Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények részt vennének...

Keresztények részt vennének egy parázna megkövezésében?

Figyelt kérdés
Másik kérdésnél merült fel bennem. Keresztények egyértelműen állítják hogy az Ószövetségben szerepelő paráznák halálra kövezése Isten parancsa. Keresztényektől szeretném megkérdezni hogy ha az Ószövetség idején éltek volna, megköveznék a paráznákat egy ilyen kivégzésen?

2020. febr. 4. 09:21
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/226 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvasom végig a kommenteket, de megpróbálok őszintén válaszolni.


Nem zárom ki a lehetőségét, hogy részt vettem volna. De hadd mondjak valamit: ha Hitler helyében lettem volna, valószínűleg én is üldöztem volna a zsidókat. Ha Sztálin helyében lettem volna, akkor én is keresztények százezreit küldtem volna a gulágra.


A modern ember legnagyobb önámítása, hogy erkölcsében feddhetetlennek véli magát a felvilágosultságára hivatkozva. A huszadik században voltak ateizmusból ideológiát gyártó rezsimek, amik a tudományt üldözték (Mao Ce Tung). Az ateizmus is tud kőkemény sötét barbarizmus mellé állni, ami emberek millióit irtotta ipari léptékben egy eszme érdekében.


A legnagyobb kevélység azt gondolni, hogyha valaki ilyen vagy olyan tört~nelmi szituációba kerülne, akkor ő a történelmi résztvevőkkel szemben felvilágosultabb és igazságosabb lett volna, és jobb irányba terelte volna a történelem folyamát.


Én azt gondolom, hogy erre csak olyan kivételes személyek képesek, akikből generációnként csak néhány születik. Az embernek nem azon kell ábrándoznia, hogy ő mennyivel intelligensebbnek hiszi magát az előző nemzedékeknél. Hanem őszintén és alázattal kell tudarosítania magában önnön gyarlóságát. Aki nem hiszi, hogy képes lenne megkövezni egy nőt, vagy részt venni a holokausztban, az letagadja önnön sötét oldalát, hogy vélt erényességét fitogtathassa.


Mert a valóság az, hogy nagyon kevés kell ehhez, ijesztően kevés. Nem kell hozzá vallás, meg ideológia. Olyannyira, hogy a magát felvilágosultnak vélő nyugati társadalom ma is hajt végre kövezést, évezredek után újra. Csak ma ezt twitteren meg facebookon csinálják, virtuális keretek között, bár a végeredmény sokszor ugyanúgy végzetes.

2020. febr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/226 A kérdező kommentje:

"Mi van ha azt válaszolom neked, hogy megköveztem volna?

Mi van, ha azt írom neked,hogy akkor sem köveztem volna meg? - bölcsebb lennél? Mire használod ezt az információt?"


Keresztények egyértelműen állítják hogy a paráznák halálra kövezése Isten parancsa. Ezzel én nem értek egyet. Egy másik kérdésnél azt tárgyaltam hogy ezt nem így van a Biblia szerint sem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Keresztények viszont nem értenek ezzel egyet és ragaszkodnak ahhoz hogy ez Isten parancsa. Ekkor merült fel bennem a kérdés. Ha ennyire biztosak abban hogy ez Isten parancsa akkor vajon ők is megkövezték volna a paráznákat?

2020. febr. 6. 11:00
 93/226 anonim ***** válasza:
100%
A parázna azt jelenti: szövetségszegő. A házasság nem pusztán egy fogadalom volt a hébereknél, hanem törzsi társadalom alapegysége a család, aminek az alappillére a férfi és nő közötti szent szövetség (frigy). Így a házasságtörést ne mai szemmel próbáld felfogni. A házasságtörő nem pusztán a hitvesével kötött frigyet árulta el, hanem a családját is. Ez az akkori zsidó társadalomban a felségárulással vagy nemzetárulással egy lapon említendő bűn, ami veszélyezteti a társadalmuk integritását. Ezért számított olyan súlyos bűnnek.
2020. febr. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/226 A kérdező kommentje:

"Ez az akkori zsidó társadalomban a felségárulással vagy nemzetárulással egy lapon említendő bűn, ami veszélyezteti a társadalmuk integritását. Ezért számított olyan súlyos bűnnek."


És Jézus érkezésétől már nem veszélyezteti a társadalmuk integritását?

2020. febr. 6. 12:00
 95/226 anonim ***** válasza:
100%

Nem Jézus érkezésétől, hanem onnantól, hogy többé nem félsivatagban vándorló pásztornép, hanem letelepedett, városokat építő kultúra.


