Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hol állítja magáról...

Jézus hol állítja magáról félreérthetetlenül, hogy Ő a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés
Több keresztény kisegyház is tagadja, hogy Ő volna az megtestesült Isten, és alá is támasztják az írásokkal, csak mint embert vagy mint angyalt állítják be a teológiájukban, és miért ennyire kétértelműek a róla szóló Szentírási szakaszok, miért ilyen félremagyarázhatóak a személyére valló utalások, miért nem kétséget kizáróan egyenesek?
2019. dec. 24. 07:43
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
64%

Ha elolvasod és szívedbe fogadod János evangéliumát, semmi kétséged nem maradhat, hogy Jézus Isten.


"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige." (Jn 1:1)


"Én és az Atya egy vagyunk." (Jn 10:30)


"Jézus így válaszolt: „Bizony, bizony, mondom nektek: Mielőtt Ábrahám lett, vagyok." (Jn 8:58) Vö. amikor Isten Mózest elküldi kiszabadítani a fogságban levő népet, és azt mondja, hogy a "vagyok" küldött hozzátok 2Móz 3:14.)


"A zsidók így feleltek neki: „Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat. Jézus így válaszolt: Nincs-e megírva a ti törvényetekben: Én mondtam: istenek vagytok? Ha isteneknek mondta azokat, akikhez az Isten igéje szólt, márpedig az Írást nem lehet érvénytelenné tenni, akkor, akit az Atya megszentelt, és elküldött a világba, arról ti azt mondjátok: Káromlást szólsz, mert azt mondtam: az Isten Fia vagyok?!" (Jn 10:33-36)


"Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, mint az Atyát. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát sem." (Jn 5:23)


"Az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van, az jelentette ki őt." (Jn 1:18)


De vannak bőven utalások nem csak a János evangéliumában Jézusra, mint Istenre, csak néhány példát felhozva:


"Vi­sel­je­tek gon­dot te­hát ma­ga­tok­ra és az egész nyáj­ra, amely­nek őri­ző­i­vé tett ti­te­ket a Szent­lé­lek, hogy le­gel­tes­sé­tek az Is­ten egy­há­zát, ame­lyet tu­laj­don vé­ré­vel szer­zett." (ApCsel 20:28)


"akiké az ősatyák, és akik közül származik a Krisztus test szerint, aki Isten mindenek felett: áldott legyen mindörökké. Ámen." (Róm 9:5)


"Ő pedig látva hitüket, így szólt: „Ember, megbocsáttattak a te bűneid.” Erre az írástudók és a farizeusok elkezdtek tanakodni: „Kicsoda ez, aki így káromolja az Istent? Ki bocsáthat meg bűnöket az egy Istenen kívül?" (Lk 5:20-21)


"de a Fiúról így szól: „A te trónusod örökké megáll, ó, Isten”" (Zsid 1:8a)


És egy példa az Ószövetségből, ha már karácsony van:


"Mert egy gyermek születik nekünk, fiú adatik nekünk. Az uralom az ő vállán lesz, és így fogják nevezni: Csodálatos Tanácsos, Erős Isten, Örökkévaló Atya, Békesség Fejedelme!" (Ézs 9:5)

2019. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%

8Fülöp így szólt hozzá: Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk. 9Jézus erre ezt mondta: Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya, aki énbennem van, ő viszi végbe a maga cselekedeteit. 11Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek! János evangéliuma 14:8 (RÚF) Itt elég egyértelmű.

--- Neked ebből egyértelmű, hogy Jkr a megtestesült Isten? Róm 12:5 Azonképpen sokan egy test vagyunk a Krisztusban, egyenként pedig egymásnak tagjai [vagyunk]. Azért mert Krisztusban vagyunk sokan, megtestesült Krisztusok vagyunk? Jézus nem azt tanította, hogy az Isten szellem?! Az Isten lélek: és akik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják. Jn 4:24 Akkor hogy lehet Jkr a megtestesült Isten? Itt találsz magadnak olvasnivalót, hogy megértsed mindazt amit nem értesz, de azért hirdeted.

[link]

2019. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 Alex Fly ***** válasza:
100%
@32: igen, azon az oldalon rengeteg érvet találni Jézus istensége mellett. Kárb hogy a szerkesztője nem képes ezt értelmezni és az ellenkezőjét próbálja bizonygatni -persze arra már nem talál érveket...
2019. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom a Bibliában céloz rá.
ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!