Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, ha a dohányzás...

Effre kérdése:

Jehova tanui, ha a dohányzás tiltott nálatok, akkor az alkohol miért nem?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 10:32
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:

"Ti nem kövezéssel bántjátok a kilépett tagokat, hanem lelki terroral!"


Kérdeztem hogy hol és mit ír a Biblia a kiközösítésről. Nem válaszoltál, csak kerülöd a témát. Vajon az első sz.-i keresztények, Krisztus első követői, az apostolok tartották-e magukat ehhez a parancshoz? Ha igen, hogyan képzeled, hogy Krisztus ellenes dolgot műveltek? Látom neked fogalmad nincs arról, hogy mi az "irgalmas" és az igazi szeretet! Arról sem, hogyan kellene megvédeni azokat, akiket szeretsz és akik Istennek tetsző életet akarnak élni.


Milyen üres fázis már állandóan azt az ostobaságot ismételgeti, hogy a Tanúk lelkileg "terrorizálnak". Tényleg? Most akkor hozzá sem szólnak a kiközösítettekhez, vagy terrorizálják őket? El kéne dönteni! Állandóan ellentmondásba ütközöl. Nem véletlen, nem igazat írsz.

2020. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:

"ez van benne .


Mi a helyzet a sok iszákossal ? Azok képesek tisztán gondolkodni ?"


Az illegális drogokat azért veszik, hogy drogként, tudatmódosító szerként használják. A bort vagy alkoholt lehet egészségesen is használni.


"Sajnos sok tanuval is, de másokkal is találkoztam már akinek igencsak voltak alkoholproblémái ..."


Ez pedig hamis érv, mert bizonyíthatatlan személyeskedés!

2020. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:

"Az alkohol miatt szétesett családok pedig ... az alkohol nem válogat , a kábszer sem .."


Már megbeszéltük, hogy NEM az alkohol a bűnös, de kérdező így látom te is messze vagy az objektivitástól! Miért démonizálsz valamit, ami nem tehet róla hogy rosszul használják. Mert így könnyebb? Ha az EMBER FELELŐSSÉGÉT relativizálod, könnyebb?


"A dohány sem - de a dohánytól még nem hülyült meg senki."


Nagyon tévedsz! Mint mondtam eü dolgozó vagyok, tudod hány szerencsétlen demens embert láttam, akik betegsége közvetlenül összefüggésbe hozható a dohányzással?

2020. jan. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
#46 Nem forgattam ki a szavaidat, arra próbáltam célozni, hogy következetlenül ítéled meg az addiktiv szereket. Az lenne az érved, hogy a bor szerepel a Bibliában, ebből szerinted egyenesen következik, hogy minden szeszesital megengedett, de még a koffeintartalmú italok is, amik súlyosabb függőséget okoznak mint egyes tudatmódosítók, és szintén nem szerepel a Bibliában. De mivel a drogok, így összessègében nincsenek benne, és mert szerinted mind károsabb mint inni, ezért az már tilos ahogy van. A ciginek sokkal kevesebb romboló hatása van összességében mint az alkoholnak, és ennek köze nincs ahhoz, hogy vannak akik mások orra alá füstölnek. Te térsz el folyton a tárgytól, piálni is lehet kultúrálatlan módon. Az emberek különbözőek, különböző mértékben veszélyeztetettek hozzászokás szempontjából, van akit az alkohol vág tönkre, van akit a drog, de kávé- vagy gyógyszerfüggőnek lenni sem kevésbé káros. Ami biztos, hogy az alkohol és a drog egyaránt családokat nyomorít meg, a cigi meg a kávé még kivédhetőbb kategória azoknak akiknek ilyen emberekkel kell együtt élnie. Itt az 5 leginkább függőséget okozó szer: [link]
2020. jan. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 george1113 ***** válasza:
83%

51

'Kérdeztem hogy hol és mit ír a Biblia a kiközösítésről. Nem válaszoltál, csak kerülöd a témát. Vajon az első sz.-i keresztények, Krisztus első követői, az apostolok tartották-e magukat ehhez a parancshoz? Ha igen, hogyan képzeled, hogy Krisztus ellenes dolgot műveltek? Látom neked fogalmad nincs arról, hogy mi az "irgalmas" és az igazi szeretet! Arról sem, hogyan kellene megvédeni azokat, akiket szeretsz és akik Istennek tetsző életet akarnak élni.'


