Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bizonyíték Isten létezésére?

Bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés
Isten nem létezik, Isten maga a létezés. A létezést nem lehet tagadni, ebből következik, hogy Istent sem lehet tagadni, tehát van létezés ergó van Isten.

2019. júl. 24. 16:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
6%

"Isten maga a létezés".

Igen, Isten maga az élet. Élet pedig létezik, ergó, Isten is létezik.

2019. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
69%
Mindig is tudtam, hogy egy istennő vagyok... köszi a megerősítést. 😉
2019. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
31%

Elfogadom, hogy istennő vagy, de az élet sajnos nem Te vagy. Az életet Te csak kaptad.

Isten pedig nem kapta senkitől, hanem Ő maga az élet. Te is tőle kaptad.

2019. júl. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 Ozmium42 ***** válasza:
82%

Isten egy asztal. Az asztalt nem lehet tagadni, tehát van asztal, ergó van Isten.


Vagy ez így nem stimmel?


Az érvelési hibádat tautológiának hívják. Ha definíciód szerint Isten = létezés, akkor az egyik fogalom felesleges.

2019. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 Ozmium42 ***** válasza:
86%
Arra viszont legalább helyesen ráéreztél, hogy a tautológiák feltétlenül igazak. Csak éppen nem jelentenek semmit.
2019. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
76%

Ennek semmi értelme.


Ré nem létezik, Ré maga a Nap. A Napot nem lehet tagadni, ebből következik, hogy Rét sem lehet tagadni, tehát van Nap ergó van Ré.

2019. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
27%

Régen legalább olyan "bizonyításokat" lehetett itt olvasni, amin 1-2 percig gondolkodnom kellett, hogyan cáfolható.

Sajnos ez már a múlté...

ez azt jelenti, hogy már csak sokkal butábbak mernek ide írni ilyet.

2019. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 jdfGabrella ***** válasza:
66%
Olyan nincs.
2019. júl. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 KZitus ***** válasza:

Szia

Rengetgszer feltették már itt ezt a kérdést, és sokan megírták, ki mit lát bizonyítéknak. De ami az egyik embernek bizonyíték, az a másiknak nem az. Most ismét itt a kérdés. Már én is írtam máskor választ, amit a Bibliában találtam Isten létezéséről, de kevesen fogadták el azt. Most a tudomány oldaláról próbálom megközelíteni a kérdésedet.

A Föld és a világegyetem kora

A tudósok úgy 4 milliárd évre teszik a Föld korát, a világegyetemet pedig 13-14 milliárd évesre becsülik. A Biblia nem közli, hogy mikor jött létre a világegyetem. Sehol sem ír arról, hogy a Föld mindössze néhány ezer éves lenne. A legelső verse így szól: „Kezdetben teremtette Isten az eget és a földet” 1Mózes 1:1. Ez az általános megállapítás teret enged annak, hogy a tudósok a jól megalapozott tudományos elvek mentén állapítsák meg a világegyetem korát.

A Föld lakhatóvá tétele

Mózes első könyvének első fejezete a „nap” szóval utal azokra a fázisokra, amelyekben Isten előkészítette a Földet a sokféle életforma számára. Ebben az egyszerű leírásban az ember megjelenése jelentette a csúcspontot. A Biblia nem határozza meg, hogy mennyi ideig tartott a hat teremtési „nap”. Nyitva hagyja a lehetőséget a tudósok számára, hogy kutassák őket, és megállapítsák, hogy milyen hosszúak voltak. Azt biztosan tudjuk, hogy 24 óránál jóval tovább tartottak.

A Föld helyzete

A Biblia azt írja, hogy a Föld „a semmire [van] függesztve” Jób 26:7. Sehol sem említ olyasmit, hogy a bolygónk egy óriás vállán, elefántok hátán vagy egy teknősbékán nyugodna, ahogy az ókorban sokan hitték. A Biblia ehelyett teret enged a tudományos kutatásnak. Nikolaus Kopernikusz és Johannes Kepler leírták, hogyan mozognak a bolygók a Nap körül egy láthatatlan erő hatására. Később Isaac Newton rámutatott, hogyan irányítja a gravitáció a testek mozgását az űrben.

Betegségek megfékezése és higiénia

Mózes 3. könyvében arról olvashatunk, hogy milyen utasításokat kaptak az izraeliták, hogy megelőzzék a fertőző betegségek terjedését. Például el kellett különíteniük a betegeket. Az 5Mózes 23:12, 13-ban feljegyzett törvény a higiéniára vonatkozott: előírta, hogy az izraeliták a táboron kívül ássák el az ürüléküket. A tudósok és az orvosok csak az utóbbi 200 évben ismerték fel, hogy milyen fontosak az ilyen intézkedések.

Az itt említett bibliai gondolatokat sok száz évvel ezelőtt jegyezték fel. Hogyan jutottak a Biblia írói ilyen pontos információ birtokába, amikor az ő idejükben még a legtanultabb emberek sem tudtak ilyesmiről? A Biblia szerzője, Isten így válaszol erre a kérdésre: „ahogy az egek magasabbak a földnél, úgy az én útjaim is magasabbak a ti útjaitoknál, és gondolataim a gondolataitoknál” Ézsaiás 55:9.

2019. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
63%

"Az életet Te csak kaptad."


Nem csak kaptam, adtam is...

Tényleg isten vagyok.

2019. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!