a férfinak a igazi nő kell, nem pedig egy női testbe zárt férfi.

Ez ellen lehet lázadozni, de a lázadók maradnak majd egyedül nyugdíjas korukban. „

Jajaj már, már megint a jó öreg „egyedül halsz meg” fenyegetés. Konkrétan nagyobb problémának tartom, hogy kifogyóban van a kedvenc tollam, mint azt, hogy valakinek nem kellenék csak azért, mert mondjuk rövid lenn a hajam és nem viselek mindig sminket, meg nem úgy nézek ki, ahogy azt elvárja az emberke. [link] Ahhha oké, köszi. Az ilyen ember nekem se kell, de szerencsére sokan vannak, akik elfogadnak úgy, ahogy vagyok, szóval miért foglalkozzak a maradékkal? Vagy mit értesz az alatt, hogy „női testbe zárt férfi”? Hogy van egy véleményem, amiért harcolok?


Amúgy érdekel a véleményed: rendben, minden egyes feminista nő befogja a száját, - szélsőséges, normális egyaránt, de akkor hogy oldódnának meg az ilyen problémák, mint pl.:

- „rape culture”

- Bérkülönbség a férfi-női fizetés között– ami Európára és Amerikára is igaz, nem csak 1-1 országnál van (mint pl. az 1 nyamvadt egyetem megpróbálta megcsinálni, hogy legyen a nőknek plusz pont, vagy az amerikai női ösztöndíjak)

- Nyilvános szoptatás elítélése / női test tárgyiasítása [link]

- Testképzavar egyre fiatalabb korban, és evési rendellenességek megjelenése

- „a nőknek úgyse megy” tévhit: pl.: „A nőknek nem megy a vállalatvezetés. Ewwwww nők… Nem értenek hozzá… Menstruálnak, és tele vannak hormonokkal!!4! Nem férfi agyuk van.” Írtad, hogy rosszul esik, hogy a nők pár helyen kapnak előnyöket csak a nemük miatt… Jahh, igazad van, tényleg szemétség. (ez nem irónia volt, tényleg az )

- És hiába mondod, hogy valaki felszólalt, hogy a férfi alsóbbrendű, de azért népszerűsítve mégiscsak ezek az alapelvek vannak: [link]

Ezeket a valós problémákat hogy oldod meg feminizmus nélkül? Ki lesz az, aki felszólal, ha nem a nők? Ezek általános dolgok, nem néhány példa kiragadva a nagyvilágból (ha olyat akarnék mondani, az is menne: Kínában, ha megtudják, hogy lány gyerek fog születni, elvetetik.) De igen, a feminizmus gonosz, mocskos dolog, és a feministák mind meg akarják törni és rabszolgájukká tenni a férfiakat. Mellesleg a Sátánt is szolgáljuk. Hail!

2013. nov. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 Vörösnefelejcs ***** válasza:
34%

Én egy ideig lelkesen szimpatizáltam a feministákkal. Amíg nem hallottam ilyen megjegyzéseket, valóban durvák.

Sztem férfiak nélkül hülyeség nőnek lenni. Aki akar, legyen, de ha lehet, ne akarja eltüntetni a férfiakat.

Mostanában, nő létemre, az ilyenek megnyilvánulásokra azt gondolom, hogy nagy bajuk lehet, nagyon rossz tapasztalatok érhették őket, eszük se nagyon van, és hát... dugatlanok. (bocs, nem tudok jobb szót rá)

Egy igazi feminista, amilyennek én képzelem őket, a férfi és nő egymást kiegészítéséről beszél, egyenlő jogokról imitt-amott, és mondjuk észreveszi azt is, ha bizonyos területeken a férfiakkal van kibánva, nem a nőkkel... nem tudom, hogy van-e ilyen. Remélem.

2013. nov. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!