Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megrtéerttért, újjászületett...

Megrtéerttért, újjászületett keresztények ti hogy viszonyultok a homoszexuálisokhoz?

Figyelt kérdés
A közösségünkben most vallotta be egy srác, hogy meleg. Azt mesélte, rengeteget imádkozott, hogy megváltozzon, keresztény elöljáróktól meg pszichológusoktól is kért mér segítséget, de nem tud lányokat szeretni. Ő akkor lehet egyáltalán megtért keresztény? Vagy az megváltoztatná?

2019. dec. 1. 20:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/123 anonim ***** válasza:

"Ez" - Mármint mi?


"hamis árukapcsolás" - Melyik árut kapcsolja ki melyik áruhoz? És hogyhogy hamis?


"mindenki a saját felekezetének a (vélt) igazságaira húz rá" - Nem felekezetekről, a köztük levő különbségekről van szó, hanem a keresztény tanításról, vagyis pont arról, ami minden keresztény felekezet tanításában közös: a tíz parancsolatról.

2019. dec. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/123 szp72 ***** válasza:
69%

A katolikus egyház tanítása szerint a homoszexuális hajlam önmagában még nem bűn, hanem egy sajnálatos betegség, egy ferde hajlam, amelynek kiélése viszont már bűn. Ugye számos beteges és egészségtelen hajlam létezik, aminek a kiélése nemcsak nem kívánatos, hanem bűn is. A kleptomániásnak például beteges vonzódása van a lopáshoz, de ez nem menti fel őt a "Ne lopj!" parancs alól. Vannak akik szadista hajlamokkal küszködnek, mások alkoholizmussal, a szexuális perverz hajlamoknak pedig megdöbbentően nagy a skálája. Úgy látszik ez egy olyan terület, amely nagyon ki van téve az ördögi erők támadásának.


Természetesen egy homoszexuális hajlamú ember bármikor megtérhet, és őszintén megtérhet. Ha a megtérése valóban őszinte, akkor nem kezdhet vagy nem folytathatja tovább a homoszexuális viszonyt. Ahogy egyébként egy nem házas heteroszexuális ember sem kezdeményezhet vagy folytathat szexuális viszonyt. Számos keresztény kényszerül önmegtartóztató életre, s ezek tábora egyáltalán nem kicsi. Vannak akik egyszerűn csak nem találtak párt maguknak, vannak akik azért nem találtak, mert eléggé betegek, fogyatékosak vagy csúnyácskák. Ők sem élhetnek szexuális életet, a homoszexuális hajlamú pedig pontosan ebben a sorban van, se jobb se rosszabb helyzetben nincs, mint ők.


Az a homoszexuális hajlamú, aki hősiesen ellen áll beteges vonzalmának rendkívül tiszteletre méltó, ahogy azok, akik hősiesen küzdenek alkoholista, kleptománia, szadista, pedofil vagy akármilyen nem egészséges hajlamaikkal. Az ilyen ember nagyon értékes ember. Persze könnyebb az az út, amikor megmagyarázzuk, hogy a homoszexuális aktus az valami gyönyörűségesen természetes dolog, de nem az, hanem egy abnormális fertelem.


Én nem vagyok homoszexuális szakértő, nem tudom, hogy miért alakul ki, mennyire gyógyítható vagy nem gyógyítható, mennyire örökletes vagy nem örökletes, az számomra biztos, hogy beteges. Én hiszek azoknak a híradásoknak, hogy sokan meggyógyultak már. Jó volna minél több ilyenről hallani, az úttörőknek mindig nehéz a dolguk. Degenerált fanatikus liberális világunk ugyanis megfellebbezhetetlen dogmaként hirdeti, hogy ez minden esetben gyógyíthatatlan. Ők már a transzneműséget is törölték a betegségek listájáról, szerintük ha valaki férfi testtel nő szeretne lenni az is teljesen normális. Aki ilyet állít, az ne mondjon nekem semmit, mert nélkülöz minden egészséges józan észt.


Isten minden betegséget elvileg meg tud gyógyítani, de hát tény és való, hogy sokszor nem teszi. Ettől függetlenül én hiszek abban, hogy a komoly és őszinte hit erőt ad a bűn elkerülésére, a szenvedések elviselésére, s akár a gyógyuláshoz is. Egyébként én bár nem vagyok homoszexuális hajlamú, de nem vagyok nős, 47 éve élek teljes önmegtartóztatásban, s nem önként vállaltam, hanem az élet kényszerített erre, ugyanis súlyos depresszióm volt. Azóta meggyógyultam s a nőtlen állapotot annyira megkedveltem, hogy már nem kényszerből, hanem önként vagyok így.


