Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pápa miért nem szokta...

A pápa miért nem szokta hangsúlyozni a kereszténység lebontását célzó intézkedéseket, és felszólalni ez ellen?

Figyelt kérdés

Én legalábbis nem hallottam hírekben egyszer sem, hogy beszélt volna erről bárhol is. Ezek európai országokban történnek, európai vezetők hozzák ezeket a döntéseket.

Olyanokra gondolok, hogy betiltanak bizonyos dolgokat, amik már nagyon régi hagyományok. Aztán templomokat bontanak le, nehogy zavarjanak vele más vallásúakat. Ráadásul még az uniós alkotmányban sincsen benne a kereszténység. Mi ez az egész őrület? Mindez nem zavarja a Vatikánt?


2019. dec. 30. 09:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
12%

Egyházi iskolában kötelező, ateistának is.

És sok helyen már csak egyházi iskola van.

De ahol nem, az erkölcstan könyvet ott is sokszor papok írták, és pl. benne van, hogy a homoszexualitás bűn.

Arról nem is beszélve, hogy hívőnek nem kell erkölcstant tanítani?


Ezek vallási túlkapások, mint ahogy azok is, amelyeket te mutattál.

𝐍𝐨𝐫𝐦á𝐥𝐢𝐬 helyeken ilyenek 𝐧𝐢𝐧𝐜𝐬𝐞𝐧𝐞𝐤!

De csak nézd meg, mennyire lepontozták az előző, teljesen korrekt írásom!

Szerinted ez minek a jele?

2019. dec. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Ahogyan írtam, ezeken a dolgokon is változtatni kéne, erőltetni nem lenne szabad semmit, főleg nem azokra, akik ateisták.

A homoszexuálisokkal nincsen semmi baj, csak ne vigyék ki az utcára és ne csináljanak belőle cirkuszt. Én engedném azt is, hogy házasodjanak, ha akarnak. Ezt is meg kéne változtatni, az ehhez való hozzáállását az egyházaknak, akik ezt elítélik.


Nekem a lepontozásból az következik, hogy nyilván ebben a rovatban többségben vannak a vallásos emberek.

2019. dec. 30. 13:40
 13/23 anonim ***** válasza:

Azt kellene már felfogni az ateista/érdeklődő kérdezőknek, hogy a kereszténység nem népszavazás kérdése.

Nem változtatgathatja kénye-kedve szerint a pápa sem a Bibliában leírtakat. Pl. ha egyszer a Biblia elítéli a homoszexualitást, akkor az el van ítélve és pont. Az, hogy a nép többsége más állásponton van, az nem mérvadó.


A rómaiak többsége természetesnek tartotta a gladiátorjátékokat, sőt még élvezte is. Akkor a kereszténységnek szentesítenie kellett volna?

2019. dec. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%
Az összes főbb ünnepen felszólal elég sok dologért és ellen, javaslom hallgass meg egy ilyen üzenetet. Talán most elsején is lesz délben közvetítés.
2019. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem a homoszexualitás az eredeti téma, ez csak szóba került. Én éppen a kereszténység védelmében írtam ki a kérdést. Csak sajnos ezt is sokféleképpen értelmezik, emiatt van olyan sok egyház meg irányzat. Szerintem a keresztény egyházaknak mindenképpen változtatni kéne, rugalmasabbbak kellene lennie. Sok mindenről írja a Biblia, hogy bűn, mégis megteszik az emberek. A homoszexualitásról meg nem tehet valaki, akár bűn, akár nem. Úgy tudom, hogy a természetben is jelen van, az állatok között. De nem ez volt az eredeti téma.
2019. dec. 30. 14:08
 16/23 A kérdező kommentje:
#14 Majd igyekszek jobban megfigyelni, hogy miket mond.
2019. dec. 30. 14:11
 17/23 anonim ***** válasza:
40%
Tetszeni akar a világnak, ezért nem beszél arról, hogy kereszteket vesznek le iskolákban, köztereken. És tetszik is a világnak. Nem annak kellene tetszenie, hanem Istennek. De egy ember emberként gondolkodik.
2019. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"ezert van partoskodas"


persze ha a katolicizmus eredeti allaspontjat nem fogadjak el akkor partoskodas van es termeszetesen mindeg a kisebbsegnek van igaza mivel idovel abbol lesz a tobbseg, minden bun ha hasznalva van idovel enyhul bunerzetkent, buntudatkent, vegul megszunik mint bun, Isten nem veletlen tanitott tehat minket, epp ezert mert az ember felejt, es valtozik, egyenisegehez fogmal igazit mindent

