Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jèzus használt füstölőt az...

Jèzus használt füstölőt az imádatban?

Figyelt kérdés

2019. nov. 15. 11:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/89 A kérdező kommentje:
A kèrdès az:Jèzus használt füstölőt az imádatban?
2019. nov. 21. 18:31
 82/89 anonim ***** válasza:
0%

80.Èn az Őrtorony ők nem írtam neked semmit.A jelenèsekből idèztem a 20:7,8

amit te Őrtoronynak látsz gyülölköddèsedben.

2019. nov. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/89 anonim ***** válasza:
0%

80.Mièrt nem fogadód el a helyes bibliát ès mellőznèd az apokrif gyanús iratait?

Szeretnèm ha meggyőznèl.

2019. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/89 anonim ***** válasza:
72%
Írhatsz Edgár 5 accountról is, látom már 3-nál tartasz, én akkor is csak a Bibliából idéztem neked, nem pedig apokrif iratokból. Ez utóbbiakat ti szeretitek, például a nefilines elméletetek a Jubileumok könyvéből való.
2019. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/89 anonim ***** válasza:
0%
84.Meg kell tanits a Jubileumok könyvère mert mèg nem hallottam róla,csak a szentháromságrol ès az apokrif iratokrol,ahol az egyik hazug a másik hiteltelen.
2019. nov. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/89 anonim ***** válasza:
0%
Első válaszoló. Mese tejszínhabbal. Tomjenezese nincs a Bibliában és átkozott éreznek dolog használni. Az ortodox és a görögkatolikus vallás meghamisította a Biblia írásait hogy tudjon tömjénezni a templomban. De meglatjatok hogy Jézus a bal keze mellé állít benneteket és a pokolra kerültek mert a Jelenések könyve írja hogy aki elvész vagy hozzáad a Biblia szavahoz az kárhozatra jut. Ja és keresztény egyház mint a Református én tomjenezik. Mert az igaz vallás vagyunk és tudjuk hogy az bűn és a pogány népek től lett átvéve. Isten nem kért tomjenaldozatot soha
2021. júl. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/89 anonim ***** válasza:
88%

#86

Tessék, a linken elég sok tömjén szerepel:

[link]


Ti is ezt az állítólag katolikusok által meghamisított Bibliát használjátok.

2021. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/89 anonim ***** válasza:
16%

Az Ószövetségben volt tömjén, az izraeli papok használták.

A lévita papokon kívül a tömjén használata tilos volt!


Az Újszövetségben sem János nem tömjénezett, sem Jézus.

A külsőségekre fókuszáló, IV. században alakuló, keresztény és pogány elemeket is magába olvasztó római államvallásban használják a tömjénezőt.

2021. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/89 KZitus ***** válasza:

bocsi kérdező

#17

Amit írtál aa nyakkendő "pogány" eredetéről, az nem bizonyíték.

Én ezt olvastam a nyakkendő eredetéről: Ki találta ki a nyakkendőt?

VILÁGSZERTE mintegy 600 millió férfi hordja rendszeresen. Németországban egy átlagos férfinak úgy 20 nyakkendője van. Sok férfi tűnődik el egy kicsit ingerülten, mialatt felvesz egy nyakkendőt: „Ugyan kinek lehetett ez az ötlete?” Honnan ered a nyakkendő?

A belgiumi Steenkerke nevű kisváros azt állítja, hogy őt illeti a tisztelet a nyakkendő „kitalálásáért”. 1692-ben angol csapatok hirtelen rátámadtak az ott állomásozó francia csapatokra. A Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung című német újság szerint „a [francia] tiszteknek nem volt idejük rendesen felöltözni. De az egyenruhájukhoz tartozó kendőt a nyakuk körül egy laza csomóval gyorsan megkötötték, és végeit átfűzték a zubbonyuk gomblyukán. Voilà — a nyakkendő születése az eredeti formájában.”

A katonák új divatja azonban nem egészen volt újkeletű. A nyakkendő történelmét kutató szakértők rámutatnak, hogy évszázadokkal korábban a Csin (Si Huang-ti) kínai császárért harcoló katonák kendőszerű anyagot viseltek, amit körülcsavartak a nyakukon — ezt megkülönböztető rangfokozatként viselték.

A leghíresebbek talán azok a kendők voltak, melyeket azok a horvát katonák hordtak, akik XIV. Lajos francia király oldalán harcoltak. Párizsban egy győzelmi parádén a franciákat annyira elbájolták a horvátok kendői, hogy ezeket elnevezték cravate-oknak, mely név a Cravate szóból ered — a franciák ugyanis Croatnak hívták a horvátokat —, és így a franciák is kezdték hordani a kendőket. „Ettől kezdve — írja az előbb említett újság — kezdtek elterjedni a nyakkendődivatok, jóllehet a steenkerkei katonák voltak az elsők, akik a kendőből összecsomózott nyakkendőt csináltak.”

A nagy francia forradalom alatt (1789—1799) egy személy a nyakában lévő „croat” vagy kendő színével mutatta ki politikai hovatartozását. A XIX. században a divatot kedvelő európai társadalom kezdett „felfigyelni” erre a ruhadarabra. Ekkor történt, hogy a kravátli a katonaságból és a politikai körökből az átlag férfilakosság ruhásszekrényébe került. Napjainkban a nyakkendő nemcsak elfogadott sok társadalomban a világon, hanem bizonyos helyzetekben még kötelező is.


De ha te tudsz jobban, kérlek írd ki te is. Szívesen elolvasnám, de akár privátban is elküldheted. Köszönöm

2021. aug. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!