Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt az Őrtorony - Jehova...

Effre kérdése:

Ki volt az Őrtorony - Jehova Tanui alapítója?

Figyelt kérdés
2019. dec. 9. 17:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
37%

Vidiripi


"Nem állítottam hogy nem üldözték 75ig a tanúkat a kommunisták."


Akkor mit állítasz?

1. Azt hogy az üldözés büntetés volt!

2. Hogy ez a büntetés 1975-ös kitalációért volt.


Akkor 1945-től 75-ig miért szenvedtek el üldözést a tanúk?

Ja hogy már akkor is ezért szenvedték el a büntetést! Tehát Isten előre megbüntette őket!

Viszont akkor nem értem hogy Ádámot és Évát miért nem büntette meg előre Isten az elkövetett bűnért!

Sőt az összes történet amit olvashatunk a Bibliában egyikben sincs olyan hogy Isten előre megbüntette a bűnöst egy tettéért!

Szóval milyen alapokra helyezed a teóriádat?


"45 is például ilyen megjosolt dátum volt tehát evidens hogy már korábban volt iylen hullám."


Tehát még is csak jósolgat az Őrtorony szervezet. Pedig más tanúk ezt kikérik maguknak és bőszen tiltakoznak ez ellen.

Azért tisztázzuk te Igazhitű Jehova tanúja vagy ,vagy Jehova tanúja vagy?


"Másrészt történelemmel tisztában vagyok, nyugtatlak mert 2 év történelmet vegeztem"


Valamit félre érthettél. Ugyan is én nem idegeskedtem egy cseppet sem ez miatt!


"Később megbanta amit tett és rajott hogy nem lett volna szabad higgyen ilyenben mert aki iylet állít az semmibe veszi a Biblia kijelentését hogy csak Isten tudja a pontos idejét Armageddonnak."


Sajnálom nagyapádat hogy csak ezt ismerte fel! Azt is fel kellett volna ismernie hogy az Őrtorony szervezet a tévedéseken kívül nem igazán tud felmutatni semmi mást!

Hiszen egyetlen egy olyan Őrtorony cikk sem született amiben figyelmeztetés lenne 1975-tel kapcsolatban! És még csak utólag sincs egy cikk hogy levonják a tanulságot a dologból. A szellem vezérel de vajon milyen szellem vezérel és mit vezérel?


"Ezt jelenti az alázat és bűnbánat. Többször vállalta azt a veszélyt hogy el fogják a kommunisták amikor illegálisan nyomtatott kiadványokat a padláson, amikor az utcán terjesztette vagy amikor a börtönbe juttatta be. Úgy vélem az aladozataval valamelyest enyhített bune sulyan."


És miből gondolod hogy enyhített a bűne súlyán?

2019. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 anonim ***** válasza:
4%

Már említettem hogy az Ortorony nem állított semmilyen dátumot. Megvannak a 30as évekig visszamenőleg az ortornyok, s egyikben sem ír ilyet. Ez egy pletykara alapult amit a szeparatista tanúk találtak ki akik ma az Igaz Hitu Jehova Tanúi néven váltak szét a Jehova Tanuitol. Ők találtak ki és szájról szájra terjesztették, hangsúlyozták eloadasaikban. Aztán amikor a remhireikkel már a testület vezetoseget is fenyegették, kikozositettek őket és alapították egy saját szervezetet. Ők a mai napig josolgatnak, 2014et is meg jósoltak pl többek között.

De nem osszetevesztendo a Jehova Tanúi al a mai napokban a szervezet. Ha jól tudom a 80as években alapultak ők.

Végezetül pedig: mint mondtam a kommunizmus mint büntetés az én elméletem, természetesen nem állítom csak lahetseges. Mert az előtt is volt akikekkel elhitettek szeparatista tagok dátumokat (1918,1935,1945,1975,1995,2011,2014,2020).en arra próbáltam ravilagitanai hogy mindaz aki elhitte az érvekkel nem meg indokolt (biblia alapján) dátum jovendoleseket, azok meg is kaptak a büntetést. De mint mondtam egy valódi hívő nem hitte el a jovendolest, mert az nem helyes

2019. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
58%

"Csupán hogy az üldözés büntetés volt. ISTEN ismeri a jövőt, így tudta mit fog művelni a népe, s így büntette tettéért."


Valóban? Ismeri? Tehát csak akkor nem ismerte,mikor megteremtette a kis angyalkáját,aki menet közben megzápult. Csak akkor nem ismerte,mikor felelőssége lett volna. Ésszerű.

