Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények szerint a halálra...

Keresztények szerint a halálra kövezés Isten vagy a Sátán parancsa?

Figyelt kérdés

Bibliában az Ószövetségben egyértelműen le van írva hogy halálra kell kövezni a paráznákat:


Mózes 3. könyve, a Léviták szolgálatáról 20:10 Ha valaki más ember feleségével paráználkodik, mivelhogy az ő felebarátjának feleségével paráználkodik: halállal lakoljon a parázna férfi és a parázna nő.


Az Újszövetség szerint viszont Jézus megállítja a zsidókat akik halálra akartak kövezni egy parázna nőt. Jézus ezt mondja:



János 8:38 Én azt mondom, amit az én Atyámnál láttam, és ti is azt teszitek, amit a ti atyátoktól hallottatok."


Magyarul a zsidók csak az őseiktől hallották hogy halálra kell kövezni a paráznát, ezért akarják megölni a nőt, de ez nem Isten törvénye.



János 8:44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.



A zsidók csak azt tették ami az Ószövetségben le van írva, de Jézus megállította őket azzal hogy amit tesznek az a Sátán kívánsága. Tehát ebből az következik nem Isten parancsa hanem a Sátáné, de hogy kerül a Sátán parancsa a Bibliába?



2020. jan. 30. 13:09
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

"Kár, hogy a Biblia nem ezt írta..."


Akkor szövegértési gondjaid vannak. Benne van az Ószövetségben hogy a paráznákat halálra kell kövezni? Benne. Tehát ez a törvény a zsidók számára akik szerint ez Isten parancsa amit nem lehet megváltoztatni. Erre jött Jézus és azt mondta ez a Sátán parancsa. Na most ha jön valaki aki azt mondja a zsidók szent törvényére hogy ez nem igy van mert ez a Sátán parancsa akkor ezt szerinted a zsidók gondolhatták-e hogy Jézus provokálni akarja őket?


Nem is értem a logikádat. A zsidók mivel provokálják szerinted Jézust, mikor azt tették amit az Ószövetség ír?

2020. jan. 31. 11:01
 22/50 anonim ***** válasza:
90%

"Akkor szövegértési gondjaid vannak. Benne van az Ószövetségben hogy a paráznákat halálra kell kövezni? Benne. Tehát ez a törvény a zsidók számára akik szerint ez Isten parancsa amit nem lehet megváltoztatni. Erre jött Jézus és azt mondta ez a Sátán parancsa"


Kivéve, hogy ez az egész nem arról szólt, hogy a megkövezésről szóló törvénynek mi az eredete. Jézus ellenvetésének az alapja az volt, hogy miért és hogyan akarják betartatni a törvényt.


Lásd János 8:6 alapján elég világos hogy a farizeusok célja nem az volt, hogy Isten törvényét tiszteletben tartsák, hanem provokáció volt a célja az egésznek. Ez pedig, az ellenségeskedés szítása igencsak kimeríti az "Ördögtől való" fogalmát.


Ha egyszerűbb, képzeld el úgy, hogy rá akarlak beszélni, hogy ne lopj, csak épp mindezt úgy, hogy pisztolyt tartok a fejedhez. Hiába mutogatnák a Bibliára hogy hát de Isten parancsa hogy nem szabad lopni, ettől még amit én teszek, abban egyértelműen semmi isteni nincs.

2020. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Ezt már írtad de megcáfoltam. A nő parázna volt, elkövette ezt a bűnt, a zsidók pedig jogosan akarták halálra kövezni az Ószövetség alapján.


"Jézus ellenvetésének az alapja az volt, hogy miért és hogyan akarják betartatni a törvényt."


Jézusnak a halálára kövezéssel van gondja. A leírásból kiderül hogy a zsidók jogosan járnak el az Ószövetség szerint de Jézus ezt a Sátán parancsának tartja. Az nem változtat a helyzeten hogy a kövezők is bűnösök lehetnek adott esetben és az sem hogy nem tudni a férfi kap-e büntetést.

2020. jan. 31. 11:23
 24/50 anonim ***** válasza:
87%

Nem cáfoltad, csak nem vetted figyelembe. Jézusnak nem az volt a gondja, hogy mit akartak tenni, hanem hogy hogyan és miért, ugyanis a viselkedésük volt ördögi. Ennyi.

Csak ugye így értelmét veszti a provokációd, a kérséssel pedig szemmel láthatóan kizárólag ez a célod, szóval gondolom továbbra is ugyanazt a szöveget fogod fújni.

Mindenesetre a Bibliában feketén-fehéren le van írva, hol hibádzott a dolog, még konkrétan meg is neveztem az igét. Hogy ezt a tényt te nemlétezőként kezeled, nos, ez elég beszédes.

