Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Pestország vagyunk? Azaz...

Pestország vagyunk? Azaz túlcentralizált-e Magyarország?

Figyelt kérdés
A kérdés humoros, de nem az. Magyarország olyannyira centralizált, hogy ez a kérdés saját magát adja. Tehát, még egyszer kedves pestiek, kedves vidékiek: Pestország vagyunk?
2010. márc. 31. 21:48
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Bizony, tényleg Pestország vagyunk!
2010. ápr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
48%
nem, nem sértő, h levidékiznek, mert én tényleg faluban lakom és vidéken....de hogy lehet egy másik nagyvárosra azt mondani, hogy vidék? pl Debrecen miért vidék? ugyanolyan nagyváros, mint Pest, csak metrója nincs...Angliában sem mondják Manchesterre, hogy vidék, csak azért mert az nem főváros...
2010. ápr. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
73%

Akkor én most adok egy új definíciót a vidéknek:

Vidék az, ahol sok paraszt lakik. Ilyen értelemben Pestnél nagyobb vidék nincs az országban.

2010. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

14:34

lol :D

2010. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
77%
12:09 - Más nyelvekben más kifejezéseket használnak ugyanarra. Ez a magyar nyelv, ez a nyelv így fogalmaz, ennyi, ezt nem most találták ki, hanem régen. Én az iskolában még így tanultam, a szüleimnek az iskolában még így tanították. A vidék nem sértő, nem kéne, hogy az legyen. Egyébként meg nem az a paraszt, aki a földet túrja... (üdv, egy pesti...)
2010. ápr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Igen, Pestország, tényleg minden oda központosult, és sokan azt hiszik, hogy az a világ közepe.

üdv.: egy hódmezővásárhelyi vidéki{aki nem szégyelli ezt...}

2010. ápr. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
**vidéki, vagy nem vidéki...Pesten ugyan akármi is van: vidéki, és hiába cáfolják, ez már nem változik meg, mindig is az marad...
2010. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!