Mikor még vándorló nép voltak, nem volt olyan szociális háló, ami egy szétszakadt család maradványait meg tudná tartani. Ott a szövetségszegés, egy házasságtörés emberéleteket sodort veszélybe, egy közösség megsemmisülésének fenyegetését hordozta magába. A pásztornépek harcos népek, a tisztelet és bizalom van a megszilárdult jogrend helyében. Ez a túlélésük záloga.

2020. febr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/226 anonim ***** válasza:
100%

Az Ószövetségben nem voltak keresztények, viszont abban a szövetségben a Mózesi törvény

volt a mérvadó.


A paráznaságot nevezzük most házasságtörésnek mert többféle paráznaságot különböztet meg a Biblia

azért volt halálos bűn mert valójában egy karakter gyilkosság történt ezen a bűn esetében ezért amit okoztak a másiknak az elkövetővel is azt kellett tenni.

A vétlen fél már soha nem tudott azzá lenni amivé lehetett volna ha nem következik be a házasságtörés.

Ezenkívül a házasságtörés spirituálissan fertőző vagyis tisztátalan a törvény szerint mivel démonok szennyezték be az elkövetőket és a családtagjaikra is hatással voltak.

Ez egy olyan társadalomban amelyet Isten elkülönített magának a némzetektől a zsidóságot, hogy hordozza a szövetségen belül az Isten beszédét és napi szinten az áldozatokon keresztül fentartja a kapcsolatot Istennel ez az elkülönítés megkövetelt egy bizonyos szintű tisztaságot és szentséget, mivel nem volt lehetőség a démonoktól való szabadulásra nem volt démonok kiűzése ezért ezt a bűnt így szankcionálta Isten, abban a korban és abban a szövetségben Isten parancsa szerint ezt kellett tenni.

Mint ember nem mint keresztény mert abban a korban ilyen nem volt engedelmeskedtem volna Isten parancsának, viszont hivőként a kegyelem korszakában az Isten programját szólnám a bűnök bocsánatát a megtérést az újjászületést a demonoktól való szabadulást a megtisztulást a megszentelődést.


Viszont felhívnám a figyelmet arra hogy mivel Isten nem változott meg

a bűn ugyan úgy bűn maradt és az újszövetsében a házasságtörésnek ugyanúgy következménye van (átok) mivel a tízparancsolatban szerepel valamint arra, hogy a folyamatossan házasságtörésben élők nem öröklik Isten országát!!!

Viszont van Istennek békeajánlata ha megbánják a bűneiket, megtérnek és megváltoztatják az életvitelüket valamint hitből bekapcsolódnak Isten Újszövetségi programjába, hogy a megtisztulás és a megszentelődést valóság legyen az életükbe.

2020. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/226 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Nézd, a bűn büntetése a halál.


A mai bűnökre is vonatkozik, mégpedig Jézus halála.


Jézus halála óta van olyan lehetőség, hogy valaki megbánja a bűnét és ennyi.


Jézus áldozata, halála előtt pedig megkövezés volt.


Isten ugyanaz, a bűn büntetését elszenvedő áldozat változott meg.

Korábban megkövezés/ és állatáldozat volt, az Újszövetsg óta pedig Krisztus.


Kereszténynek lenni azt jelenti , Krisztust követni. Így értelemszerűen nem is lehet beszélni keresztényekről, Krisztus előtt.

2020. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/226 A kérdező kommentje:

"Nem Jézus érkezésétől, hanem onnantól, hogy többé nem félsivatagban vándorló pásztornép, hanem letelepedett, városokat építő kultúra."


Ez így biztos nem igaz, mert Jézus érkezésekor már rég letelepedtek a zsidók, mégis halálra akartak kövezni egy nőt az Újszövetség szerint.

2020. febr. 7. 09:44
 99/226 anonim ***** válasza:
100%

"És Jézus érkezésétől már nem veszélyezteti a társadalmuk integritását?"


Mert Jézus a keresztényeknek megengedte a paráznaságot? Kérdező, nézz utána jobban.


Nem, nem engedte meg, az ugyanolyan HALÁLOS bűn, mint addig volt, csak annyi történt, hogy Isten kivette az ember kezéből az ítélkezés jogát .

2020. febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/226 anonim ***** válasza:
71%

"Jézus érkezésekor már rég letelepedtek a zsidók"

A törvények általában csak jóval később követik a változásokat.

2020. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!