Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, ha a dohányzás...

Effre kérdése:

Jehova tanui, ha a dohányzás tiltott nálatok, akkor az alkohol miért nem?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 10:32
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:

"Mivel akkor még nem volt dohány."

Dohány volt - igaz nem itt, hanem főleg Amerikában, tehát ilyen szempontból igaz.

De a pipázást már hogyne ismerték volna. Az ópium -és hasispipák a Közel-Keleten elég elterjedtek voltak, ezekről a legrégibb forrásunk úgy 3000 éves.

2020. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:

"Mindent túlzásba lehet vinni. Mindennek lehetsz a függője. De a cigi és más természetes vagy szintetikus drogok kis mennyiségben sem gyógyszerek (legfeljebb fájdalomcsillapító), ellenben a bor lehet az!"


Az alkohol ugyanúgy erős függőséget okoz mint más kábítószerek. Egy erősen alkohol hatása alatt álló személy ön és közveszélyes. Ha van is jótékony hatása az eltörpül a káros hatásai mellett.

2020. jan. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:

"Dohány volt - igaz nem itt, hanem főleg Amerikában, tehát ilyen szempontból igaz.

De a pipázást már hogyne ismerték volna."


A dohány Amerikából származik, így a közel-keleten Jézus idején nem ismerték. Az ópiumot ismerhették de mint gyógyszert. Kábitószerként csak jóval később kezdték használni.

2020. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
0%

"Az alkohol ugyanúgy erős függőséget okoz mint más kábítószerek. Egy erősen alkohol hatása alatt álló személy ön és közveszélyes. Ha van is jótékony hatása az eltörpül a káros hatásai mellett."


Függőséget te okozól magadnak, ha nem vagy erősebb, mint az anyag, amit használsz. A NAGY MENNYISÉGŰ alkohol csak egy eszköz, aminek a rabja lehetsz. De ilyen eszköz millió lehet. Én a normális használatról beszéltem, amikor az ital -más szerekkel ellentétben egészséges lehet.


Az utolsó mondatod nem pontos, hiszen a normális mennyiségben fogyasztott alkohol nem káros. Ám a kábítószereknél nincs helyes mennyiség! Még az ún. "könnyű drogok" sem veszélytelenek, hiszen mind az élettani hatás, mind a keményebb drogok, vagyis a komolyabb függőség irányba való terelés veszélyforrás.

2020. jan. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:

"A dohány Amerikából származik, így a közel-keleten Jézus idején nem ismerték. Az ópiumot ismerhették de mint gyógyszert. Kábitószerként csak jóval később kezdték használni."

Ezt írtam.... Arra az állításodra válaszoltam, hogy nem ismerték a dohányzást, ami nem igaz. Csak nem értelem szerűen nem a mai dohányt használták a pipákban. Egyébként nem tudjuk, hogy pontosan mire használták a hasist és az ópiumot. Lehetett gyógyszer, vagy kábító hatása miatt varázsszerként tekintettek rá - nyilván ez az adott kultúrától függött. Arra van lelet, hogy pl. a hasist és a marihuánát belélegezték.

Hozzáteszem, ahogy a Biblia korában a dohányzás sem a mai értelemben vett dohányzás volt, Bibliában szereplő bor sem valószínű, hogy a mai értelemben vett bor, mert másképp állították elő.

Annyit tudunk, hogy alapvetően a Biblia nem tiltja az alkoholfogyasztást, hiszen Jézus is fogyasztott alkoholt. De minden tekintetben (evés-ivás, alkohol, cigi) fontos a mérték. Jobb ha az ember nem dohányzik ismert egészségkárosító és addiktív hatása miatt. Nem mellesleg a környezete is szívja a füstöt.. Nyilván az alkohol is méreg: de úgy gondolom, hogy kevésbé okoz függőséget.

2020. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:

"Másrészt maga az alkohol nem okoz függőséget. "


Ezt magyarázd meg a rengeteg alkoholista családtagjainak, akik szenvednek ettől a nemlétező függőségtől.

2020. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
0%
Az alkohol nem méreg, teljesen veszélytelen anyag kis mértékkel! Erre vizsgálatok vannak.
2020. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy te normálisnak tartod magad, de ezzel egyedül vagy. Az alkohol függőséget okoz és kismértékben sem kéne inni, pont azért, hogy ne alakuljon ki függőség. Sz pedig, hogy nem káros, azt a rengeteg megnagyobbodott májnak mondd.
2020. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:

"Függőséget te okozól magadnak, ha nem vagy erősebb, mint az anyag, amit használsz. A NAGY MENNYISÉGŰ alkohol csak egy eszköz, aminek a rabja lehetsz. De ilyen eszköz millió lehet. Én a normális használatról beszéltem, amikor az ital -más szerekkel ellentétben egészséges lehet."


Akkor ennyi erővel a kis mennyiségű drog sem veszélyes ilyen alapon, csak ugye az emberek többsége nem áll meg a kis mennyiségnél mert az alkohol és a drogok is erős függőséget okoznak.

2020. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
Azért állítottam, hogy az alkohol kis mennyiségben gyógyszer és semmiképpen sem káros, mert erre orvosi, tudományos kutatások mutatnak rá. Mert hogy vannak olyan "elvetemültek", akik nem isznak vizet, csak az egyéb napi folyadékbevitel mellett szinte kizárólag bort! Sohasem részegségig, de csak bort. És semmilyen egészségkárosodást nem lehet náluk kimutatni. Tehát kb. 1-2 liter bor naponta elosztva az étkezések alatt vagy után.
2020. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!