Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt az Őrtorony - Jehova...

Effre kérdése:

Ki volt az Őrtorony - Jehova Tanui alapítója?

Figyelt kérdés
2019. dec. 9. 17:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/90 anonim ***** válasza:
6%

Egy gyerek megy az utcán, különféle (jeleket mutogató) embereket lát, s énekében arra buzdít, hogy szeresd az embereket a különbözőségük ellenére.


Melyik részével van problémád? S miért?

2019. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/90 anonim ***** válasza:
21%

Nem, a véneknek sem tartozom. Bár tisztelem őket és még fogadom a tanacsaikat, nincs "teljesítendő oraszam" amivel el kéne előttük számolják. Mivel orvos vagyok nincs időm a szántóföldi munkára így nem teljesítek semmilyen rátát. Mégsem lett soha semmilyen bajom belőle. Ez nem egy kötelező dolog. A szervezet onkentesekkel működik és nem munkára kényszerített emberekkel. Másrészt valóban hibáznak a tanúk, mondj egy embert aki nem. De a tanúk mint mondtam megprobalnak helyrehozni hibákat és nem el követni többet őket. Például a híres 1975os danumert nem egy embert kidobtak a szervezetből. Állítom hogy akik az 1975os vilagvege dátumot kitaláltak istenkaromlo gonosz emberek voltak. Mint tudjuk senki emm tudja az órát csak az Atya. Így az is aki elhitte, ugyanolyan hibás, hisz nem volt tisztában Isten ígéretével és hitt egy hazug eszménynek. És nem, nem mindenki hitte el. Ezért vált ketté a szervezet és alapult meg az Igaz Hitu Jehova Tanúi akik a mai napig vallják ezeket a legbőlkapott tanárokat. Megjegyzendő hogy például a vilagvege hullám Kelet Európában söpört végig, s nem New Yorkból ered hanem feltehetően Románia illetve Magyarország területéről. Szerintem a kommunista időben az uldoztetes ennek a tett ék a büntetése volt.

Végezetül pedig valóban léteznek igaz szívű emberek szép számmal. Szerény véleményem szerint maga Ferenc Pápa vagy egy emberjohi harcos is jogosult lehetne egy esélye az örök életre, mert Isten a szívét nézi. De ezért persze tenni is kell

2019. dec. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/90 anonim ***** válasza:
79%

#52

Nem írtam, hogy van teljesítendő óraszám (bár hallani ilyet), de ha a vének valakit raportra hívnak valami ügy miatt, akkor gondolom meg kell jelenni, ha nem akarja magát kiközösítve találni.


"Állítom hogy akik az 1975os vilagvege dátumot kitaláltak istenkaromlo gonosz emberek voltak."

Mi alapján állítod? Volt több ilyen dátum is, volt amit maga a szervezet alapítója adott meg. Akkor a szervezetet is egy istenkáromló gonosz ember alapította? Russel pásztorra gondolok.


"Megjegyzendő hogy például a vilagvege hullám Kelet Európában söpört végig, s nem New Yorkból ered hanem feltehetően Románia illetve Magyarország területéről."

Ehhez képest én csak olyan felvételt láttam, ahol egy amerikai stadionban beszélnek erről az eseményről sok-sok ezer ember előtt. A korábbi világvége dátumok pedig egyértelműen az USA-ból indultak, akkor még kommunista idők sem voltak, Oroszoknál is a cár uralkodott.


"mert Isten a szívét nézi"

Ez így van.

2019. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/90 anonim ***** válasza:
79%

Vidiripi


"Ez nem egy kötelező dolog. A szervezet onkentesekkel működik és nem munkára kényszerített emberekkel."


Hát persze! De azért nézzük csak mit is lehet olvasni az Őrtorony könyvtárban!


"Az 1920-as és 1930-as években sokaknak nem tetszett az a gondolat, hogy minden felkent kereszténynek részt kell vennie a szolgálatban. Az Őrtorony 1927. december 1-jei száma így írt erről: „Vannak manapság olyanok az egyházban [a gyülekezetben], akik noha a vénség felelősségteljes állását foglalják el. . . elmulasztják, hogy testvéreiket a szolgálatban való részvételre buzdítsák, és akik maguk sem akarnak a szolgálatban részt venni . . . Ezek gúnyolódnak azon a biztatáson, hogy az üzenetet Istenről, a királyáról és a királyságáról ajtóról ajtóra járva a népnek elvigyék.” A cikk határozottan ezt mondta: „Eljött az ideje annak, hogy a hűek megjegyezzék és mellőzzék az ilyeneket, és hogy megmondják nekik, hogy többé nem fogják az ilyen embereket a véni tisztséggel. . . megbízni”. "


Tényleg ez lenne az önkéntesség? Ha ez már 1927-ben is bekerült az Őrtoronyba akkor vajon változott a módszer az úgynevezett buzdításra? Hagyom hogy kutakodj és magad találd meg a válaszokat!


