Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, ha a dohányzás...

Effre kérdése:

Jehova tanui, ha a dohányzás tiltott nálatok, akkor az alkohol miért nem?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 10:32
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 george1113 ***** válasza:

A jehovanúinál törvény van.


A törvényt, ( 10 parancsolat ) lehetetlen betartani.


Azt hiszik ha nem cigiznek, meg lesznek váltva, holott a vértranszplantációt ellezik és bevan náluk tíltva. Így a 'ne ölj' törvényt, pont ami a legnagyobb bűn, gyakorlatilag azt fogadják el, jehova nevében. Ez súlyos ellentmonsás, ami Jézus, beszédének az ellentéte.


Keresztények


1 a keresztlnyeknél kegyelem van.

Egy keresztény ember nem akarja, és nem is tudja betartani a 10 parancsolatot, mert úgysem tudja. Ha mégis azt tenné, képmutató hitben élne.

Jézus kegyelmet hozott a kereszten, nem törvényt hozott. Törvény a ó-szövetségben volt.

A kegyelmet az evangélum akaratával hozta érvénybe isten. Ami azt jelenti, ha hisznek a halálában, a megváltásban, a élő szentháromságban, üdvözülnek, és nem kell törvény betartani, mert aki ebben hisz, megvan a bűne bocsájtva, és elég erős hite, hogy istennek tetsző életet éljen, nem törvényes életet ahogy jhvt. Hanem szabad, életet istennel.

2020. jan. 24. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:

"Csak bort?"


A folyadék mennyiség mondtam! Töménből nyilván nem lehet annyit inni. És példaként említettem, mivel hogy ha valaki a víz helyett issza, annak kb. 1-1,5L kell. Naponta ezt elosztva, szervi károsodás nélkül is meg lehet inni. Függőséget okozhat, ha nem tud leállni, sőt fokozza.


"Pedig a házi pálinkát javasolják megfázásra, a sört vesekőre, létezik olyan, hogy gyomorkeserű, ami köztudottan gyógyszerként is használatos, majdnem mindent meg lehet magyarázni..."


Ezen nincs mit magyarázni, ezek igazak.


"ha nagyon muszáj lenne. A rendszeres alkholfogyasztást, legyen az bármely kis mennyiség (a napi 1-2 liter ehhez képest sok), alkoholizmusnak nevezik, akkor is ha nem részegedik le tőle a páciens. Legalábbis ma ez az orvosi álláspont erről."


Szerintem ez nem lehet jó meghatározás. A függőség, az igen, ha az illető nem bírja már ki nélküle.


"A kábítószerek hatóanyagaira szintúgy igaz, hogy kis mértékben orvosság"


Attól, hogy feszültségoldó, vagy fájdalomcsillapító hatása van, még nincs meg bennük az ami az igazi, minőségi borban, az a szervezetre gyakorolt jótékony hatás. Ezek a drogok kismértékben is károsak. Libsi mese, hogy ezek az ún. " könnyű drogok" teljesen veszélytelenek és semmivel sem veszélyesebbek, mint a KISMÉRTÉKŰ alkohol.

2020. jan. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha már megosztottál néhány oldalt, a Tanúk oldaláról is, akkor ezt sem ártott volna:

[link]

2020. jan. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:

"Orvosi, tudományos kutatások azt is kimutatták hogy az alkohol rendkívüli mértékben függőséget okoz. Ez mit jelent? Hogy sok ember nem áll meg a kis mennyiségnél.."


És? Ez mit jelent? Tíltsuk be az alkoholt? Nem gondolod hogy nem a pia a bűnös, hanem az ember? Ilyen alapon a kést is be kéne tiltani, mert sokan rossz célra használják, még embert is ölnek vele.

2020. jan. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:

"A jehovanúinál törvény van."


Ezzel nagyon mellé lőttél! Hiába ismételgetett te is mások marhaságát, attól nem lesz igaz. Legalább a fáradtságot vennétek, ha másokat akartok minősíteni, vagy éppen elítélni, amiből sokan itt sportot űznek. Igen az lett volna a legjobb ha ezt a "törvény"-kérdést megnézed a honlapukon, vagy megkérdezed itt egy Tanútól. Én ezt tettem volna mielőtt valami hülyeséget írok.


Jehova Tanúi a honlapjukon beszélnek törvényekről és alapelvekről is, vajon mi a kettő között a különbség? Jézus javarészt törvényeket osztogatott vagy alapelvekben tanított? Ezekre a kérdésekre kellene először bibliai helyes választ adni.



