Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Titeket nem idekgesít a...

Titeket nem idekgesít a "randomozás" és a "további szépnapozás" és egyébb angolszász majmolás?

Figyelt kérdés
A magyar nyelv a "további jó napot -t használja vagy ezer éve. Kimajmolni a TV-s firkászok zseéből az aktuális agymosát. Nekem mindig mnegüti a füölemet. Arandomozást meg meg kellett néznem a google fordítóban.

#szép #random. majmolás
2018. jan. 24. 06:02
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Javaslom nyissatok egy olyan kérdést, ami Dr Genyus nyelvtani és elgépelési hibáival foglalkozik, de a kettőt kéretik nem összemosni.

Barmok, ezért nincs hazátok.Nincs kultúrátokl Ételetek a Big Mac, kultúrátok meg hamarosan a turbános békevallás lesz.

2018. jan. 26. 19:32
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Van az a sztori, pardon történet...you know, a szálka és a gerenda.

Meg ha minden szembejövő bolond, akkor azért érdemes elgondolkodni. Autópályán meg főleg.

2018. jan. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
A tömeg/ a társadalom túőlnyomó többsége minden korszakban birka. Azt böfögi vissza amit a gazdagok és hatalmasok ügynökeik/papjaik révén a fejükbe töltenek, Önálló gondolkozásra képtelen.
2018. jan. 27. 09:12
 24/32 anonim ***** válasza:
0%

DE, idegesít. Nem is használom.


A köztévében nem használják, csak egyesek.


Az is igaz, hogy amire van magyar szó, arra nem kéne az idegent használni. Szerintem ott a baj, hogy akik "kétnyelvű" iskolába jártak, azok a másik nyelven tanult szavakra nem használták soha a magyar megfelelőjét, félagyúak lettek magyarul. Mert biztos, hogy sok többlet energiába kerül visszaszokni a magyar kifejezésekre, és nem mindenki veszi a fáradságot.


Nem okos dolog a nyelvújítás utáni állapotokat se felhozni, mint hasonlóságot. Több szempontból sem.

2018. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

DE, idegesít. Nem is használom.


.....................................


Nem tudtam hogy a köztévében nem használják, mert nem nézek TV-t a sok reklám miatt. Jobb így...

Az biztos hogy nekem mindig megüti a fülem,herótom van tőle.


A tucatember eltanulja. Egyféle alkalmazkodás, nyalizás és felzárkózás ez az aktuális erőközponthoz, még ha nincs is tisztában vele a használó,

Csak eddig nem nagyon találkoztam hasonlóval és azt gondoltam hogy egyedül vagyok.

ezek szerint nem.

2018. jan. 28. 12:03
 26/32 anonim ***** válasza:
86%
"ügynökeik/papjaik" már látom, neked felesleges dumálni. Pont mint egy lövedék, egyik füleden be, másikon ki. Az a gond, hogy te is egy birka vagy, csak te mást bégetsz.
2018. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

"ügynökeik/papjaik" már látom, neked felesleges dumálni. Pont mint egy lövedék, egyik füleden be, másikon ki. Az a gond, hogy te is egy birka vagy, csak te mást bégetsz.

----------------------------------------------

Esetleg kifejtenéd? Gondolom az már nem menne. Idejössz és beokádsz, egy jóm ízűt gyűloölködsz, de történelmi ismeretekkel nem rendelkezel, mer véleményed szerrint neked arra egyáltaán nincs szükséged. Ez valahol igaz, de ne legyél rá nagyon büszke, mert gyűálölködésed csak mély tudatlanságodat leplezi. Na fuss tovább, és boldogíts másokat is. :-)

2018. jan. 29. 17:55
 28/32 anonim ***** válasza:
75%
Az hogy tele van a gyakori, hozzád hasonló mentalitású emberrel, ha írnék neked egy fél oldalas választ, jó ha végigolvasnád, de arra hogy átgondold 0% esélyt látok. Bele vagy bolondulva a saját elvakult nézeteidbe és meg sem fordul a fejedben, hogy a másiknak van igaza. Tessék kedves voltam válaszoltam, de rád és a hozzád hasonlókra egy szót nem érdemes vesztegetni.
2018. jan. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Semmi gond, ballagj tovább békével.
2018. jan. 29. 19:36
 30/32 anonim ***** válasza:

A kérdező meg divatból nem használ vesszőt. Vagy pedig csak ironizál.

Én nem nézek tévét vagy tíz éve, de igenis szoktam azt mondani, hogy "Szép napot!" meg azt is, hogy "Jó munkát!". És egy csomó idegen eredetű szót, mert miért ne?

2018. febr. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!