Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pestország vagyunk? Azaz...

Pestország vagyunk? Azaz túlcentralizált-e Magyarország?

Figyelt kérdés
A kérdés humoros, de nem az. Magyarország olyannyira centralizált, hogy ez a kérdés saját magát adja. Tehát, még egyszer kedves pestiek, kedves vidékiek: Pestország vagyunk?
2010. márc. 31. 21:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem sajnos eléggé.

egy pécsi (NEM "vidéki"!!!)

2010. márc. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Pécs már vidék, ez ne legyen téma! A kérdés feltevője balatonfüredi. Ez a vidék vidéke...:-)
2010. márc. 31. 21:54
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, ugyanis, ha a többi megyébe is telepítenének a cégek, akkor kevesebben jönnének fel Pestre dolgozni. Én pesti vagyok, engem ez ezért zavar nagyon. Nincs bajom senkivel, hova született, a baj a cégekkel van, nem nagyon adnak más lehetőséget, a pesti a többiekkel versenyez ugyanott, miért nem éri meg a cégeknek máshol is?
2010. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És ez szerintem sokat árt az országnak.
2010. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek. Arra kényszerítik az embereket, hogy feljöjjenek pestre és így sincs munka nemhogy ha még a vidékiek is feljönnek.
2010. márc. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%

Igen.Pest egy vízfej az országon,Ott fontos a kultura,az infrastruktúra,a közélekedés stb.A vidéken erre legfeljebb a megyeszékhelyen van pénz.Minden autópálya Pestre vezet.Ha egy győri Szegedre,vagy egy szombathlyi Egerbe akar kocsival aljutni,fel kell menni a fővárosba,mert még a főutak is járhatatlanok.

És Pesten a fizetések is sokkal magasabbak,mint vidéken.

2010. márc. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok. Már bocs, de Pécs miért lenne vidék? Azért, mert nem Budapest? A vidék azt jelenti, hogy nem város. Ezt egy megyeszékhelyről nem mondanám.
2010. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
49%
Már bocs de Pécs vidék. Ugyanis ami nem vidék az a főváros 60km-es körzetében van. Azon túl vidék. Vágod?
2010. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
A kérdés egyértelmű, sőt majdnem cinikus. Minden ami Budapesten kívül esik az vidék. De ez nem baj, ezen essen sértődés! Avagy mindenáron budapesti akarsz lenni???
2010. márc. 31. 22:47
 10/27 anonim ***** válasza:
55%

ó igen, mi is kaptunk karikázgatós kérdőívet h hol laksz? a, Budapesten b, vidéken :D

de nekem az a véleményem, hogy csak a pestiek hiszik azt, hogy ott van a világ közepe. Két nagyobb és egy kis város között ingázok, és egyáltalán nincs olyan érzésem, hogy elkerülöm a civilizációt.

Pontosítsunk: mit értesz vidék alatt?

ha azt, hogy ott tehenek bőgnek, porosak az utak és alkonyatkor mindenki nyugovóra tér, akkor nagyon tévedsz: nem vagyunk túlcentralizálva.

ha azt, hogy ott tisztább a levegő, több a zöldterület, kevesebb a forgalmi dugó, akkor részben igazad van.

ha azt, hogy ott olcsóbb az élet, és alacsonyabbak a bérek, akkor teljesen igazad van, bár azért árnyaltabb a kép, a fővároson kívül is elég nagy eltérés van mondjuk miskolc belvárosa és egy falu között.

-> nem vagyunk Pestország

2010. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!