2019. dec. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
94%

Vidiripi


És hol vannak azok az Őrtornyok amikben a figyelmeztetés van a többi tanúnak?

2019. dec. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 anonim ***** válasza:
2%

Minden tökéletes teremtmény (angyalok, Ádám és Éva) szabad döntéssel voltak felruhazva mert örök eletuek voltak és buntelenek. Így az ok jövőjüket ok határozták meg, Isten nem szólt bele az életük alakulasaba. Sátán js Szabadkán döntött. Ahogy az első emberpár is. De a bűnös emberek elete meg van pecsetelve Isten által így pedig tudja Isten, hogy mi lesz velük életük során. Mert nekik Isten megszabta a születésük és haláluk dátumát is.

A Biblia azt írja :tudja a te Atyad mi a vágyad meg mielőtt kimondod. Mert Ő tudja mire van szüksége a mai embernek. Mert bűnösök és halandók vagyunk. De a tökéletes embereknek szabad akaratuk és korlátlan felelősségük volt egészen ameddig szembe nem fordultak Istennel

2019. dec. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 anonim ***** válasza:
94%

Vidiripi


Még azokra a kérdésekre sem tudsz válaszolni amiket korábban tettem fel! Irkálsz összevissza!


"Sátán js Szabadkán döntött."


Van hogy az ember elír dolgokat de hogy Sátán Szabadkán döntött...


https://www.youtube.com/watch?v=3O8J2locx5o

2019. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 A kérdező kommentje:

A kérdésem eredetileg az volt - ki volt az Örtorony- Jehova Tanui alapítója.


Feltettem egy német nyelvű videót - ami németül van.

azt kérdezed mi a problémám vele .


Azért tettem fel ezt a videót ,mert elég jól megrázta a közvéleményt Európa németnyelvű részein .

Mit keres egy gyerekdalban sátánista jeleket mutogató gyerek? A jehova gyerek pedig boldogan üdvözli.

Ilyen anyag után, ne haragudjatok ,de bárki ! a bőre,neme ,vallásától függetlenül elkezd gondolkodni . Ha intelligens felelősségteljes felnőttnek tartja magát, akkor kinyitja a gépét, elmegy egy könyvtárba stb és utánajár - Nem engedi meg önmagának sem ,emberként ,hogy továbbra is megveszekedetten védjen egy olyan társaságot, amelyik kétes üzelmekben jeleskedik a 21-ik században . Nehéz bevallani, megértem hitt valamiben komolyan amiről azt hitte teljesen jó és közben nem volt tudomása arról hogy kik a vezetői.

Nem egyszerű odaállni a család és barátok elé leforrázott érzéssel- hívő vagyok, de bocs nem láttam, nem tudtam hogy ez van a háttérben.

Ha már beleestél , akkor legalább úgy gyere ki belőle,hogy megmarad az emberi méltóságod . Ha így állsz hozzá ,rövidesen azt tapasztalod,becsülni fognak azért mert volt hozzá bátorságod és merszed szembenézni a tényekkel.

Az Istenben való hited senki sem akarja elvenni tőled, nem is kell ,hiszen nem a vallás ellen van kifogásuk.

Olvashatsz Bibliát továbbra is - de azt gondolom legyen meg az emberben a parasztbecsület ,ha olyasmibe nyúlt bele akaratlanul amibe nem kellett volna.

Ha már azt tapasztalod, sok helyről támadnak -ne keverd össze mit támadnak. Nem téged személy szerint ,hanem egy kétes szervezetet ami a vallás köntösébe bújva ártalmas dolgogat tesz .Véded, mert nem tudod mi van a háttérben, közben pedig a kritikát te kapod azok helyett akik megérdemelnék. Állod a pofonokat egy szervezet vezetői helyett, hű szolgaként , közben nem tudod kit szolgálsz.

Érzed, hogy nem érdemled meg . Akkor pedig miért nem nézed meg, miért és kiért teszed magad ilyen helyzetbe..

Az egész Biblia tanítása arra int - óvakodj azoktól akik erre vetemednek.

És igen ,sajnos nem vetted észre , ez pontosan az amire a Biblia int - itt volt a szemed előtt és mégsem láttad.

Ha pedig ahogy mondod, Istennek tetsző dolgot szeretnél tenni, akkor tedd is.

