Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápa miért nem szokta...

A pápa miért nem szokta hangsúlyozni a kereszténység lebontását célzó intézkedéseket, és felszólalni ez ellen?

Figyelt kérdés

Én legalábbis nem hallottam hírekben egyszer sem, hogy beszélt volna erről bárhol is. Ezek európai országokban történnek, európai vezetők hozzák ezeket a döntéseket.

Olyanokra gondolok, hogy betiltanak bizonyos dolgokat, amik már nagyon régi hagyományok. Aztán templomokat bontanak le, nehogy zavarjanak vele más vallásúakat. Ráadásul még az uniós alkotmányban sincsen benne a kereszténység. Mi ez az egész őrület? Mindez nem zavarja a Vatikánt?


2019. dec. 30. 09:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Barátom. Isteni intézkedés.

Talán valaki egyszer komolyan veszi a Jelenések könyv 18. fejezetét.

2019. dec. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%

"Ráadásul még az uniós alkotmányban sincsen benne a kereszténység."

Nézz utána a "vallásszabadság" fogalmának.

Amúgy te, ha akarsz, menj vissza a középkorba.

De engem ne vigyél!

2019. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Mert egyetért velük.
2019. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Mi gátol meg abban, hogy ne csak a hírekből indulj ki, hanem utána nézz a pápa összes nyilvános felszólalásának?
2019. dec. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#2 Ki akar visszamenni a középkorba? De ilyen dolgokat, intézkedéseket sosem csináltak, a vallásszabadság pedig azt jelenti tudomásom szerint, hogy mindent hagynak szabadon úgy, ahogyan volt, ha nem árt vele másoknak. Nem hiszem, hogy ezek a dolgok bárkit zavarnának, ami ezek megtiltását indokolná. A kereszténység már régóta nem árt senkinek.


#3 Ha ez igaz, akkor a Vatikánnak semmi köze nincsen a valódi kereszténységhez! Ezzel saját magukat akasztják fel. Ez összhangban áll az egyes hozzászóló véleményével


#4 Én ezt még nem hallottam, de ha ez mégis igaz, akkor a kérdésemet semmisnek vehetjük. Én azt hallottam, hogy az üldözötteket említette, akik nem Európában kisebbségben élnek. Na ez megint egy más téma.

2019. dec. 30. 12:22
 6/23 anonim ***** válasza:
19%

"a vallásszabadság pedig azt jelenti tudomásom szerint, hogy mindent hagynak szabadon úgy, ahogyan volt, ha nem árt vele másoknak"

Plusz még azt is, hogy az állam és a vallás szét van választva: vagyis állami szinten 𝐧𝐞𝐦 folytatnak vallásos tevékenységet.


"A kereszténység már régóta nem árt senkinek."

Mármint Európában?

De igen: kötelező hittan, mise, ateista tanárok kirúgása mond valamit?

Kötelező egyházi adó? Vatikáni szerződés.

Ördögűzés közben meghalt apáca?

Életmentő abortusz miatt kiátkozott orvos? Igaz, utóbbi nem Európában volt.

2019. dec. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
30%

nem emberaltal epitett epuletekben van Krisztus


Linkelj legalabb egy hirt ahol errol van szo hogy lebontottak egy kereszteny templomot mert(!) sertett barkit!


ezen kivul nem irtal semmi mast csak rizsaztal

kiveve azt hogy "nincs alkotmanyban"

micsoda?

bejegyzett Egyhaz, vallas a keresztenyseg az egesz vilagon, sorolj par oszagot ahol nem az


vagy ird lenjobban mi kellene hogy alkotmanyban benne legyen szerinted


es a tobbi nagy vallas?

2019. dec. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%
6: kötelező hittan?? te se jutottál tovább a 10 évvel ezelőtti liberális médiánál...
2019. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#6 Ezek szomorú dolgok, ezeken mindenképpen változtatni kellene. Lehetséges az is, hogy van egy pár keresztény hely is, ahol még nem vált szét az állam és a vallás, vagy csak névleg. De ezek a dolgok hol vannak ezrek halálához és bebörtönzéséhez képest, ami ma is folyik? Terrorizmus, kivégzések, meg hasonlókra célzok. Ilyen értelemben a kereszténység már ártalmatlan.


#7 Nem arra gondoltam, hogy az országokban nincsenek bejegyezve a keresztény egyházak. Lehetséges, hogy nem templomot bontottak le, hanem betiltották valamilyen formában a kereszt használatát, vagy valahonnan eltávolították, meg amiket a kérdés alatt írtam.


Ezt műsorokban hallottam nem egyszer, hogy nincsen benne az uniós alkotmányban a kereszténység. Ez még rendben is lenne, ha nem csinálnák évek óta ezt az őrületet. Mi az például, hogy nem szabad karácsonyi vásárnak nevezni valahol a karácsonyi vásárt? Oké, üzlet lett belőle, az egész ünnepből, de ez más téma. Ez egy hagyomány, amit mindig is így hívtak. Aztán mi az, hogy valahol betiltották a betlehemi játékot? Vajon kit zavart annyira ez a sokak számára szép és kedves dolog? Na ilyen dolgokra gondolok, hogy még érthetőbb legyen.

2019. dec. 30. 13:16
 10/23 A kérdező kommentje:
A kötelező hittanon én is meglepődtem, lehet, hogy ezt csak felvetették, de nem lett belőle semmi. De nem tudom pontosan, hogy most mi a helyzet e tekintetben.
2019. dec. 30. 13:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!