Hallottam már olyan véleményt főleg olyan hitgyülisszerűektől, hogy amíg valaki teljesen meg nem gyógyult a homoszexuális hajlamából, addig nem lehet keresztény, nem üdvözülhet, és utálat az Isten szemében. Ez módfelett ostoba és káros állítás, a gyógyuláshoz sokszor idő kell, nem mindig varázsütés szerűen történik. Mindnyájan küszködünk rossz hajlamokkal, a homoszexuális hajlam is csak egy rossz hajlam, bár valóban egy eléggé szerencsétlen hajlam. Az jó ha valaki ebből gyorsan meggyógyul, de azt hiszem sokaknak ez nagy harcába kerülhet.

2019. dec. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/123 anonim ***** válasza:
10%

"A katolikus egyház tanítása szerint a homoszexuális hajlam önmagában még nem bűn, hanem egy sajnálatos betegség, egy ferde hajlam"


A Biblia szerint a homoszexuális kívánság is tisztátalan kívánság.

A német katolikus püspöki kar szerint pedig a homoszexualitás kiélése is "normális dolog".

Az érintettek, az ilyen kapcsolatban élők egyetértenek a német katolikus pöspöki karral.

Én egyetértek Istennel, a Bibliával.

2019. dec. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/123 anonim ***** válasza:
100%

"A Biblia szerint a homoszexuális kívánság is tisztátalan kívánság."

Legfeljebb annyira, mint a heteroszexuális kívánság.


"Én viszont azt mondom nektek, hogy mindaz, aki asszonyra néz azért, hogy megkívánja őt, már házasságot tört vele a szívében."

2019. dec. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/123 szp72 ***** válasza:
84%

@ "A Biblia szerint a homoszexuális kívánság is tisztátalan kívánság."


Persze hogy tisztátalan kívánság, egy beteges kívánság, egy bűnre csábító kívánság. Mindenkiben vannak vagy előfordulhatnak ilyen-olyan tisztátalan kívánságok ezeket hívjuk kísértésnek. Vagy benned nincsenek?


@ "A német katolikus püspöki kar szerint pedig a homoszexualitás kiélése is "normális dolog"."


Az igazán nagy eretnekségek mögött mindig püspökök is álltak, ezért voltak a zsinatok, hogy tisztázzák a katolikus tanítást. Ha német püspökök valóban mondtak ilyet s ehhez tényleg ragaszkodnak, akkor ebből még nagy feszültség és viták lesznek. Végül is a kérdés még nincs dogmatizálva, vagyis elvileg még vitatható.


@ "Az érintettek, az ilyen kapcsolatban élők egyetértenek a német katolikus pöspöki karral. Én egyetértek Istennel, a Bibliával."


Ha érintett lennél valószínűleg nem lenne ekkora szád. Adj hálát az Istennek, hogy ebben a kérdésben nem lettél próbára téve. A homoszexualitás mellett érvelők azt állítják, hogy a Bibliát lehet másképp is érteni, illetve hogy a kor felfogása tükröződik a tiltáson. Például Pál apostol elrendeli, hogy a korinthusi asszonyok hordjanak kendőt. Ez általánosan kötelező parancs vagy csak ott és akkor?


Nos én szerintem az asszonyok kendőviselete csak ott és akkor parancs, a kor gondolkodásához való igazodás. A homoszexualitás viszont általános érvényűen tilos és bűn, s a Bibliát sem lehet másképp érteni. Remélem, hogy a katolikus egyház végül egyszer és mindenkorra leszögezi ezt a tanítást, mert már tényleg kezdenek az idegeimre mennek homoszexuális papokról szóló hírek.


Állítólag a katolikus papságban azért van viszonylag sok homoszexuális, mert szégyellték, hogy homoszexuálisok, s a "Mikor nősülsz?", "Miért nem nősülsz? kérdésekre így azt válaszolhatták, hogy ők a nőtlenség szent hivatásának akarnak élni. Vagyis egy hazugság és egy jellemtelenség okán, s mivel az önmegtartóztatást sem bírják, elbuknak. Továbbá a papi hivatásukból következően többnyire kiskorúakkal foglalkoznak, így a homoszexuális szenvedélyük sokszor serdülők megrontásához is vezet.

2019. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/123 anonim ***** válasza:
100%

Általában egyetértek veled, de ez azért elég nagy hülyeség a részedről:

"Továbbá a papi hivatásukból következően többnyire kiskorúakkal foglalkoznak, így a homoszexuális szenvedélyük sokszor serdülők megrontásához is vezet."


Ez alapján akkor a hetero papok pedig kislányokat rontanak meg? Sokkal valószínűbb, ha egy pap meg akarja szegni cölibátusi fogadalmát, akkor keres magának egy korban megfelelő párt, legyen akár hetero, akár homo, de biztos nem fog megrontani ezért egy 10 éves kisgyereket.