Ne egy ember alkotta szervezetnek akarj megfelelni, hanem Istennek tetsző dolgokat tegyél.

Mennyi van a hamis prófétákból, csalókból .. nem kell idézned, tudod te magad is és mások is, sokan vannak.


Ez a nehéz felismerni


1. A Biblia és a benne lévő idézeteket teljes mértékben most tegyük félre- nem azért mert nem fontos ,hanem most nincs itt a helye


2. vizsgáljuk meg csak pusztán a Biblia NÉLKÜL ezt a szervezetet.Kik ezek, mik ezek, mivel foglalkoznak és ami nagyon fontos a mai világban milyen kihatással van a jelenlegi életünkre.


3.Ez két különálló dolog :

-egyik a vallás hit, Biblia

- a másik pedig a Biblián keresztül a szálakat mozgató szervezet.


4. Addig ne nyisd ki a Bibliát, amig ez a két dolog egyenként, különállóan nem értetted meg.



3. Amikor kielemzed a szervezetet, de csakis a szervezetet mindenféle vallási, Bibliai elemek, idézetek nélkül , akkor látni fogod, hogy saját külön kiadású, rájuk szabottan szolgáló kiadványokat ad ki,olyant ami a szervezetet szolgálja,annak fennmaradását-üzemeltetését és nem nagyon érdekli hogy a hívő fejében ,családjában,életében mekkora pusztító kárt okoz.

Ezt a szervezetet a háttérben a Rotschild és a Russel dinasztia irányítja.

Tehát pénzoligarhák.

Ennek semmi de semmi köze a valláshoz.


5. Ha te hiszel a Teremtőben ,akkor higyj de helyesen - és vedd észre , a különbséget.


Ki az alapítója az Őrtorony Társaságnak és milyen szándékkal tette?

Arra voltam kíváncsi, ki mennyire olvas utána , ki volt Russel, pl Dr Drábik János írásai alapján- a Russel dinasztia, az illuminátusok , pénzoligarchia , szabadkőművesség, - mi köze mindennek Russelhez, és a Jehova Tanui elnevezéshez.

akinek kedve van olvasson Wahrheiten Jetz odalain - fordítóval jól értelmezhető

A JW -a Jehovák jelzése - a WJ pedig a kritikusaié .

Nagyon komoly történelmi anyagok - és igazoltan valóságot közölnek , mert ha nem akkor nagyon gyorsan rács mögé kerülnének.

Sajnos a Jehova Tanui egyáltalán nem néznek utána , mi is rejlik a szervezetük mögött.

Sokan, akik beleolvasnak , informálódnak elborzadva menekülnek azonnal onnan, hiszen világossá válik számukra nem arról van szó ,hogy tanulmányozzuk a Bibliát, imádkozunk, azán térítünk és a Teremtő kegyeltjeiként majd örök életre teszünk szert.

A legnehezebb megérteni , hogy ennek a szervezetnek semmi de semmi köze egy jószándékú hitvalláshoz.

Megértem , hogy nehéz az elképzelt illúziót elengedni, és az eddig stabilnak hitt vallásban csalódni, - nemis a vallással van baj, nem a vallásban csalódsz ,hanem az irányító szervezetben - maradhatsz vallásos- sőt az nem is lenne baj, azt senki sem támadná- hanem azt a rózsaszínű szemüveget letenni - ez egy elég sötét zavaros célokkal működő szervezet és semmi de semmi keresnivalója nincs annak aki tényleg hívő.

Bármennyire is nehéz , szembe kell nézni azzal a ténnyel, szét kell választani a hitvallást egy szervezettől.

A kérdésemnek ez volt a célja , nem a vita kiváltása.


Nézzétek meg- ahogyan írtok ,tele van vitákkal ,veszekedésekkel és ez nem arra vall,hogy egy békés szervezet állna a háttérben.

Egymásnak fordít embereket , viszályt szít .

Ha csak itt ezt éri el, akkor mi van a valóságban ?

Nem az idillikus gyermekdal videóban látottak,

hogy mindenkit elfogadunk és békésen élünk, ez sajnos nagyon messze áll ettől.