Mindenesetre a provokációd az ige egyértelműen cáfolja, szóval a további vita felesleges. Minden jót! És kívánok neked több örömöt is az életben, mint amit egy erőltetett, arctalan kötekedéssel próbálsz kierőszakolni magadnak!

2020. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

"Nem cáfoltad, csak nem vetted figyelembe. Jézusnak nem az volt a gondja, hogy mit akartak tenni, hanem hogy hogyan és miért, ugyanis a viselkedésük volt ördögi. Ennyi."


Ne haragudj de miről beszélsz? Ezt már irtad de ez igy egy nagy semmi. Mi az hogy a viselkedésük volt ördögi? A nő parázna volt az Ószövetség pedig azt írja halálra kell kövezni a paráznákat? Erre érted hogy ördögi?



"Csak ugye így értelmét veszti a provokációd, a kérséssel pedig szemmel láthatóan kizárólag ez a célod, szóval gondolom továbbra is ugyanazt a szöveget fogod fújni."


Értelmes érveket várok tőled. Ha ez teljesül, akkor tudsz meggyőzni, mellébeszéléssel nem. Részemről pedig nem provokáció. Amit látod teljesen jogos a felvetésem.



"Mindenesetre a Bibliában feketén-fehéren le van írva, hol hibádzott a dolog, még konkrétan meg is neveztem az igét. Hogy ezt a tényt te nemlétezőként kezeled, nos, ez elég beszédes."


És ez melyik? Mert nekem nem tűnt fel.



"És kívánok neked több örömöt is az életben, mint amit egy erőltetett, arctalan kötekedéssel próbálsz kierőszakolni magadnak!"


Ne menekülj el. Ha már beszálltál a vitába, fejezd is be.

2020. jan. 31. 12:08
 26/50 anonim ***** válasza:

"Ez nem következik Jézus szavaiból. Simán lehet hogy a halálra kövezés nem szerepelt eredetileg a Mózesi törvényekben, hanem az később került csak bele emberi hamisítás révén."


De te azt mondtad, hogy ha Isten törvényei változtak, akkor Jézusnak világosan meg kellett volna mondania. De ha így gondolkodunk, akkor azt is kellett volna mondania, hogy Mózes törvényeit meghamisították, nem?


Akkor mondok egy alternatívát: ne gondolkozz azon, hogy a Sátán törvényei-e, vagy nem. Jézus azt mondta, hogy bocsássuk meg a bűneit, úgyhogy tegyünk úgy!

2020. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

"De te azt mondtad, hogy ha Isten törvényei változtak, akkor Jézusnak világosan meg kellett volna mondania. De ha így gondolkodunk, akkor azt is kellett volna mondania, hogy Mózes törvényeit meghamisították, nem?"


Igazából Jézus mondja is egyértelműen, csak finoman fogalmaz.



János 8:15 Ti emberi mérték szerint ítéltek.


A zsidók meg akarták kövezni a nőt az Ószövetségi törvény alapján ami szerintük Isten szava, de Jézus erre azt mondja emberi mérték.



János 8:38 Én azt mondom, amit az én Atyámnál láttam, és ti is azt teszitek, amit a ti atyátoktól hallottatok."



A zsidók azt tették amit az Ószövetség ír, amire Jézus azt mondja atyátoktól hallottatok. Vagyis a kövezés nem Isten szava hanem egy ősi zsidó tehát emberi törvény.



János 8:44 Ti atyátoktól, az ördögtől származtok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni.


A zsidók csak azt tették amit az Ószövetség ír, de Jézus szerint ez az ördög kívánsága. Ez azt jelenti hogy az Ószövetségbe csak is emberi hamisítás útján kerülhetett.



"Akkor mondok egy alternatívát: ne gondolkozz azon, hogy a Sátán törvényei-e, vagy nem."


Ez a keresztény egyház bevett válasza. Ne gondolkozz csak hidd el :) Keresztényeknek ez lehet elegendő válasz, de nekem nem.



"Jézus azt mondta, hogy bocsássuk meg a bűneit, úgyhogy tegyünk úgy!"


Ennél sokkal többről van szó. Csak ilyen "apróságok" hogy Jézus szerint a Bibliába kerültek a Sátán parancsai, mint Isten szava.

2020. jan. 31. 15:11
 28/50 anonim ***** válasza:

Akkor ezt hogy magyarázod?


" így válaszolt nekik: "Ti pedig miért szegitek meg a ti hagyományotokért az Isten parancsolatát?


Mert Isten ezt mondta: Tiszteld apádat és anyádat, és aki gyalázza apját vagy anyját, halállal bűnhődjék.