"A törvényt, ( 10 parancsolat ) lehetetlen betartani."


Még mindig vannak magukat kereszténynek nevező egyházak (nagyobbak is), melyek a Tízparancsolatot érvényben lévőnek tartják. Jehova Tanúi NEM! Tudtad? Hitted volna, hogy ők is így gondolják, ahogy írtad?



"Azt hiszik ha nem cigiznek, meg lesznek váltva..."


Nem kérlek, ezt te hiszed róluk, mert jól megvetettek, vagy netán te magad akarsz jól odamondogatni nekik és hülyíteni másolat?


"...holott a vértranszplantációt ellezik és bevan náluk tíltva. Így a 'ne ölj' törvényt, pont ami a legnagyobb bűn, gyakorlatilag azt fogadják el"


Ez is azok közé a hazugságok közé tartozik, amiket hiába ismételgettek, attól az még nem lesz igaz. Csak azokat tudjátok bepalizni vele, akik előítélettel, rosszindulattal és felületesen állnak a kérdéshez. Ezen emberek lesznek a ti kis támogató társaságaitok. Végül is megtalálja a zsák a foltját.

2020. jan. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:

"ha hisznek a halálában, a megváltásban, a élő szentháromságban, üdvözülnek, és nem kell törvény betartani, mert aki ebben hisz, megvan a bűne bocsájtva, és elég erős hite, hogy istennek tetsző életet éljen"


Ez azért nagyon sántít! Olyannyira, hogy a való világban ez nem is igaz. A bibliában sem persze. Pál valóban beszélt a még mindig a törvényben hívő zsidók miatt arról, hogy nem a törvény igazit meg, vagy tesz igazzá Isten előtt, hanem a Krisztusban való hit ad megmentést. De amikor ezt a részt a teljes Írás szövegösszefüggéséből kiragadják, teljesen más értelmet adnak neki, mint amit a bibliaírók. Ugyanis Jakab beszél arról, hogy mit ér a hit cselekedetek nélkül, nyilván semmit. Nyilvánvaló hogy a tetteinkkel tudjuk bizonyítani a hitünket. Ámde a különböző, egymásnak ellentmondó egyházak hívei törvényszerűen egymásnak ellentmondó cselekedetekben nyilvánulnak meg.


Szóval ha hisz valaki Jézus halálában és a háromságban, akkor a bűnei megvannak bocsátva és "erős lesz a hite", hogy Istennek tetsző életet éljen? Hogy mekkora hamis propaganda ez is, azt mi sem bizonyítja jobban, mint maga az ún. "kereszténység" történelme - már ugye a bibliában megjövendőlt hitehagyás után. Azok a bizonyos háromságban hívő katolikusok -majd később a protestáns egyházak nagy része gyakran még a saját hittestvérüket, azaz a saját egyházuk más tagját gyilkolták le csak azért, mert más nemzetiségű, vagy egy másik politikai birodalom tagja volt. És ez nem csak a régmúlt, hanem a mi korunk is, hiszen a 20-ik században ez még borzalmasabb mértéket öltött.


Ennyit a háromságban hívők a "Istennek test tetsző" életéről!

2020. jan. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 george1113 ***** válasza:

35.


'Ezzel nagyon mellé lőttél! Hiába ismételgetett te is mások marhaságát, attól nem lesz igaz. Legalább a fáradtságot vennétek, ha másokat akartok minősíteni, vagy éppen elítélni, amiből sokan itt sportot űznek. Igen az lett volna a legjobb ha ezt a "törvény"-kérdést megnézed a honlapukon, vagy megkérdezed itt egy Tanútól. Én ezt tettem volna mielőtt valami hülyeséget írok.'


Miért kérdezzek tanukat itt, mikor én is jehovista voltam! Milyen sportról beszélsz, mikor tudom a tanaikat, ismerem a tanításukat, és nem úgy állítom hogy szóbeszédet hallottam, hanem mert én is az voltam.


Ha meg nem vagy jehovista, ne védd a vallásukat, ha te igazi tanuvagy, tudhatnád, hogy az ó szövetségen alapul a hitük, az ó szövetség meg mózestörvényén alapszik. És ha nem törvényes ahogy állítod, miért van az hogy kiközösítik az aki cigizik? Vagy házasságtörést követel? Ez kő kemény törvény ami jézus ellentéte mert jézus a bűnösökért halt meg. De ti mit csináltok a bűnösökkel? Kiközítitek. Ez minden csak jézus követése. Bibliából van? Mi alapján 'tanulmányozzátok'? Őrtornyon, egy olyan olyan 'újság' amit a felekezet írt meg a bibliájukhoz. Nem törvényes? Vagy ha most nem akkor változot a hitük mert általába mindig variálnak. Az armageddont is többször meg prófétálták a vének new yorkban, azt hiszem nényszer?