2019. dec. 23. 22:10
 68/90 A kérdező kommentje:

Két linket másolok be


Dr Drábik J : "A háttérhatalom stratégiája"- ból, de ki is másolom az ott megjelent szövegrészt :


"A Russel dinasztia"


"A Russel család aktívan részt vett a 18. század kezdetétől az ópiumkereskedelemben. Ugyancsak fontos szerepük volt a mormon egyház létrehozásában, valamint az igen nagy befolyású "Skull and Bones" nevű titkos rend megalapításában, és a Jehova tanúi néven ismert vallási mozgalom beindításában, és folyamatos támogatásában. Mai napig irányítói a "Watchtower Bible and Tract Society" elnevezésű társaságnak, amely ugyancsak a Jehova tanúihoz tartozik. A pénzoligarchia illuminátus hálózatának egyik fontos támasza a Russel Alapítvány. A Russel Alapítvány azért fontos, mert ez az igen nagy befolyású "Skull and Bones" ("Koponya és csontok") nevű titkos rendnek a fedőszervezete. A Skull and Bones titkos társaságot William Russel alapította, aki szoros kapcsolatban állt a híres Yale Egyetemen működő ópium-szindikátussal. Minden évben összesen tizenöt új tagot vesznek fel, akik közül valamennyien befolyásos pozícióhoz jutnak az amerikai társadalmi, gazdasági, pénzügyi és politikai életben. A tagok többsége az egykori puritán családok leszármazottja, és így, vagy úgy kapcsolatban áll az unitárius, univerzalista mozgalommal. A Skull and Bones rendhez tartozó családok szoros kapcsolatban állnak a pénzoligarchia dinasztiáival.


Amikor a pénzoligarchia illuminátus hálózatának vezetői tudomást szereztek arról, hogy Charles Taze Russel a legelőkelőbb tizenhárom vérségi vonalhoz tartozik, 1881-ben - a Rothschildok pénzügyi támogatásával - létrehozták számára a New York-i Őrtorony Biblia és Biblia Magyarázati Társaságot. Az Őrtorony Társaság (a Jehova tanúi) magukon viselik alapítójuknak, a szabadkőműves Charles Taze Russelnek a nézetrendszerét. C. T. Russel nemcsak nagyhatású vallási szónoklatairól volt híres, hanem arról is, hogy a templomos lovagokhoz tartozott. Ez utóbbit erősíti meg az, hogy a síremlékén található szimbólumok megegyeznek a templomos lovagok jelképeivel. Russel halála előtt mondott utolsó szavai ezek voltak: "Tekerjetek be egy római tógába." Nem beavatottak számára ezek a szavak nem mondanak semmit, illetve érthetetlennek tűnik, hogy miért fontos egy haldokló számára az, hogy római tógába burkolják. A beavatott számára azonban a tóga és a tunika papi ruha, amelyet sokféle vonatkozásban alkalmaznak az amerikai szabadkőművesség magasabb fokozataiban.


Az Őrtorony Társaság különösen befolyásos Dél-Kaliforniában, Floridában, a Karib-tenger térségében, Skóciában, és New Yorkban. C. T. Russelnek külön temetője volt Pittsburgh-ben. A legelőkelőbb illuminátus dinasztiák általában arra törekszenek, hogy saját temetkezési helyük legyen. Ez lehetővé teszi, hogy adott esetben észrevétlenül temessenek el valakit, továbbá figyelemmel kísérhetik, hogy a koporsót többé ne bolygassák. Egy másik szempont mágikus erőt tulajdonít az ilyen temetőknek. "A fény köre", amelyben az elhunyt pihen, összegyűjtheti a már korábban elhunyt illuminátusok erejét. Bizonyos okkult rituálékhoz szükség van a koponyára és a balkéz csontjaira. A balkar csontokat szintén használják rituális célokra, például gyertyatartónak, az ünnepélyes ceremóniák idejére. Az Őrtorony Társaság brooklyni központjában a legfőbb vezetők nagyhatalmú csoportja külön kommunikációs eszközt használ az úgynevezett enochian nyelvet. Ennek saját alfabétája van, és a központ legfontosabb, zártkörű rituáléit ezen a nyelven tartják. "



[link]


-------------------

2.

a német szövegen az egér jobb gombjára kattintva ,kiadja azt,hogy "fordítás magyar nyelvre "- kisebb nyelvtani hibákkal fordít , de érthetően.


Az igazság Jahbulonról


[link]

2019. dec. 23. 22:42
 69/90 anonim ***** válasza:
0%

7.Èrdemes rolad tudni az igazat.


[link]

2020. jan. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
73%

#69

Tudtam én, hogy az inkvizíció alapította az őrtornyot, nagyon hasonló módszerekkel dolgoznak.

2020. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!