Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pestország vagyunk? Azaz...

Pestország vagyunk? Azaz túlcentralizált-e Magyarország?

Figyelt kérdés
A kérdés humoros, de nem az. Magyarország olyannyira centralizált, hogy ez a kérdés saját magát adja. Tehát, még egyszer kedves pestiek, kedves vidékiek: Pestország vagyunk?
2010. márc. 31. 21:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
39%

Kedves, hol olvastad te azt, hogy a Bp körülvevő 60 km-es gyűrűn túl minden vidék? Szerintem te nem vagy tisztában a fogalmakkal:


9 999 = vidék

10 000 - 99 999 = város

100 000 < nagyváros

Budapest


Forrás: [link]


Javaslom átolvasásra, tisztázható a vidék jelentése...

2010. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

Ha már vitatkoztok azon, mi vidék és mi nem:

Budapest - főváros (ez tény), ahogy az USA-nak Washington

Pécs - megyeszékhely (ahogy a többi megye székhelye is), ezzel együtt vidéki nagyváros, mert nem főváros, valahogy így alakult az elnevezés, ezen kár vitatkozni

A Magyar Értelmező Kéziszótár szerint a vidék szónak 2 értelmezése van attól függően, mire akarunk utalni:

1. föld, amely kívül van a városon, és ahol erdők, termőföldek, mezők vannak (nem településre értendő!!!)

2. A fővároson és vonzáskörén kívül eső bármilyen terület a városokat, falvakat stb. is beleértve (ez a településre értendő értelmezés!!!)

2010. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem a határt kell meghúzni! Pest-vidék és kész. Ez egy elvi hagyományos kérdés. Ne rágjatok be rajta! Én is vidéki vagyok.
2010. márc. 31. 23:12
 14/27 anonim ***** válasza:

Az egyik kedvenc kolléganőm Fejér megyei, Pestre jött fel, vele semmi bajom, ő is boldogulni akar, de nem más kárára, kicseszett vele a volt munkáltatója, de idővel rendeződik, amúgy azt mondta, nem menne vissza, de nem csak a lehetőség, hanem a település problémás lakói miatt is, én pesti vagyok, azért, mert itt születtem, és erről nem tehetek, míg nincs más lehetőségem, itt szeretnék boldogulni. Zavar a cégek hozzáállása, bár vannak vidéken is cégek, de nem tudom, hogyan lehetne rávenni őket ott is nagyobb erőbedobásra. Tény, egy cég központja jó, ha a fővárosban van, ha itt futnak össze a szálak, de minden folyamatnak nem kéne itt lennie, illetve a szolgáltató ipar pont egy olyan, aminél az a jobb, ha minél több helyen van jelen, annál több célcsoportból tud profitálni (étteremláncok, bolthálózatok, moziláncok...).

Lennének ötleteim, de nem én ülök a Parlament bársonyszékein. :-)

2010. márc. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
67%
a pestiek mindent vidéknek hívnak, még Debrecent is, pedig úgy tudom, az az ország második legnagyobb városa....
2010. ápr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
07:39 - Nem a pestiek, hanem a MAGYAR ÉRTELMEZŐ KÉZISZÓTÁR!!! Vagy neked olyanod nincs? Akkor javaslom az on-line verzióját, nézd át!
2010. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
38%
Ott a pont.
2010. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
61%
9:19: érdekes, akkor más országokban miért nem hívnak vidéknek mindent, ami a fővároson kívül van? merthogy ott más nagyvárosokra sem mondják,hogy vidék...mellesleg az a szótárat is pestiek írták... mellesleg másold be, mert nem hiszem el, h az van benne, h minden vidék, ami nem Pest, ha igen, akkor tényleg csak pestieknek volt beleszólásuk az írásába
2010. ápr. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
91%
Miért baj ha azt mondják, hogy vidéki vagy? Talán sértőnek veszed vagy mi? Szerinted akik nem Pestiek azok rosszabbak? Mellesleg én Pest megyei vagy de nem budapesti. Amikor középsuliban jártam én is vidéki voltam pedig cirka 10km-re lakom a főváros határától. Viszont elmentem egy jóval délebbre fekvő városba ott meg én voltam a nagy városi lány...
2010. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
* Bocsi pest megyei vagyok
2010. ápr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!