Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hol állítja magáról...

Jézus hol állítja magáról félreérthetetlenül, hogy Ő a megtestesült Isten?

Figyelt kérdés
Több keresztény kisegyház is tagadja, hogy Ő volna az megtestesült Isten, és alá is támasztják az írásokkal, csak mint embert vagy mint angyalt állítják be a teológiájukban, és miért ennyire kétértelműek a róla szóló Szentírási szakaszok, miért ilyen félremagyarázhatóak a személyére valló utalások, miért nem kétséget kizáróan egyenesek?
2019. dec. 24. 07:43
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%
Sehol! A Bibliát nem Jézus, nem is Isten írta. Emberek, akik szabad akarattal, értelmi korlátokkal rendelkeznek. Még ha feltételezzük az írók ragyogó felfogó és emlékező tehetségét, akkor is más értelmet adtak a szövegnek, más szavakat Jézus szájába. Nem beszélve a rengeteg fordítási hibáról, amit a zsidók is bizonyítanak.
2019. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
11%

Tehát akkor ezek szerint Isten halt meg, és nem a Fia.

Akkor most Isten nélkül vagyunk, hiszen ha az Isten halott, ki az aki képes volt visszadai a halhatatlan Isten életét?

Ha pedig halhatatlan, akkor hogyan halt meg?


Egyébként ha megengeded, Azt Irja Jézusról az Isten, hogy magasabb állásba helyezte, miután elvégezte a Földi feladatát.

Vajon ha Jézus Istennel egyenlő, milyen magasabb rangot kaphatott Istentől, vagy saját magától?

2019. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
20%
@5 vagyok, direkt idéztem két olyan verset (a háromból a hsz-ben), ami már akkor íródott, mikor Jézus a mennybe ment, mégis ki lett ragadva csak az első és elintézve annyival, hogy "emberként mondta" :D
2019. dec. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
39%
Talán mert a másik kettőt nem ő mondta.
2019. dec. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
9%
Pál apostolt viszont ő választotta ki. Szerinted tévedett? Mert többször is azt állította, hogy az Atya nagyobb, mint ahogy látható az idézett versekből!
2019. dec. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 KZitus ***** válasza:
13%

Szia

Az apostola ezt mondta Krisztusnak: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia!” MÁTÉ 16:16.

Vajon Jézus Isten volt? A kereszténység sok egyháztagja azt válaszolná: igen! De tudtad, hogy kit nevezett Jézus Isten”-nek? Nos, lapozd fel a Bibliádat a János 20:17-nél, és olvasd el a vers vége felé Jézus saját szavait: „Elmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez és a ti Istenetekhez.” Ha netán ez meglepne téged, talán még sok egyéb dolgon is csodálkozni fogsz, amit a Biblia Jézusról és Istenről közöl.

Gondolj egy pillanatra az angyalra, aki bejelentette Máriának Jézus születését. Nem azt mondta neki, hogy a gyermeke Isten lesz, hanem azt, hogy az „Isten Fia” Lukács 1:35. Ahelyett, hogy azt mondaná amit sokan mondanak —, hogy „maga Isten” jött a földre, hogy a váltságdíjról gondoskodjon, a Szentírás azt mondja: Isten elküldte Fiát”, hogy ezt elvégezze.

Galácia 4:4, 5"De amikor letelt a kijelölt idő, Isten elküldte a Fiát, akit asszony szült, és aki a törvény hatálya alatt volt, hogy megvásárolja, és ezzel megszabadítsa a törvény alatt levőket, hogy örökbe fogadhassanak minket mint fiúkat."

1János 4:9, 10 "Abból vált nyilvánvalóvá, hogy Isten szeret minket, hogy elküldte a világba az egyszülött Fiát, hogy életet nyerjünk általa. A szeretet nem abban áll, hogy mi szerettük Istent, hanem hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul a bűneinkért."

Jézus megkérdezte tanítványait, hogy kinek tartják őt. Vajon Simon Péter azt felelte: „Te vagy az Isten”? Nem. Péter azt mondta: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia!” Vajon Jézus helyreigazította Pétert? Nem. Jézus ezt mondta: „Boldog vagy Simon, Jónás fia, mert nem test és vér jelentette ki ezt neked, hanem az én Atyám, aki a mennyben van” Máté 16:15–17.

Vallásos írók, akik az Istent „háromság”-nak tartják, „Fiúisten”-ről beszélnek. Pedig Alámerítő János nem nevezte Jézust „Fiúisten”-nek, hanem az „Isten Fiá”-nak. Jézus tanítványai sem azt mondták: „Te vagy a Fiúisten”, hanem ezt: „Valóban, az Isten Fia vagy!” E kijelentések között igen nagy a különbség. Máté 14:33).

János 1:34 "Én pedig ezt láttam, és tanúskodtam róla, hogy ő az Isten Fia.”

Máté 14:33 "Ekkor a csónakban levők hódoltak neki, és ezt mondták: „Valóban Isten Fia vagy.”

2019. dec. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
21%
Nem Isten, Isten ès egy földi nő Mária fia. Így maximum félisten
2019. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem az a lényeg, hogy Jézus Isten-e, hanem a mondanivalója, a cselekedetei. Azok Isteniek, ehhez semmiféle kétség nincs!

Ő soha nem állította magáról, hogy Ő Isten, na de szerény volt.

Az üzenet az, hogy mi is elérhetjük az Istent. Persze ehhez fel kell adnunk mindent!

Meghozzuk ezt az áldozatot? Ez a kérdés!

2019. dec. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Alex Fly ***** válasza:
6%

@28: de, éppen hogy igen lényeges. Ha nem lett volna Isten, akkor teljesen felesleges lett volna, amit tett.

Vagy Istem és ő a Megváltó, vagy nem Isten és akkor ő a világtörténelem legpusztítóbb ördögi tévtanítója.

Más lehetőség nincs.

2019. dec. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
0%
Jézus hol állítja magáról félreérthetetlenül, hogy Ő a megtestesült Mihály arkangyal? Akár ezt is lehetne kérdezni,mert ahol azonosítják őket,azok sem épp félreérthetetlenek és még csak távolról sem Jézus jelenti ki magáról. Szóval ezt azoktól is lehetne kérdezni,akik ezt vallják.
2019. dec. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!