Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A volt tanáromat, aki időközbe...

A volt tanáromat, aki időközben kollégám lett, egy munkahelyen, sőt: egy irodában vagyunk, hogy kellene megszólítanom?

Figyelt kérdés
Nem mondott semmit, hogy hogyan szólítsam, de én nem akarom már tanár úrnak szólítani, mivel nem vagyok többé gyerek, már én is tanár vagyok. Ő mindig úgy beszél hozzám, hogy direkt kerüli a közvetlen megszólítást, se nem magáz, se nem tegez. Legtöbbször többes szám első személyben szól. Ha könnyítene a dolgomon és azt mondaná, hogy tegezzem, minden meg lenne oldva. A nálam fiatalabb munkatársakkal is tegeződik, csak velem nem. Nekem semmit nem mondott az elvárt megszólításról. Amikor egyszer rákérdeztem, hogyan szólíthatom, akkor ennyit mondott: "Majd beszélünk még erről is, de most bocs, ki kell mennem a WC-re." Aztán újra megkérdeztem három nap múlva, akkor azt mondta: "Majd ezt is megbeszéljük, de most bocs, be kell néznem a főnökhöz." Amikor harmadjára is előhoztam, akkor meg ezt mondta: "Fogunk még erről beszélni, de most bocs, sietnem kell haza." Csak én érzem úgy, hogy ki akar térni az összetegeződés elől?

2018. jún. 11. 09:56
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Holnap újra meg fogom tőle kérdezni. És holnapután is. És utána is. Holnap ezt fogom megkérdezni: "Miért nem tegeződhetünk? Elvégre kollégák vagyunk."

Vagy majd ezt mondom: "Nem lenne jobb tegeződnünk?"

2018. jún. 13. 17:40
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

Valószínűleg azért tér ki a válasz elől a volt tanárod, mert neki éppen olyan nehéz a helyzete, mint neked. Egyrészt a tanítványa voltál, nem akarja, hogy tegezd, de másrészt a kollégája vagy, ezért mégis tegeződnötök kellene. Tehát ellentétes elvárásoknak kell megfelelnie, és nem tudja még, hogyan oldja meg a helyzetet, ha megoldható egyáltalán.


Mi lehet a megoldás? Ha nem szólsz hozzá, csak akkor, ha muszáj, és hozzá hasonlóan te is kerülöd a direkt megszólítást. Ez sokkal kínosabb lesz neki, mint bármi más.


Amúgy van még a tantestületben olyan, akit szintén tanított? Ha van, akkor vele beszéld meg, hogyan kezelték a helyzetet.

2018. jún. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Rajtam kívül még két volt tanítványával dolgozik együtt, ők fiatalabbak, mint én, velük gond nélkül tegeződik.
2018. jún. 13. 18:48
 14/30 anonim ***** válasza:
78%

Ha azt mondta, hogy neki mindegy, akkor tegezd. Elvégre nem tiltotta meg.

Nálunk is van egyébként olyan tanár, aki nálunk tanult, kb a fél jelenlegi tanári kar tanította őt és mindegyiküket tegezi, még azt is, aki kor alapján nagyanyja is lehetne.

2018. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
59%
11...hmm...te Kérdező, nem vagy te véletlenül még óvódás?
2018. jún. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
40%
Az eszét nézve...
2018. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
A két utolsó válaszoló egyszerűen hülye. A munkahelyi tegeződés az egyenrangúság jele, annak az elismerése, hogy teljesen azonos helyzetű, azonos értékű kollégák vagyunk. Nincs köztünk semmi különbség, senki sem több a másiknál semmivel. Ennyi a történet. Ökrök!!!
2018. jún. 13. 22:26
 18/30 anonim ***** válasza:
30%

Jó estét kívánok, Kérdező! Ezek után Önnel nem tegeződöm.

Üdvözlettel: A Hülye (az egyik)

2018. jún. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Telesírom majd bánatomban a párnámat. De talán csak túlélem. Kedves Hülye! Ön most összetörte a szívemet.
2018. jún. 13. 22:59
 20/30 anonim ***** válasza:
32%
Ó! Ne sírjon Ön. Kis celluxszal ragassza össze a szívét!
2018. jún. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!