Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A volt tanáromat, aki időközbe...

A volt tanáromat, aki időközben kollégám lett, egy munkahelyen, sőt: egy irodában vagyunk, hogy kellene megszólítanom?

Figyelt kérdés
Nem mondott semmit, hogy hogyan szólítsam, de én nem akarom már tanár úrnak szólítani, mivel nem vagyok többé gyerek, már én is tanár vagyok. Ő mindig úgy beszél hozzám, hogy direkt kerüli a közvetlen megszólítást, se nem magáz, se nem tegez. Legtöbbször többes szám első személyben szól. Ha könnyítene a dolgomon és azt mondaná, hogy tegezzem, minden meg lenne oldva. A nálam fiatalabb munkatársakkal is tegeződik, csak velem nem. Nekem semmit nem mondott az elvárt megszólításról. Amikor egyszer rákérdeztem, hogyan szólíthatom, akkor ennyit mondott: "Majd beszélünk még erről is, de most bocs, ki kell mennem a WC-re." Aztán újra megkérdeztem három nap múlva, akkor azt mondta: "Majd ezt is megbeszéljük, de most bocs, be kell néznem a főnökhöz." Amikor harmadjára is előhoztam, akkor meg ezt mondta: "Fogunk még erről beszélni, de most bocs, sietnem kell haza." Csak én érzem úgy, hogy ki akar térni az összetegeződés elől?

2018. jún. 11. 09:56
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
De mikor másra se vágyom, csak arra, hogy az Ön becses személyét a "te" megszólítással illessem! Ön pedig könyörtelen szívvel megtagadja tőlem ezt a mennyei élvezetet. Van Önben irgalom? Nincs! Egy szemernyi sem. Minő boldogság járná át ösztövér, soványka kis testemet, ha e rövidke szóval fordulhatnék Önhöz: "Te". Piszkafa vastagságú lábszáraim megremegnének a kéjtől, ha Önre vonatkoztatva hagyhatná el fogaim kerítését e szó!
2018. jún. 13. 23:07
 22/30 anonim ***** válasza:
32%
Könyörtelen vagyok, igen. És most megengedi Ön, hogy távozzam a harcmezőről? Visszavonulót fújnak a harsonák. Talán már Önnek is fellőtték a pizsamát! Tényleg, mi volt az Ön óvodai jele? Ezt még a nyugodt alvás érdekében árulja el nekem, a hülyének.
2018. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Az óvodában a kígyó volt a jelem.
2018. jún. 14. 04:57
 24/30 anonim ***** válasza:
49%

Hm. Azt hittem Önnek 'tegez' volt a jele.

Reklám: Háti tegez, oldal tegez, készenléti tegez, lovasíjász tegez kapható

[link]

Most lehetne Önnek a 'galamb" a jele.

Ímé, én elbocsátlak titeket, mint juhokat a farkasok közé; legyetek azért okosak, mint a kígyók, és szelídek, mint a galambok.

2018. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Viharosan indult ugyan a kommunikációnk, de én egyre jobban imádom Önt. Egyre szimpatikusabb nekem a stílusa. Az Ön humora utolérhetetlen.

Nézze meg az alábbi videóból a 39.24-től a 42.17-ig tartó részletet, ha van hozzá kedve! A tegeződésről is van benne szó. Két kiváló színésznő játszik benne.


https://www.youtube.com/watch?v=Um6OmmCGW1A

2018. jún. 14. 17:32
 26/30 anonim ***** válasza:
74%

Megnéztem, és majd ha időm engedi az egész filmet is nézem, mert nem láttam. Szegény Törőcsik Mari sajnos már nagyon gyönge. Utoljára Gorkij Éjjeli menedékhelyében láttam, Viktor Rizsakov zseniális rendezésében. Már akkor olyan légiesen mozgott, mintha súlytalan lenne, a lépcsőnél segíteni is kellett neki. Luka vándort játszotta - a gyönge, törékeny színésznő játékának viszont hihetetlen súlya volt. Amikor a nézőtér felé fordulva felkiáltott:

'Hát mi lesz veletek, emberek?'

- belesüllyedtünk mindannyian a székbe az erőtől. Gorkij előrelátóan írta meg ezt, idézem a színházi ismertetőt:

"Az éjjeli menedékhely – hajléktalanszálló – egyúttal a zsákutcába került emberiség sajátos szimbóluma. Egy olyan emberiségé, amely elveszítette hitét Istenben, a létezés magasabb rendű értelmében, ugyanakkor önmaga küldetését sem képes felismerni, így nem marad más számára, mint az önpusztítás. Ebbe a reménytelen, testet és lelket megnyomorító közegbe érkezik egy különös vándor, Luka, aki egy egészen másfajta igazságot képvisel. Az élet ürességének, értelmetlenségének nyers hangoztatásával szemben ő az ember iránti részvét és szánalom útját járja. Az éjjeli menedékhely lakóinak pesszimizmusával a reményt állítja szembe, mivel filozófiája szerint a magasabb rendű létbe vetett hit fölötte áll a földi élet kegyetlen igazságának."

2018. jún. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
13%
Es ilyen tanarok tanitjak a gyerekeinket? Nem is csoda, hogy egyre hulyebbek.
2018. jún. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
81%
27 nem tudom, az én gyerekeim, és akiket ismerek, nem egyre hülyébbek, hanem elképesztően okosak, lehet, hogy a te esetben nem a tanáraik hibája ez a szomorú tény
2018. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mi lett a megoldás? Sikerült megtudni az elzárkózás okát? Sikerült megegyezni valamilyen megszólításban?

2018. júl. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Igen, az év végi záróértekezlet utáni bulin az igazgatónk - aki végig figyelte a volt tanárom, jelenlegi kollégám furcsa viselkedését - odajött hozzánk két pohárral és egy üveg borral, töltött mindkettőnknek, és ezt mondta:

- Nem vagyok diktátor típusú főnök, sose szóltam bele a beosztottaim életébe, de most kivételt teszek. Itt, most, előttem, azonnal megisszátok a pertut, és kész. Feri, ne kezdj el menekülni, nem mész WC-re, nem mész sehová, ne térj ki az összetegeződés elől, nem lehetsz ilyen udvariatlan Gáborral. Mi a bajod ezzel a szegény fiúval, miért voltál vele ilyen távolságtartó eddig?

- Én nem voltam távolságtartó, de elegem van a helybitorlókból. Gábor és a fiam egyszerre pályázták meg a meghirdetett némettanári állást, és nem a fiam nyerte el az állást, hanem Gábor. Még hajbókoljak is a kis kedvenc előtt, aki elvette a fiam helyét? Még bratyizzak is vele?

- Igazságtalan vagy, Feri, a fiadnak főiskolai diplomája volt, Gábornak pedig egyetemi. Egyedül ez döntött az állás odaítélésekor. Kinek magasabb a végzettsége. A fiad a végzettsége alapján általános iskolában taníthat. Ennyi az egész. Most legyetek szívesek, igyátok meg végre a pertut. Azt szeretném, ha az én tantestületemben mindenki tegeződne mindenkivel. Kollégák vagyunk, egy célért dolgozunk, közös szekeret tolunk. -

Ezután megittuk a pertut, Feri úgy, mintha a fogát húznák, savanyú arccal, én megkönnyebbülten. Azóta is oly sértetten néz rám, mint egy trónjától megfosztott uralkodó, de már csak szánni tudom, s magamban mosolygok rajta.

2018. júl. 1. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!