Neked meg fogalmad nincs az igazi bibia üzenetéről. Az apostolok kiválasztottak voltak, és a szentlélekkel működtek. És nem mindegyik zsidó, vagy filiszteus. Egy pár apostolt választott ki isten. Akik a szentlélek szerint működtek.


Egyébként meg úgysem érted, mert én hiába írom le, a te bibliád és a folyóiratod, teljesen mást értelmez, egyébként meg kb 10 éve nem vettem a kezembe az újvilágfordítást, és nem is fogom


"fogalmad nincs arról, hogy mi az "irgalmas" és az igazi szeretet! Arról sem, hogyan kellene megvédeni azokat, akiket szeretsz és akik Istennek tetsző életet akarnak élni."


Egy az, istennek tetsző életet a a biliai ó szövetségi időben éltek, mózes törvénye szerint.


Jézus halálával, már nem 'istennek tetsző' életet kell élni, hanem szeretni kell istent.


Látod már a hasonlóságot a ószövetségi törvények, a ti felekezeti törvényetek hasonlóságát?


"Milyen üres fázis már állandóan azt az ostobaságot ismételgeti, hogy a Tanúk lelkileg "terrorizálnak". Tényleg? Most akkor hozzá sem szólnak a kiközösítettekhez, vagy terrorizálják őket? El kéne dönteni! Állandóan ellentmondásba ütközöl. Nem véletlen, nem igazat írsz.'


Pontosan ahogy írod. Nem kell eldöntenen! Látom nem figyelsz, 20 évig tanu voltam.

2020. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 george1113 ***** válasza:

Hogy tükröt tartsak eléd, felvázolom neked hogy miért is zsaroló társulat a jhv tanui.


Magamból fogok kiindulni, és a családomból.

Anyám régen tanu volt. Mivel nem tudta elvetni a dohányzást, ezért nem merítkezhetett alá. Tehát egy rohat cigi választotta el őt jehovától, ami nem fer, mert a biblia azt írja hogy bűnösért jött jézus. Ami így van, csak nem a ti 'bibliátokban'

Sok jehovistát látok a környezetemben akik titokban cigiznek, mert ha rájönnek a vének, alul pozicionálják őket. Öltönybe járnak, mikor nincsennek szolgálatban ugyanúgy viselkednek mint a nem jehova tanuk. Csúnyán beszélnek, pletykások. (mamám is ilyen, és jehova tanu sajnos) mamám 40 éve jehovatanuja, 75 éves, mivel 12 éves korától cigizik, és az orvos nem ajánlotta neki neki hogy letegye mert ilyen hosszú idő után az elvonás, akár elis viheti. És amúgy sem tudja letenni,és úgy van vele, hogy arra a kis időre minek. De mondtam neki: akkor jehova nem ad örök életet mert cigizel? És azért nem merítkezhetsz alá? Azt mondta nem mert, mert az örökpusztulatba fog kerülni, hogy nem érez semmit majd, örök alvásba fog kerülni. Mondom neki mama és ha tévednek, hogy mégis van pokol. Akkor milesz? Azt mondta hogy jehovára bízza. Szóval teljesen belemerült ebbe. mondom, mama, egy cigi miatt nem engednek hogy üdvözülj? Ha mégis van pokol tudod nagy kockázat ez, elövettem az igazi bibliát és elmagyaráztam neki, hogy a törvényt eltörölte jézus a kereszten, és szeret úgy is ha cigizel, csak vedd a szentháromságot és foggad el hogy érted halt meg. És kezdődött a vita. Másnap, látom olvasda a folyóiratot, és a bibliáját. Kérdezem: mama hol vannak a jehova tanui? magad vagy, 3 hónapja nem látom őket, ők nem járnak hozzád! Azt mondta: fiam nem kötelesek nem vagyok alá merítkezve. Mondom akkor is, jézus nem ezt tanította, felis fordulhatnál tőlük! Magad vagy öreg vagy,. Beteg vagy,csak akkor jönnek ha folyóiratot kell hozniuk vagy egy évben 3 szor betévednek, mert szolgálatban vannak? Azt mondtam neki: Az igaz hit a gyümölcséről ismertetik nem? a válasza igen. És szerinted ez jó gyümülcs? Azt mondta nem tudom.. de soha nem fog teljesen elszakadni sajnos.hiába nem a felekezet tagja. Mondom mit veszítenél ha hinnél a megváltásban és a pokolban, és az istenségben? Mondom van vesztenivalód? Ha nem válik be örökre alszol a halál után, ugyse fogsz üdvözülni jehovának mert cigizel, akkor, mi veszteni valód van. Azt mondta semmi. De nem hatott rá.

