Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt az Őrtorony - Jehova...

Effre kérdése:

Ki volt az Őrtorony - Jehova Tanui alapítója?

Figyelt kérdés
2019. dec. 9. 17:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
0%

RachelWarner



"Te tényleg nem veszed észre,hogy mekkora szégyentelen,aljas,képmutató hazug vagy? Komolyan??"

2019. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
86%

Vidiripi


Ugye hogy ennyi! Amikor igazán kemény dolgok jönnek elő pl. rávilágítanak arra hogy egy Jehova tanúja téved akkor szokott ez lenni. Az hogy nem reagálnak rá vagy a másik hogy terelik a témát ,tipikus Jehova tanúja taktika homokba dugja a fejét!

Egyszerűen nem képes szembenézni a valósággal és elismerni hogy az eddigi szavai nem egyeznek a valósággal hogy az Őrtorony társulat már megint téved. Csak erre a tévedésre kívülállók hívják fel a figyelmet!

Pedig az kellene ,felismerés! Felismerni azt hogy amivel szembesítik a tanúkat az igaz!

2019. dec. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 A kérdező kommentje:

indítok erre egy másik kérdést, kiírtam :


Miért reagálnak viselkedésileg agresszív kirohanásokkal a Jehova tanui , ha kritika éri őket ?

2019. dec. 15. 20:17
 44/90 anonim ***** válasza:
16%

Egyrészt minden ember téved. Másrészt nekem enm 24bol 24 a gyakori kérdések, ezért nem reagáltam. A héten 3szor voltam 24 órás műszakban a kórházban (orvos vagyok) ezért nem a legnagyobb problémám hogy írjak.

De mint írtam mindenki hibázik. Viszont Jehova tanúi abban különböznek hogy a Biblia alapelvei szerint élnek. Nem dohányoznak, nem reszegeskednek, nem paraznalkodnak és nem karomkodnak.

De erre te is könnyen rajohetsz. Nézd csak a világi egyházakat és még la od azokban a romlást és a különbséget.

Másrészt tanúként csak Istennek tartozom szamadassal es egy földi vezetőnek vagy bűnösnek sem. Az egyetlen uram Jehova Isten és majd ő dönt a sorsom és sorsunk feleol. És ha bármi miatt bunhodnom kell hát legyen, Isten akarata. De tudd, hogy más az hibázni és még tenni mindent azért hogy Istennek tetsző életet éljünk, és más az bűnös tanitasokkal és terrorral sulytani az embereket (világi egyházak)

2019. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
73%

"Másrészt tanúként csak Istennek tartozom szamadassal es egy földi vezetőnek vagy bűnösnek sem."

A véneknek is ezt mondanád, ha beidéznének téged?

2019. dec. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
79%

Vidiripi


"De mint írtam mindenki hibázik. Viszont Jehova tanúi abban különböznek hogy a Biblia alapelvei szerint élnek. Nem dohányoznak, nem reszegeskednek, nem paraznalkodnak és nem karomkodnak."


Ez természetesen nem igaz hiszen te magad is írod hogy mindenki hibázik. Tehát akkor Jehova tanúi is hibáznak. S ha hibáznak akkor semmiben sem különböznek a többi Istenben hívő embertől!

Vagy akkor azok a hívők is különböznek mindenki mástól akik nem Jehova tanúi de ők sem dohányoznak ,részegeskednek ,paráználkodnak és nem is káromkodnak!

Jehova tanúi azért mernek ilyen kijelentést tenni mert nem ápolnak szoros kapcsolatot más felekezetek tagjaival és nem ismerik a személyes életüket. Mert ha ismernék akkor tapasztalatból tudnák hogy bizony ott is van rengeteg olyan ember aki mindezeket az alapelveket megtartja!


"De erre te is könnyen rajohetsz. Nézd csak a világi egyházakat és még la od azokban a romlást és a különbséget."


Neked meg azt kellene megnézned vagy inkább meglátnod hogy nem csak azok az egyházak léteznek amiket állandóan felhoznak Jehova tanúi. Sőt még csak nem is egyházakról van szó hanem gyülekezetekről és hívő családokról meg személyekről. Akik igen is mélyen hívő emberek szeretik Istenüket a mennyei Atyát aki elküldte az Úr Jézus Krisztust.


"Másrészt tanúként csak Istennek tartozom szamadassal es egy földi vezetőnek vagy bűnösnek sem."


Nagyon is jól tudjuk hogy ez nem így van! Számadással tartozol az Őrtorony szervezetnek is. Hiszen le kell adnod pl. az óraszámjelentésedet! Még az interneten is fent vannak hogy kitől mennyi az elvárt óraszám!


"Az egyetlen uram Jehova Isten és majd ő dönt a sorsom és sorsunk feleol."


Azt hittem ő az egyetlen istened Jézus pedig az Urad. Na persze ha nem ismered az Uradat...


"De tudd, hogy más az hibázni és még tenni mindent azért hogy Istennek tetsző életet éljünk, és más az bűnös tanitasokkal és terrorral sulytani az embereket"


Hiszed ezt egy olyan szervezetről amiről Jézus Krisztus soha nem beszélt de az apostolai sem! És azt sem tanították hogy majd a szellemi táplálék az romlott lesz amit kiosztanak.

A tanítások azok nem bűnösök. Vagy a tanításoknak is van bűnbocsánat? Egy tanítás vagy igaz vagy téves! Bűnös pedig csak az ember lehet!

2019. dec. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 A kérdező kommentje:

Nem tudom beszéltek-e németül, ha nem az sem baj, elég jól követhető,értelmezhető


a videóanyag amit meg szeretnék mutatni kissé felborzolta nem is olyan rég a kedélyeket ..


tehát : az eredeti videóról van szó, a JW.org hivatalos oldaláról- tehát a Jehova Tanui hivatalos oldaláról német nyelven

a videót érdemes elejétől nézni, a 1,24 től meg is állítja a bemutatója.


2019. május 9.-én dátumozva


Német nyelvű Gyermekdalok a Jehova Tanui oldalán.


fordítom az eredeti feliratot :


"Jehovas Zeugen mit Satanszeichen in Kinderlied"


fordítás : "Jehova Tanui sátánista jellel egy gyermekdalban ...


https://www.youtube.com/watch?v=k2jyeZDdB-8

2019. dec. 21. 19:06
 48/90 anonim ***** válasza:
0%

Figyeld a szöveget, s fogod érteni!


[link]

2019. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 A kérdező kommentje:
a jelekkel volt a baj ..
2019. dec. 21. 20:16
 50/90 A kérdező kommentje:
aztán meg azzal, hogy mit is énekel benne ... elfogadás, kedvesség ,másság... nem úgy tűnik nekem
2019. dec. 21. 20:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!