Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit illik vinni ajándékba egy...

Mit illik vinni ajándékba egy várandós kismamának?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm 6 hónapos terhes. Mindenki azt mondja ne vegyek még neki babás dolgokat, mert még (ne adj isten) bármi történhet a picivel. Pedig annyi mindent vennék már neki, de mivel csokit nem ehet, mert azt mondta az orvosa, és nem ihat szénsavast stb így nem tudom mivel lephetném meg. Mi az aminek hasznát venné jelen esetben? Anyukám gyümölcsöt meg ilyeneket mondott, jó azt is veszek neki, de azért valami mást is szeretné, valaki tud valami ötletet? Fiatal 23 éves lányról van szó. Előre is köszönöm a tippeket :)

2014. dec. 9. 17:16
1 2
 11/13 anonim válasza:
45%
Még ha drágább is, de szerintem nagyon jó lenne ha, biogazdaságból származó gyümölcsöket vinnél neki, jelezve, hogy jó egészséget kívánsz nekik. :)
2014. dec. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy hat hónapos terhesen így gondolkozom! Köszönöm a folyamatos lepontozást. Kíváncsi vagyok, hogy a kérdező véleménye hogyan fog megváltozni amikor ő lesz terhes. Nagyon sok kismama nem vásárol a 9.hónapig, és nem csak a babonák miatt. A gyereknek szóló ajándékok meg teljesen feleslegesek, mert valószínűleg még a gyerekszoba sincsen megcsinálva, és szekrény sincs a tárolásra. Nem tudom a kérdező mennyire örülne annak, ha a babholmit egy dobozba dobnák és az ágy alá tennék, mert 3 hónapig még biztos csak kerülgetné mindenki, mert gyakorlati haszna nincs, aztán előkerül amikor már rég kinőtte a gyerek. Ha meg még nem is tudják a baba nemét akkor vesz egy tüllszoknyás akármit a babának közben meg kiderül, hogy fiú, akkor meg mi lesz? Van ismerősöm akinek azt mondta a doki, hogy kislány aztán mégis fiú lett belőle...


De mindegy, menj el vásárolj be mindenféle babaholmit te már úgyis eldöntötted, csak megerősítést vártál arra, hogy jól döntöttél és anyukád is csak rosszat akar neked a tanácsaival. Végül is ő még soha nem volt kismama...

2014. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Vittem neki gyümölcsöt meg hohes C innivalót és cumisüveget meg csörgőt. Kisfiú lesz :) én pl kifejezetten örülnék, ha a barátnőm vagy akárki baba cuccokal állítana be, mert szerintem ez teljesen aranyos. A babona meg olyan, aki hisz benne az hisz, azok nem mi vagyunk :) örült neki amit kapott, és mostmár azt is tudom legközelebb mit viszek neki :) jah igen nem én pontozok le senkit, hisz mindenkinek saját vélenénye van, amit tiszteletben tartok. Ki ilyen ki olyan meghallgatok minden véleményt
2014. dec. 11. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!