Ti pedig így tanítotok: Ha valaki ezt mondja apjának vagy anyjának: Áldozati ajándék az, amivel megsegíthetnélek, azt ebben az esetben nem köti a parancsolat, hogy tisztelje apját és anyját." Máté 15: 3-5


"Ez a keresztény egyház bevett válasza. Ne gondolkozz csak hidd el :) Keresztényeknek ez lehet elegendő válasz, de nekem nem."


De min kell itt gondolkozni? Nem teljesen mindegy, hogy mi volt azekőtt, ha Jézus azt mondja, hogy nem kell kövezni?


Mit is jelent az, hogy a cselekedet nem igazít meg csak a hit? Azt jelenti, ha van egy milliárdos, aki több 100 millió forintot adományoz valakinek, de a szándéka nem tiszta és mondjuk csak az elismerés miatt csinálja, akkor semmit sem ér az adománya. De ha valaki kersztény lesz vagy csak szimplán jót akar tenni, akkor igaz lesz. Ez volt a helyzet a farizeusoknál is. Valójában nem ismerték Isten csak a hagyományaikhoz ragazkodtak.


De akkor itt egy másik elmélet is: a kövezés arra való volt, hogy a "tiszta" Irzaelből kiírtsák a gonoszt. De amikor a Babiloni fogságba kerültek, akkor sem azt az utasítást kapták meg, hogy öljenek meg mindenkit Babilonban, akit látnak, mert bálványimádó, hanem hogy telepdjenek le, ne lázadjanak, de a szokásaikat ne kövessék. De ha az ország már nem az a tiszta ország, ahol egykor éltek, akkor egy paráznát hiába ölnek meg.


Plusz még azt is el kell mondani, hogy a Törvény, ami az Ószövetségben volt egy ugyanolyan jogi dolog volt, mint a mai törvények. A farizeusok meg inkább ennek a hajszálpontos betartására törekedtek (és persze valamit kihagytak, lásd Máté 15: 3-5), minthogy tényleg igazságos ítéletet hozzanak.

2020. jan. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

"Akkor ezt hogy magyarázod?"


Ez pont az én álláspontomat erősíti meg. Jézus ezt mondja:


"Ti pedig miért szegitek meg a ti hagyományotokért az Isten parancsolatát?"


Vagyis a zsidók megszegték Isten parancsát a saját hagyománnyikért a tiszteld apádat és anyádat törvénynél. A paráznaság büntetésével kapcsolatos résznél pedig meg is hamisitották az Ószövetséget is mert beleirták saját hagyományokat ami ugye a kövezés.



"De min kell itt gondolkozni? Nem teljesen mindegy, hogy mi volt azekőtt, ha Jézus azt mondja, hogy nem kell kövezni?"


Itt a Biblia hitelességéről van szó. Ha ezt a részt meghamisitották, akkor lehet hogy sok minden mást is. Nem tudhatod hogy amit olvasol az Isten parancsa vagy a Sátán parancsa.



"De ha valaki kersztény lesz vagy csak szimplán jót akar tenni, akkor igaz lesz. Ez volt a helyzet a farizeusoknál is. Valójában nem ismerték Isten csak a hagyományaikhoz ragazkodtak."


A halálra kövezés nem hagyomány hanem Isten parancsa az Ószövetség szerint. Jézus pedig pont azt mondja hogy ez nem Isten parancsa hanem emberi hagyomány. Tehát az a gond hogy a zsidók, saját hagyományaikat beleírták az Ószövetségbe mint Isten parancsa.



"A farizeusok meg inkább ennek a hajszálpontos betartására törekedtek (és persze valamit kihagytak, lásd Máté 15: 3-5), minthogy tényleg igazságos ítéletet hozzanak."


A parázna nő kivégzése miért nem volt igazságos szerinted? Az Ószövetség azt írja ki kell végezni a paráznákat, ők pedig ezt tették.



"De ha az ország már nem az a tiszta ország, ahol egykor éltek, akkor egy paráznát hiába ölnek meg."


Nem egészen értem mit szeretnél ezzel mondani.

2020. jan. 31. 17:11
 30/50 anonim ***** válasza:

"Tehát az a gond hogy a zsidók, saját hagyományaikat beleírták az Ószövetségbe mint Isten parancsa."


1. A zsidók nem írtak semilyen Bibliát.

2. Isten kiválasztott emberei írták, a Szentlélek közreműködésével.

3. A Frigyládába Isten törv törv nye volt kivül meg Mózes törvénye.

A megkövezés Mózes törvényei közt volt.

4. Iten az Ószövetségben ugyan olyan kegyelmes mint Jézus az Újban.

5. Kérdező neked fogalmad sincs mit olvasol, két fogalmat nem tudsz öszekötni nemhogy többet. Az idézet amit tőkked hiztam ennél a válasznál, ordit messzíröl hogy lövésed sincs az egészröl.

2020. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!