Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akivel csoda történik, avagy...

Hosszúhajú kérdése:

Akivel csoda történik, avagy valami isteni beavatkozás az életében, az hogyan egyeztethető össze az asztrológiai képletével?

Figyelt kérdés
nagyon nyugtalanít mostanában hogy nem tudok napirendre térni egy témában. vallásos ember vagyok, de az ezotéria sem áll tőlem távol. és egy valami sosem megy a fejembe. ha valakivel csoda történt az életében ( szentek... ) akkor azt nem igazán tudom összeegyeztetni a képlettel. isten ilyenkor felülírja a képletet, vagy előre tud egy csodát és.. valaki magyarázza már el légyszi, mert állandóan ezen spirázom.

2019. okt. 30. 23:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Kérdező,


Amíg kultúrkeresztény vagy, addig gyakorlohatod az ezotériát. Ha (esetleg) igazi keresztény leszel, akkor abba fogod ezt hagyni.

2019. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 pelgrim ***** válasza:

# 10/11


„Isten az természetfeletti.”

Isten az én elképzuelésem szerin nem egy valaki, nem egy személy, és nem áll a természet fölött, hanem benne, és vele azonos. De Isten válhat nekünk személyessé, mint ahogy Názáreti Jézusnak is személyessé vált, aki Őt Mennyei Atyának nevezte és úgy szólította, tudva hogy saját isteni kilétével van dolga.


“Utána is akkora hülyeségeket írsz, mint ide Lacháza.

Pl. egy természeti törvény soha nem alapulhat a hiten.”

Vajon miért lennének e dolgok hülyeségek ? Hiszen koránt sem iséerjük a természet összes törvényeit. Márpedig e magasabbrendű természeti törvény érvényesülése a hiten, vagy pontosabban a biztos tudaton alapul anélkül hogy bizonyítani lehetne. Ez a törvény Isten.

2019. nov. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerinted a kánai menyegzőn hiten alapult az, hogy megszámolták a halakat?

Nem.

A csodák sem hiten alapulnak, mert ott van és kész.

Max. az értelmezése (hogy tényleg csoda-e).

2019. nov. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Akivel csoda történik, avagy valami isteni beavatkozás az életében, az hogyan egyeztethető össze az asztrológiai képletével?"

Talán úgy, hogy a kettő nem egyeztethető össze.


"vallásos ember vagyok, de az ezotéria sem áll tőlem távol."

Ez azt jelenti, hogy nem ismered rendesen a kereszténység ezotériával kapcsolatos véleményét. Ezzel kapcsolatosan (bármely irányzathoz is tartozz) elég egybehangzóak a vélemények. Javaslom kezdj el utánaolvasni a témának és akkor szerintem megoldódik a problémád, mert rá fogsz jönni, hogy választanod kell. Az asztrológia lényegében csillagjóslás.


"Így szól az ÚR: Ne tanuljátok el a pogányok szokását, és az égi jelektől ne rettegjetek, mert csak a pogányok rettegnek azoktól!" Jeremiás 10:2

2019. nov. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 pelgrim ***** válasza:

# 13/

A kánai mennyegzőn történtekről szóló elbeszélésében szó sincs a halakról, sem azok megszámolásáról, nem értem hogy kerül ez ide.

Én atz állítom, hogy Jézus ismerte azt a magasabb rendű természeti törvényt (Istent) melyről korábban írtam és hitte, helyesebben biztosan tudta hogy a víz melyet a szolgák a korsóba öntöttek az Ő utasítására jóminőségű borrá fog változni.

2019. nov. 2. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Jézus nem hitt semmit, hanem mindent tudott.

A törvényeket sem hitte, amelyeket alkalmazott, hanem azokat is tudta.

Az emberek pedig még mindig nem a hitük miatt tapasztalták a csodát.

Egy ateista ugyanazt tapasztalta volna.

2019. nov. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!