Ha pedig pedofil hajlamai vannak, amiket ki is él, azt ugyanúgy megteheti kisfiún, mint kislányon is. Nem igazán van kapcsolat a szexuális irányultság és pedofil hajlam között, ahogy sugallani akarod.


Egyébként érdekes, engem kisfiúként sem környékezett meg egyik pap sem. Lehet csak velem volt a baj, túl csúnyácska voltam.

2019. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/123 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Általában egyetértek veled, de ez azért elég nagy hülyeség a részedről:"


Lehetséges, hogy hülyeség, én csak hallottam.


@ "Ez alapján akkor a hetero papok pedig kislányokat rontanak meg?"


Vannak ilyen hírek is, vagy nem?


@ "Sokkal valószínűbb, ha egy pap meg akarja szegni cölibátusi fogadalmát, akkor keres magának egy korban megfelelő párt, legyen akár hetero, akár homo, de biztos nem fog megrontani ezért egy 10 éves kisgyereket."


Igen, de létezik a helyzet szülte kísértés, szegény nem bírja ki hazáig. S állítólag a pedofil botrányok egy része valójában homoszexuális botrány, tehát a bántalmazott csak jogi értelemben gyerek, biológiailag már inkább nem gyerek, mondjuk 13-14 éves.


[link]


@ "Ha pedig pedofil hajlamai vannak, amiket ki is él, azt ugyanúgy megteheti kisfiún, mint kislányon is. Nem igazán van kapcsolat a szexuális irányultság és pedofil hajlam között, ahogy sugallani akarod."


Lehet, én nem értek hozzá, de úgy tudom, hogy nem mindegy a gyerek neme vagy legalábbis van olyan is aki csak a kisfiúkat szereti, vagy csak kislányokat, persze olyan is lehet akinek mindegy.


@ "Egyébként érdekes, engem kisfiúként sem környékezett meg egyik pap sem. Lehet csak velem volt a baj, túl csúnyácska voltam."


A helyzet az, hogy engem is csak kiváló papok neveltek.

2019. dec. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/123 anonim ***** válasza:
100%

"Vannak ilyen hírek is, vagy nem?"

Akadnak, de azért nem hiszek el minden hírt. Utóbbi pár hónapban is csak hány olyan ügy volt itthon, ahol zaklatást kiáltottak, s mint utóbb kiderült, nem volt semmi.


"S állítólag a pedofil botrányok egy része valójában homoszexuális botrány"

Akkor pedig itt nincs pedofília. Ilyen jellemzően az USA-ban van, ahol 21 éves kortól számítanak felnőttnek. Ha valaki szeretője (nemtől függetlenül) mondjuk 17 vagy 18 éves volt, akkor hozzánk pedofíliaként jut el, ami szerintem abszurd.


"Lehet, én nem értek hozzá, de úgy tudom, hogy nem mindegy a gyerek neme vagy legalábbis van olyan is aki csak a kisfiúkat szereti, vagy csak kislányokat, persze olyan is lehet akinek mindegy."

Nem kifejezetten erre céloztam, csak talán rosszul fogalmaztam meg. Úgy értettem, ha hetero akkor megpróbálja kiélni kislányon, ha homo kisfiún próbálja meg. De az efféle aberráció nincs kapcsolatban a szexuális irányultsággal.


"A helyzet az, hogy engem is csak kiváló papok neveltek."

Vagy egyszerűen az a helyzet, hogy még sincs akkora nagy baj, közel sem olyan általános jelenség, mint az egyházellenes média és szekták, vagy azok tagjai (mint kérdezőnk) beállítani próbálnak.

2019. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/123 anonim ***** válasza:
100%

"@ "A német katolikus püspöki kar szerint pedig a homoszexualitás kiélése is "normális dolog"."

... Ha német püspökök valóban mondtak ilyet s ehhez tényleg ragaszkodnak, akkor ebből még nagy feszültség és viták lesznek. Végül is a kérdés még nincs dogmatizálva, vagyis elvileg még vitatható."

Hogyhogy viták lesznek? Már régesrég vannak. Hogy lenne már vitatható? Teljesen egyértelmű a tanítás: házasságon kívül ne legyen szex! Ebbe se a hetero se a homo nem fér bele és punktum. A dogmáknak ehhez semmi közük.

2019. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/123 szp72 ***** válasza:
79%

@ "Teljesen egyértelmű a tanítás: házasságon kívül ne legyen szex! Ebbe se a hetero se a homo nem fér bele és punktum. A dogmáknak ehhez semmi közük."


Hát éppen ezt akarják elérni: a homoszexuális házasság lehetőségét. Vannak tanítások, amelyek nincsenek dogmatikusan megerősítve. Vagy van dogma arról, hogy a házasság férfi és nő között jön létre? Szerintem nincs, méghozzá azért nincs, mert ezt senki nem kérdőjelezte meg idáig, annyira magától értetődő volt.

2019. dec. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!