Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem idekgesít a...

Titeket nem idekgesít a "randomozás" és a "további szépnapozás" és egyébb angolszász majmolás?

Figyelt kérdés
A magyar nyelv a "további jó napot -t használja vagy ezer éve. Kimajmolni a TV-s firkászok zseéből az aktuális agymosát. Nekem mindig mnegüti a füölemet. Arandomozást meg meg kellett néznem a google fordítóban.

#szép #random. majmolás
2018. jan. 24. 06:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Dá! az oroszok jó drúgok...igazán horrorsó lenne, panyimálnám a rótjuk gavarittyolását. :D
2018. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Mikor volt itt orosz akcentus? Miről beszélsz jóember? Rühellettük az oroszt, pont azért mert kötelező volt, soha nem volt divatos.
2018. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Orosz akcentus? Mond neked nincs humorérzéked?
2018. jan. 24. 19:50
 14/32 anonim válasza:
100%
Tehát az udvarias elköszönő formula használata zavar, de a temérdek helyesírási és és stilisztikai hibát rendben van? Hmm... Érzitek az iróniát?
2018. jan. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

Ja, de. Szétröhögtem magam, mint itt mindenki. Igazi humorzsák vagy. A poénjaid úgy ülnek, mint szódás a lován.

(na, ez a humor, nem az amit kiizzadtál, csett, csak úgy kiugrott, neked is tetszett, hiába is tagadod :)

2018. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:

Külföldön dolgozom szerintem nagyon jó ha kétedik...Hello hogy vagy?

Szép napot, köszonom, bocsánat....

Magyon jól esnek, tényleg. 😀

Ha meglök v ki, mindkettő fel mondja hogy bocsánat , sokkal udvariasab bak az emberek , míg otthon a buszon pl...nem is említenem.

2018. jan. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam ezt az 1920as években írt könyvet. Tele volt latin szavakkal, mondatokkal amiről fogalmam sem volt hogy mit jelent. Szóval ez a jelenség egyáltalán nem új dolog.


Azzal semmi bajom nincs, hogy a használt magyar szavak és kifejezések változnak. De az már elég undormányos amikor idegen szavakat tesznek bele egy magyar mondatba. Alacsony intelligenciára vall. Ennek a tetejébe sokszor még helytelenül is használják a szavakat.

2018. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Az intelligencia is idegen szó. Csak mondom. :)
2018. jan. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Minden kevésbé zavar, mint az "átáltok" szó "átálltok" helyett való írása, hogy a többi hibáról, amit itt néhány rövid mondatban elkövettél, ne is beszéljek.

A nyelv rugalmas és változik. Azelőtt a latin, a német, most meg az angol befolyásolja.

Nem mondom, hogy szép, ha van helyette magyar szó is, de ez van, ezt kell szeretni.

Téged viszont senki sem kötelez arra, hogy ezeket használd, de ha csak ennyi idegeskednivalód van, feküdj rá a magyar helyeírásra.

Rád férne.

2018. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Érdekes a kérdésem illetve témám az amerikai angol nyújorki szlengjének firkász ripacsok által propagált szóhasználatának átvéátele. Engem zavart, amikor randomra van egy szavunbk akkor mi késztet valakit hogy randomozzon, vagy ha van arra kifejezésünk hogy --további jó napot---akkor miért veszi át valaki az amerikai-kaukázusi egyveleget.

Ekkor idejön ez asok elmeroggyant és az én helyesíráési hibáimon kezd csámcsogni. Ti bolondok vagytok? Úfgy rtűnik igen. Vagy csak rokonai a parazita firkászoknak.

2018. jan. 26. 19:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!