"Másrészt valóban hibáznak a tanúk, mondj egy embert aki nem."


Hát te vagy az aki Jehova tanúit valami felsőbbrendűnek akarja beállítani azáltal hogy azt írja ,idézem: "Viszont Jehova tanúi abban különböznek hogy a Biblia alapelvei szerint élnek."

Te írtad! Hát nem vagy azzal tisztában hogy még az első századi hívők is hibáztak? Akkor tényleg különböznek Jehova tanúi? Még az első századiaktól is különböznek?

Én látok különbséget azt az egyet hogy Jehova tanúi sokszor kijelentik hogy ők különböznek. (de valójában nem különböznek egy hajszálat sem) Más felekezetek híveitől ilyen kijelentéseket nem lehet olvasni! Ez lenne az alázat? Te azt állítod hogy senkinek sem tartozol elszámolással! Ha ez valóban így van akkor miért állítasz olyat hogy különbek a tanúk? Te vagy a szívek és vesék vizsgálója? (természetesen nem orvosi mivoltodat értve ezalatt) 1Korintusz 4:5-6


"De a tanúk mint mondtam megprobalnak helyrehozni hibákat és nem el követni többet őket."


Valóban? Olvasd csak!

"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"

Érdekes módon itt többesszámban van írva!

És hogyan folytatódik!

"Igen, voltak téves elképzeléseink arról, hogy mikor jön el a vég."

[link]

Az oldal alján találod a bekeretezett részt!


"Például a híres 1975os danumert nem egy embert kidobtak a szervezetből. Állítom hogy akik az 1975os vilagvege dátumot kitaláltak istenkaromlo gonosz emberek voltak. Mint tudjuk senki emm tudja az órát csak az Atya. Így az is aki elhitte, ugyanolyan hibás, hisz nem volt tisztában Isten ígéretével és hitt egy hazug eszménynek. És nem, nem mindenki hitte el. Ezért vált ketté a szervezet és alapult meg az Igaz Hitu Jehova Tanúi akik a mai napig vallják ezeket a legbőlkapott tanárokat. Megjegyzendő hogy például a vilagvege hullám Kelet Európában söpört végig, s nem New Yorkból ered hanem feltehetően Románia illetve Magyarország területéről. Szerintem a kommunista időben az uldoztetes ennek a tett ék a büntetése volt."


Ó igen valóban híres dátum. Olyannyira hogy még filmekbe is bekerült! Én is ott hallottam róla először. Persze nem tudtam miről van szó pontosan így utánanéztem!

Gonosz emberek találták ki 1975-t. Elképesztő vagy. És mond csak hogy lehet az hogy erről semmit nem ír az Őrtorony?

Nem egy hazug eszmének hitt hanem az Őrtorony szervezet által terjesztett eszmének hitt! Ugyan is ha ezt nem a szervezet terjesztette volna akkor hol vannak azok az írások amik figyelmeztetik a tagokat a hamis tanításra!

Szeretnék hivatkozni a körülmetélkedés vitás kérdésére hogyan is kezelték ezt a helyzetet? Ja igen és a Biblia nem nevezi gonoszaknak azokat akik egy hamis tanítást kezdtek el terjeszteni. Azt hogy körül kell metélkedni ahhoz hogy megmentésben részesüljön az ember!

A kommunista időben? Lehet hogy orvos vagy de a történelemből semmit nem tudsz!

Ember egy kis logika. A második világháború után azok a területek amiket a Szovjetunió foglalt el mind kommunista befolyás alá kerültek!

A 2. világháború 1945-ben véget ért és néhány év alatt mindenütt olyan kormányok jöttek létre ahol kommunista eszmék és irányításra rendezkedtek be!

Azt állítod hogy a kommunisták nem üldözték a hívő embereket egészen 1975-ig? Ezt tényleg komolyan gondolod? Tehát kb. 30 évig nem volt üldözés? 45 és 75 között! Honnét veszed ezt?


"Végezetül pedig valóban léteznek igaz szívű emberek szép számmal. Szerény véleményem szerint maga Ferenc Pápa vagy egy emberjohi harcos is jogosult lehetne egy esélye az örök életre, mert Isten a szívét nézi. De ezért persze tenni is kell"


Tenni kell? Te beszélsz gonoszságról meg félre vezetésről. Azt állítod hogy tenni kell?