Na mind egy.



'..holott a vértranszplantációt ellezik és bevan náluk tíltva. Így a 'ne ölj' törvényt, pont ami a legnagyobb bűn, gyakorlatilag azt fogadják el"



Ez is azok közé a hazugságok közé tartozik, amiket hiába ismételgettek, attól az még nem lesz igaz. Csak azokat tudjátok bepalizni vele, akik előítélettel, rosszindulattal és felületesen állnak a kérdéshez. Ezen emberek lesznek a ti kis támogató társaságaitok. Végül is megtalálja a zsák a foltj'



Persze. Nem egyszer volt már olyan hogy ott hagyták meghalni akinek szüksége lett volna vérre! Csak erről nem tudsz, mert nem magyarországon volt ez gyakori. És a hehovista 'cégnek' ez tabu. Nem adtak ki ilyenekről információt.


Jobb lenne ha jobban utánna járnál a dolgoknak.

2020. jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 george1113 ***** válasza:

36 -os erre csak tudom válaszolni hogy:

Nem mind egy hogy megfelelési, törvényes, kényszerből akar valaki tetszeni istennek,vagy azért akar mert szereti istent!


Aki törvényből akar neki tetszeniaz istennek, az nem isten szeretetből van, az csak törvényessék megfelelés az 'örökékrtért'


De aki tetszik istennek mert szereti őt, az igazán szeretből teszi, és nem törvényességből, szeretni istent meg úgy lehet, ha elfogadja a jézus,személyes megváltónak, aki kereszt halát halt.

2020. jan. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, dehogy tudod te a tanaikat! Ugyan már! Akkor nem írnál ekkora butaságokat, pont az ellenkezőjét annak, ami a valóság. Ezt egyébként szerintem itt sokan észreveszik, akik egy kicsit is jobban ismerik őket. Ezt azzal tudnád tisztázni, ha válaszolnál azokra az előző írásomban feltett kérdéseimre, melyeket a törvénnyel kapcsolatban tettem fel. De most is kerülted a témát.


A kiközösítésről hol beszél a Biblia? Csak mert sérelmezed az erkölcstelenül viselkedők kiközösítését. Az Ószövetség szerint mit tettek egy bűnt elkövető és tettét meg nem bánó bűnössel a zsidók az isteni törvény szerint. Ezzel szemben a Tanúk mit tesznek?


Na ezen kéne elgondolkozni, mielőtt butaságokat írsz.

2020. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 george1113 ***** válasza:

Mikor kissebb voltam, anyám mindig vitt jehova gyülekezetbe, nagyon jól éreztem magam ott. Tehát mondhatni én ebbe nőttem fel. Semmilyen más vallásról nem hallottam,ls nem is akartam, csak erről. És ha mást vallást meghallottam, persze hogy úgy nyilvánultam meg, mint itt jó pár tanu, csak nem neten, hanem valós személyes viták közöt. Persze hogy nem engedtem másnak. Rittig állítottam hogy bizony jehovának van igaza.

Egyszer felvetődött a vér kérdés. Emlékszem még 2000-ben olvastunk egy újságot, ( abba az időben nagyon sok tanu halt meg vér veszteségben főleg oroszországban ) hogy egy fülöp szigeteki jehovista 'anyuka' nem engedélyezett vérátömlesztést a gyerekekének és meghalt.

Látszott anyámon hogy elszomorodott mikor olvastuk.

Meg kérdeztem anyámat: anyám, ha nekem szükségem lenne vérre engedélyeznéd? Ő szomorú, és csalódott fejjel, az újsságra nézett megint és

azt mondta hogy nem gondolkozna egy percig sem adna, vagy inkább ő halna meg.


Felvetődött bennem


Tehát ha jehova ilyen kegyetlen áron akarna minket a paradicsomban feltámasztani? Ez lelki zsarolás! Isten nem ilyen! isten a fiát adta értünk. Nem azt akarja hogy mi szeretteinket adjuk neki cserébe örökéketért! Ha nen ő adta nekünk az ő fiát.

2020. jan. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!