Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények részt vennének...

Keresztények részt vennének egy parázna megkövezésében?

Figyelt kérdés
Másik kérdésnél merült fel bennem. Keresztények egyértelműen állítják hogy az Ószövetségben szerepelő paráznák halálra kövezése Isten parancsa. Keresztényektől szeretném megkérdezni hogy ha az Ószövetség idején éltek volna, megköveznék a paráznákat egy ilyen kivégzésen?

2020. febr. 4. 09:21
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/226 anonim ***** válasza:
86%
#79 Nézd, ha nem fogod fel, hogy a kereszténység nem az Ószövetség idejében alakult ki, TEHÁT: NEM VOLTAK KERESZTÉNYEK, így a kérdésed értelmetlen, akkor inkább neked kéne megnézetni magad, hogy eléred-e a minimális IQ szintet, ami MÁR NEM a mentálisan retardált kategória.
2020. febr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/226 anonim ***** válasza:
91%

"Látom egyesek még mindig nem fogták fel. Isten nem parancsolta meg az emberhús fogyasztását de a paráznák halálra kövezését igen. "

Látom még mindig nem fogtad fel, hogy a halálra kövezés nem a keresztényeknek szólt, vagyis pont annyira értelmetlen mintha egy kannibál törzsről érdeklődnél.

2020. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/226 A kérdező kommentje:

Tudom hogy ez a gyakori és sok az IQ gyenge, de azért utoljára még megpróbálom elmagyarázni. Ti keresztények vagytok igaz? Az Ószövetség része a keresztény Bibliátoknak. Nem ártana ha elolvasnátok. Ha így tesztek, lesz több olyan vers az Ószövetségben ami arról szól hogy a paráznákat meg kell kövezni mert ez Isten parancsa. Eddig sikerült felfogni? Ti ebben az Istenben hisztek és abban hogy a kövezés Isten parancsa. Az én kérdésem pedig arra vonatkozik hogy ha abban az Ószövetségi időszakban éltetek volna, megköveznétek-e az elitélteket. Szóval hiába jöttök azzal hogy ez nem nektek szól meg már Újszövetség van. A kérdés úgy szól mit tettél volna akkor.


Ha egy más vallásra kérdeztem volna rá mint ahogy valaki mondta is hogy ennyi erővel kérdezhettem volna a knnibalizmust is, jogos lennne a reklamáció. De mivel keresztények ugyanabban az Istenben hisznek aki annak idején azt mondta kövezzétek halálra a paráznákat és ez le is van írva az Ószövetségben ami a keresztények szent könyvének a része, értelmetlen az ilyen reklamáció. Bízom benne hogy az értelmileg visszamaradott keresztényeknek is igy már világos a kérdés.

2020. febr. 5. 15:04
 84/226 anonim ***** válasza:
74%

"Ha egy más vallásra kérdeztem volna rá mint ahogy valaki mondta is hogy ennyi erővel kérdezhettem volna a knnibalizmust is, jogos lennne a reklamáció. "

Így is jogos, ha egyszer nem egy mai keresztényekre vonatkozott parancsról van szó.

A logikád alapján tilosban parkolásért jogos gyilkosságért járó büntetést tukmálni az elkövetőre, hiszen ugyanaz a kormány adta ki mindkét törvényt...


"Tudom hogy ez a gyakori és sok az IQ gyenge, de azért utoljára még megpróbálom elmagyarázni. Ti keresztények vagytok igaz? Az Ószövetség része a keresztény Bibliátoknak. Nem ártana ha elolvasnátok. Ha így tesztek, lesz több olyan vers az Ószövetségben ami arról szól hogy a paráznákat meg kell kövezni mert ez Isten parancsa. Eddig sikerült felfogni? Ti ebben az Istenben hisztek és abban hogy a kövezés Isten parancsa. Az én kérdésem pedig arra vonatkozik hogy ha abban az Ószövetségi időszakban éltetek volna, megköveznétek-e az elitélteket. Szóval hiába jöttök azzal hogy ez nem nektek szól meg már Újszövetség van. A kérdés úgy szól mit tettél volna akkor."

Ez pedig már rég meg lett válaszolva jó pár kommentben.

2020. febr. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/226 A kérdező kommentje:

"Így is jogos, ha egyszer nem egy mai keresztényekre vonatkozott parancsról van szó."


Mond te tényleg ennyire hülye vagy? Ezt most komolyan kérdezem.



"A logikád alapján tilosban parkolásért jogos gyilkosságért járó büntetést tukmálni az elkövetőre, hiszen ugyanaz a kormány adta ki mindkét törvényt..."


Ha a kormány korábban halálra ítélt tilosban parkolásért, most pedig ugyanez a kormány tilosban parkolásért csak annyit mond ejnye, akkor jogos a kérdésem.

2020. febr. 5. 15:24
 86/226 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván én vagyok a hülye, hogy én, meg rajtad kívül mindenki más látjuk amit te nem, hogy egy más emberekkel kötött másféle szövetség alapján nem lehet ugyanazt elvárni bármilyen helyzetben is :D

Hiába mantrázod újra és újra, ugyanúgy értelmetlen huszonkettedjére is, mint elsőre.

2020. febr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/226 A kérdező kommentje:
Ha visszanézed többen is megértették a kérdés és ennek megfelelően válaszoltak, de 1-2 hülye mindig akad aki vagy értelmileg visszamaradott vagy kínos számára a kérdés ezért hülyeségeket írogat.
2020. febr. 5. 15:59
 88/226 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek sem volt kínos a kérdés, ezt a lifogást csak te találtad ki magadnak, mert nem tetszett hogy többen rámutattak, hogy értelmetlen a kérdésed.
2020. febr. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/226 KZitus ***** válasza:
30%

#76


Azért nem tenném, mert nem vagyok az Ószövetség, vagyis a mózesi törvény alatt.

Krisztus tanításával kereszténnyé tette a parázna nőt, nem kövezett meg egyet sem közülük. Nekünk mai keresztémyeknek a krisztusi példát kell követnünk.

2020. febr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/226 KZitus ***** válasza:
91%

"A kérdés úgy szól hogy ha az Ószövetség idején éltél volna, tehát teljesen mindegy hogy mit ír az Újszövetség."

- hát ezt nehéz elképzelni a mai embernek, mivel egy teljesen más törvényrendszer szerint nevelkedtünk, gondolkodunk, nőttünk fel.

A " mi lenne ha...?" kérdésre nem érdemes válaszolni, mert nincsen jelentősége.

Mi van ha azt válaszolom neked, hogy megköveztem volna?

Mi van, ha azt írom neked,hogy akkor sem köveztem volna meg? - bölcsebb lennél? Mire használod ezt az információt?

2020. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!