Ha megnezed tortenelmet minden nagy kereszteny felekezet bunnek tartotta azt amit elotte is mindeg annak tartottak, a hivek is,

ma viszont modern korban mar nem igy van, "rajottek" hogy az egyhaz "teved" es ezert at kell irni az eddigi hagyomanyokat


lehet hogy ez rendben lehetne, csakhogy emogott nem Krisztusi dolgok huzodnak meg, hanem nagyon is a vilag elvezetenek dolgai

ami eleg nagy problema, mert innentol teljesen ertelmet veszti a "hivoseg" puszta kirakatta valik, elfogadott(!) szineszkedesse, kepmutatassa

egymasnak felel meg a kozosseg es nem Krisztust koveti

pusztan az allatias torvenyeket tartja be a biolgiai/evoluciosakat

mivel ezek is szerepelnek a Bibliaban

"ne tegy olyant masnak amit magadnak nem akarnal hogy tegyenek"

ugy tartjak ez elegendo "torveny" elegendo betartani

kivalogattak, kiszelektaltaltak, szektava valtak, mert volt ami "idejet mult" "tulhaladott"

Pedig sokkal tobb all Krisztus Tabitasaiban

es erdekes modon az onzetlenseg fogalmat nem ertik meg rendesen barmennyire magsarazzak is

pedig a vilagi elvezetekhez ragaszkodas mi ha nem onzoseg?

a kozeput is nagyon nehez

de Krisztus utja vajon ez amit akarnak?

mint emlitettem kepmutatast: pusztan divatbol "hinni" vallasosnak lenni is lehet, csak nagyon rossz latni hogy teljesen ossze akarjak mosni a kettot, mely-hivo Krisztus hivoket az ilyen divat"hivokkel"

hogy az Egyhaz szentesitsen olyant amit eddig tiltott

senkinek sem jo de jobb mindket felnek az ha erre egy erre alapitott egyhazhoz csatlakoznak, mint az hogy az eredeti osi egyhazakat rontjak meg, tonkre teszik

ilyenkor mi fog tortenni? Az mint mindenkoron, szornyusegek a vallasnak nem lesz semmi tekintelye mert Krisztust elhagytak, de mashol sem lesz

"kozel a veg" igy megvalosul

viszont ha van bennuk annyi ertelem es tartas, es pislakolo Szeretet akkor divat-egyhazat alapitanak, akar meglevo tobbol es abban elik ki elvezeteiket

mig az eredeti Egyhazakat nem "bantjak" hagyjak ervenyesulni oket es elfogadni Igazukat, Tilalmaikat,

lesznek olyanok akik kitartanak ebben

alaptalan fenyegetes az a "liberalisoktol" hogy elpusztul (elfogynak hivei) az Egyhaz ha nem enged a vilagi erdekek koveteleseinek


szerinted?

elvileg te is emelett tartasz ki, de a liberalizmus helyes hatarait is meg kell latnod

azt is mi Vilagi es mi Egyhazi


senki sem tiltja a Vilagi eletet a vilagiaknak, de meg az egyhaziaknak sem, akkor ha elismerik hogy az vilagi nem tudott lemondani rola, de tudja hogy helytelen


olyan ostobasaggal meg ne jojjunk hogy "elkarhozik", nem ember Itel karhozatra! igy mindegy hogyan csuri-csavarja a hagyomanyokat es meginkabb a Tanitast

2019. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
A lényege az, amit szeretnék, hogy ezeket a kérdésben szereplő dolgokat ne tiltsák be, hanem legyen minden úgy, ahogy volt ezeket illetően. A hívők nagy része egyszerű, úgynevezett jó ember, akik csak szeretnék úgy gyakorolni a vallásukat, mint ahogy eddig, az elmúlt évekig tették ezt. Az, hogy maga a kereszténység milyen meg hová jutott, és milyenek az egyes irányzatok vezetői, az már egy másik kérdés témája lehetne.
2019. dec. 31. 01:28
 20/23 anonim ***** válasza:
39%
Azért nem szólal fel ellenük, mert tudja, hogy ez egy nagy humbuk. Ez csupán a kormánypropaganda része, a közös ellenségkép, a migránsok elleni uszítás egyik összetevője. Szerinted, ha Nyugat-Európában annyira drasztikus lenne a helyzet, mint ahogy azt a "közszolgálati" média beállítja, akkor kint élne több ezer magyar fiatal ezekben az országokban? Nekem legalábbis számtalan ismerősöm van, akik Nyugatra költöztek, mivel nem akarnak ebben a visszefelé fejlődő országban élni, mégsem panaszkodik senki, hanem mindenki azt mondja, hogy ki kell költözni oda, ott egy teljesen más világ van, itt kell hagyni ezt az élhetetlen országot.
2019. dec. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!