Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem idekgesít a...

Titeket nem idekgesít a "randomozás" és a "további szépnapozás" és egyébb angolszász majmolás?

Figyelt kérdés
A magyar nyelv a "további jó napot -t használja vagy ezer éve. Kimajmolni a TV-s firkászok zseéből az aktuális agymosát. Nekem mindig mnegüti a füölemet. Arandomozást meg meg kellett néznem a google fordítóban.

#szép #random. majmolás
2018. jan. 24. 06:02
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

30.


"Miért ne?"


Mondjuk igényességből, méltóságból; ilyesmi. Hogy nincs nekünk szükségünk idegen nyelvekből átvett szavakra, kifejezésekre.


Még szerencse, hogy a nyelvújítók nem gondolkodtak hasonlóan; hogy miért is ne használjunk a német-francia-latin-akármilyen szavakat; nincs is szükség magyarokra.


Hadd említsem meg, hogy érdemes megszólalni, beszélni ezekről a -szerintem se spontán- jelenségekről. Mert nemrég írtam az Echo tvnek, miután elegem lett belőle, hogy egy, egyetlen egy műsorukban két műsorvezető az egész műsorban végig, minden egyes vendégnek szép napottal köszönt, jó napot kívánok és viszontlátásra helyett.

Vártam egy darabig, aztán megírtam a tvnek, hogy ezután az első "Szép napot" után elkapcsolok róluk. Biztos, hogy nem voltam egyedül, mert manapság abban a műsorban "Jó napot"-tal köszönnek, igaz, hogy a "kívánok" még várat magára.


Érdemes szólni, és ha kell, bojkottálni a nyelvi gyarmatosítókat.

2018. febr. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
"Spontán" "bojkottálni" foglak a jövőben. Hát mi lesz így a szép magyar nyelvünkkel? Szerintem ez skandalum. Mármint botrány. További szép napot :)
2018. febr. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!