2020. jan. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 george1113 ***** válasza:
Ja és hozzá teszem menne ő így is összejövetelekre, de mivel nehezen tud menni, így nem, már 6 éve. Beteges, sokszor magányos, az a bűne hogy 30 méternél tovább nem tud elmenni, és cigizik? Ezért kakálja le a felekezet már hosszú évek óta? Mikor betérnek hozzá,'puszi' így mama úgy mama, szeret jehova' és ennyi volt, aztán hónapokra, évekre nem látni őket. Mondom milyen testvérek ezek, hogy évekre hónapokra rád se néznek? E helyet őket védi, mert ő cigizik. Nagyon természetesnek veszi ezt, mintha ő lenne a hibás, azért amiről ő nem tehet. Nem tehet arról hogy nem tud sokat járkálni, nem tehet arról, hogy rászokott még gyerekként, mert abban az időben más volt az élet. súlyos tüdőbeteg. És nem is akar leszokni mert nincs veszteni valója. De van! 2 öccse jehova tanuja, az egyik vén. Még egyszer sem látogatták meg! Feltettem kérdést neki, hogy szerinte miért? Nem tudott rá válaszolni! Tudok olyan tanukat, akik verekednek, gyilkolnak máskor öltönyben vannak, mikor otthon vannak meg a balhé megy, és a válás, de titojkban, dehogy a felekezet kiátkozza őket, tehát hazugságban kell élniük. Dehát miért változnának? Hisz nincs vesztenivalójuk, nincs intés számukra a pokolról, mert a felekezet ezt titkolja tőlük! Így nekik a fontos az, hogy öltönybe bújva, kedves embereknek tűnjönek, hogy a felekezetüknek megfeleljenek, és jehovának amit nem ismernek,
2020. jan. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 A kérdező kommentje:

53-as


Egészségügyis vagy ?

Milyen területen dolgozol ?

2020. jan. 25. 09:27
 59/65 anonim ***** válasza:

"Jézus halálával, már nem 'istennek tetsző' életet kell élni, hanem szeretni kell istent."


A kettő kizárja tán egymást? Ha szereted Istent, akkor betartod a törvényeit és az akarata szerint igyekszel élni neki tetsző életet. Most is értelmetlenségeket írsz.

Nem voltál te sose Tanú szerintem. Olyannyira mást mondasz és másként fogalmazol, ami szinte kizárja!

2020. jan. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

"Tehát egy rohat cigi választotta el őt jehovától, ami nem fer, mert a biblia azt írja hogy bűnösért jött jézus. Ami így van, csak nem a ti 'bibliátokban'"


Csak kibújik a szög a zsákból! Ezek szerint édesanyád sem volt sose Tanú, mivel meg sem keresztelkedett.


Nem tudom ismered-e azt a bibliai verset, mely szerint "egy kevés kovász az egész tésztát megkeleszti" -vagyis nem kell ahhoz (az emberek szemében) szörnyű bűnt elkövetni, hogy Istennek nem tetsző életet éljünk. A dohányzás éppen ilyen, hiszen önpusztító, szándékosan egészségromboló életmód!


"Tudjuk pedig, hogy a Törvény jó, feltéve, hogy törvény szerint bánik vele az ember, 9 azon tény ismeretében, hogy törvényt nem az igazságos emberért tesznek közzé, hanem a törvénytelenekért és nyakasokért, istentelenekért és bűnösökért, szerető-kedvesség nélküliekért, szentségtelenekért, apagyilkosokért és anyagyilkosokért, emberölőkért, 10 paráznákért, férfiakkal háló férfiakért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért és bármi egyébért, ami ellentétben áll az egészséges tanítással..."


Tehát nem lehet azzal takarózni, hogy Jézus a bűnösökért jött, mert a bűnösnek meg kell változtatni! Ez sem csak a cigizésről szól, hanem minden más szellemiségről is, ami mögötte van.


A pokollal való riogatásod meg olyan, mint a katolikusok sok évszázados szokása, amivel félelemben tartották a híveket. "Ha nem viselkedsz "rendesen" (avagy ahogyan az egyház elvárja) mész a pokolba". Ebben az esetben arról van szó, hogy "ha le mersz szokni az önpusztító szokásodról, mész a pokolba".


Nagyon durva!

2020. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!