Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápa miért nem szokta...

A pápa miért nem szokta hangsúlyozni a kereszténység lebontását célzó intézkedéseket, és felszólalni ez ellen?

Figyelt kérdés

Én legalábbis nem hallottam hírekben egyszer sem, hogy beszélt volna erről bárhol is. Ezek európai országokban történnek, európai vezetők hozzák ezeket a döntéseket.

Olyanokra gondolok, hogy betiltanak bizonyos dolgokat, amik már nagyon régi hagyományok. Aztán templomokat bontanak le, nehogy zavarjanak vele más vallásúakat. Ráadásul még az uniós alkotmányban sincsen benne a kereszténység. Mi ez az egész őrület? Mindez nem zavarja a Vatikánt?


2019. dec. 30. 09:37
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Lehetséges, sőt valószínű, hogy ezt felnagyítják, mert ez tényleg részét képezi a propagandának, viszont valós probléma. Akik kimentek, azok gondolom nem foglalkoznak semennyire a vallásokkal, tehát őket nem zavarja, meg nyilván nem is érte őket semmilyen kellemetlenség a migránsok részéről.


Bár ez a dolog megint elkalandozik a kérdéstől, de én nem így értelmezem az élhetetlenség fogalmát. Szerintem Európában nincsen élhetetlen ország. Az ország elhagyása egyfajta megfutamodás a problémák elől. Maga az EU is egy hamis rendszer, ahogy ez az egész világ is az sajnos.


Nekem nem úgy tűnik, hogy az emberek annyira elégedetlenek lennének ezzel a rendszerrel, a kormánnyal. Hogyha igazán azok lennének, akkor már régóta kipenderítették volna őket, ehhez viszont nagyon nagy bátorság és tömeges összefogás kéne. Ilyen szintű elégedetlenség az egyáltalán nincsen, sőt még tüntetés sem nagyon.


Nyilván ők sem lesznek örökké hatalmon, mint ahogyan a sokat dicsért nyugaton sem lesz mindig ilyen az élet. Hogyha odamennek az emberek a világ szinte minden térségéből, márpedig ez a folyamat gőzerővel megy, akkor ennek az lesz az eredménye, hogy megszűnnek nemzetként létezni, és egy nagy massza lesz az egész. Ráadásul most már sok olyan ember is érkezik az elmúlt évektől, akik nem tesznek bele a rendszerbe, hanem csak elvesznek. Ez pedig hosszútávon nem fenntartható. Az eredeti európai nemzetek sajnos egyébként is fogynak. Tehát nem fognak ezek a dolgok örökké tartani, de ez megint elkalandozás volt a témától.

2019. dec. 31. 12:49
 22/23 anonim ***** válasza:
75%

Jó, nyilván nem egy afrikai országgal kell összehasonlítani Magyarországot, mert azokhoz képest valóban olyan életszínvonalon élünk, amilyenről egy afrikai ember csak álmodhat.

De ha azt nézzük, hogy pl. a 8 általánost végzett ismerősöm, aki egy összeszerelő üzemben a soron dolgozik, többet keres mint én, általános iskolai tanárként, akkor talán mégsem annyira rózsás a helyzet.

Arról pedig inkább ne is beszéljünk, hogy egy egyszerű kórházi kivizsgálásra hónapokat kell várni. Szerinted közvetett módon hányan halhatnak meg emiatt, mert nem kaptak időben orvosi ellátást? De mindez nem számít, stadionokra van pénz, éljen a magyar foci!

2019. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Azt egy szóval sem említettem, hogy rózsás lenne itt a helyzet. Az egészségügyet azt valahogy egyik kormány sem tudta rendbe tenni. Szerintem sem kellene ennyi stadion.


Egyszer feltettem itt egy olyan kérdést, hogy mi lenne, hogyha a stadionokra költött pénzt egészségügyre és oktatásra fordítanák, és ha jól emlékszek olyasmit írtak, hogy még ez is kevés lenne. Hát én ehhez nem értek, de az egyértelműen látszik, hogy egyik kormánynak sem a szívügye az egészségügy. Talán a stadionokba meg éptőiparba fektetett összegekből többet tudnak lopni úgy, hogy túlárazzák őket, vagy ki tudja.


De nyugaton ahogyan említettem, ez a jó helyzet nem fenntartható hosszú távon véleményem szerint.

Ez a kormány is ugyanazt teszi, mint a többi: bizonyos igazságokat felismer, és a saját érdekében felnagyítja és kihasználja. A saját hiányosságait pedig nem ismeri el.

2019. dec. 31. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!