Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus Egyház tanítása...

A Katolikus Egyház tanítása szerint a Harry Potter könyvek ördögiek, tehát egy hívő ne olvassa?

Figyelt kérdés
2019. aug. 13. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Ma már sajnos az Egyház hivatalosan nem nyilatkozik ilyen dolgokról, könyvekről. Az egyes papok véleménye meg eltérő.
2019. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen tanítása az Egyháznak, néhány papnak nem tetszett a sok ezerből, ez elég nagy médianyilvánosságot kapott, de nincs róla hivatalos álláspont.
2019. aug. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még ilyet se templomban, se hittanon nem hallottam szerencsére. A kisebb egyházak, pl. a baptisták viszont válltig állítják, hogy nem szabad.
2019. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
A tiltás inkább a szektákra jellmező. Ők nem tudják megkülönböztetni a valóságot a fantáziától.
2019. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha még kezdő hívő vagy, hitben gyenge, tejen élő (a kérdés ezt sugallja), akkor ne olvasd a lelkiismeret miatt. Ha majd kemény eledelre váltasz, akkor már tudni fogod, h ez egy mese, és hogyan állj hozzá. És akár olvashatod is. Persze, ha a szeretet mást nem kíván.
2019. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Éppenséggel kitért vagyok, szóval nekem teljesen mindegy, hogy az Egyház (vagy más felekezetek) mit mondanak.


Olvastam a Harry Potter könyveket, és olvasni fogom a jövőben is.


A kérdés nem rólam szól.

2019. aug. 14. 11:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én még ilyet se templomban, se hittanon nem hallottam szerencsére. A kisebb egyházak, pl. a baptisták viszont válltig állítják, hogy nem szabad."


Ezt tudom igazolni, bár nem tiltották, de egyértelműen volt róla szó mikor még gyerekként jártam egy kisebb baptista gyülekezetbe. Bár különösebben nem volt rám nagy hatással és a szüleim sem vették komolyan a dolgot és bár a könyvet nem olvastam, de mai napig kedvenc filmjeim között van a Harry Potter sorozat. A testvérem olvasta viszont mind a 7 részt.


Viszont voltak akik elég komolyan vették a gyülekezeten belül, és más témákkal is voltak érdekes dolgok. Például egyszer a szomszédba valami boszorkány (szerintem csak halloween) rendezvényt akartak rendezni, a gyülekezet imádkozott, hogy ne törtéjen meg. Illetve a pásztor Darwint a gonosznak tartotta.

2019. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*szomszédtelepülésre
2019. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7


Meglepő, amit írsz. A baptisták elvileg történelmi egyház, erre tessék, vannak szektás vonásaik. Mi történt ezzel a felekezettel?

2019. aug. 14. 21:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy az egész egyház ilyen, illetve ennek már több mint 10 éve, általánosítani nem akarok. Nálunk voltak egy két ilyen eset, de nem ilyen dolgok körül forgott az egyházi élet. Sőt nem is emlékszem, hogy komolyabban lettek volna erről tanítások, inkább csak érintőlegesen jöttek fel.
2019. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!