Itt ütközik ki hogy mennyire az Őrtorony befolyása alatt vagy! Olvasd!!!!!!!!!!!!!!!!

Ez áll a Bibliában!

Efézus 2:8 Mert kegyelemből nyertetek üdvösséget, hit által, és ez nem tőletek van, Isten ajándéka ez, 9 nem cselekedetekből, hogy senki se dicsekedjék.

2019. dec. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/90 anonim ***** válasza:
86%

" Viszont Jehova tanúi abban különböznek hogy a Biblia alapelvei szerint élnek. Nem dohányoznak, nem reszegeskednek, nem paraznalkodnak és nem karomkodnak.


De erre te is könnyen rajohetsz. Nézd csak a világi egyházakat és még la od azokban a romlást és a különbséget."


Téged sem zavar,hogy mekkorákat hazudsz? A mi gyülekezetünkben sem beszélnek csúnyán,nem dohányoznak,nem részegeskednek és nem paráználkodnak. Annyira nem,hogy Úrvacsorákon gyümölcslé van bor helyett. Nem csak ti vagytok ám erre képesek. Sőt,sok hitetlen is simán betartja ezeket. A tanúk viszont annyit hazudnak,ítélkeznek,általánosítanak és vádaskodnak,hogy egyáltalán nem tűnnek ki a csúnya gonosz "világi egyházaktól".

2019. dec. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/90 anonim ***** válasza:
83%

"De erre te is könnyen rajohetsz. Nézd csak a világi egyházakat és még la od azokban a romlást és a különbséget."


Elhiheted,hogy itt ezt mindenki jobban tudja nálad,aki be sem teheti másik egyházba a lábát. Komolyan beveszed,hogy minden felekezetről tájékozottabbak vagytok másnál,mikor tiltva van,hogy egyszer is benézzetek? Tehát nem csak vádaskodó,általánosító,ítélkező és hazudós vagy,hanem még beképzelt is. Mi is akkor az az óriási különbség?

2019. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/90 anonim ***** válasza:
61%

Igen, gőgös, nem kell az orra alá dörgölni szerencsétlennek, fog ő kapni bőven.

De ez az 1975-ös dátum... Hogy ezt mindegyik másképp adja elő 😀 egyikük azt állítja, hogy ilyen nem volt, a másik azt, hogy volt, de nem világvége jóslat volt, a harmadik azt, hogy világvége jóslat volt, de csúnya rossz emberek találták ki (azok, akik a tanítást is adják, a szellemi okádékot, különben nem terjedt volna el). Nem egységes a tanítás ezeknél kicsit sem 😀

2019. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/90 anonim ***** válasza:
4%
Nem állítottam hogy nem üldözték 75ig a tanúkat a kommunisták. Csupán hogy az üldözés büntetés volt. ISTEN ismeri a jövőt, így tudta mit fog művelni a népe, s így büntette tettéért. 45 is például ilyen megjosolt dátum volt tehát evidens hogy már korábban volt iylen hullám. Másrészt történelemmel tisztában vagyok, nyugtatlak mert 2 év történelmet vegeztem
2019. dec. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/90 anonim ***** válasza:
0%

57es

Senki nem állítja hogy nem volt iylen dátum. Aki mégis az álnok hazug. Nagyon is volt, nagytatám annak idején azért lépett ki mert csalódott hogy nem teljesült be az 1975os ígéret. Később megbanta amit tett és rajott hogy nem lett volna szabad higgyen ilyenben mert aki iylet állít az semmibe veszi a Biblia kijelentését hogy csak Isten tudja a pontos idejét Armageddonnak. A 80as évek végén, 90es évek elejen aztán visszatért és újból buzgó tanú lett. Ezt jelenti az alázat és bűnbánat. Többször vállalta azt a veszélyt hogy el fogják a kommunisták amikor illegálisan nyomtatott kiadványokat a padláson, amikor az utcán terjesztette vagy amikor a börtönbe juttatta be. Úgy vélem az aladozataval valamelyest enyhített bune sulyan.

2019. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/90 anonim ***** válasza:
73%

"Csupán hogy az üldözés büntetés volt. ISTEN ismeri a jövőt, így tudta mit fog művelni a népe, s így büntette tettéért."

Ez érdekes, mert néhány jehovás elég határozottan állította itt, hogy Isten nem ismeri a jövőt, legalább is csak részletekben.

2019. dec. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!