Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények részt vennének...

Keresztények részt vennének egy parázna megkövezésében?

Figyelt kérdés
Másik kérdésnél merült fel bennem. Keresztények egyértelműen állítják hogy az Ószövetségben szerepelő paráznák halálra kövezése Isten parancsa. Keresztényektől szeretném megkérdezni hogy ha az Ószövetség idején éltek volna, megköveznék a paráznákat egy ilyen kivégzésen?

2020. febr. 4. 09:21
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/226 A kérdező kommentje:

"A kulcs a bűn megítélése, vagyis hogy elnézed, pártolod, gyakorlod..., vagy esetleg úgy látod, ahogy azt Isten szeretné!"


Akkor is bün és most is az. Ebben nem változott semmi.



"Ha pedig nem úgy látod, akkor pedig mindegy mit írnak itt válaszul neked, te csak azt fogod mondani, hogy "micsoda kegyetlenség"! És észre sem veszed, hogy a bűn pártolásával, esetleg gyakorlásával éppen te vagy az, aki ítélet alá fog esni."


Honnan veszed hogy pártolom? Szóval sem mondtam hogy pártolom. Az igaz hogy a paráznák halálra kövezését nem tartom Isten parancsának és igen, kegyetlenség, de magát a paráznaságot bűnnek tartom. Semmi nem indokolja a halálbüntetést ennél a bűnnél. Ez nem egy erőszakos bűntett.

2020. febr. 4. 16:21
 62/226 anonim ***** válasza:
100%

#57 Az én érzékeny pontomra ugyan nem tapintottál rá.

Ja, de: utálom, ha valaki nem okos (most finom voltam), értetlen, de okoskodik.

2020. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/226 anonim ***** válasza:
84%

"Tehát pontosan arra reagáltam és cáfoltam meg amit írtál."

Sehol senki nem írt olyasmit hogy a paráznaság tettében lenne különbség, vagyis mostmár direkt hazudsz is. Ha ugye érvek nincsenek...

2020. febr. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/226 anonim ***** válasza:

"Az igaz hogy a paráznák halálra kövezését nem tartom Isten parancsának és igen, kegyetlenség, de magát a paráznaságot bűnnek tartom."


No akkor máris többet tudunk!

Én viszont azt mondtam, hogy a kulcs a (megbánás nélküli, vagyis megátalkodott) BŰN megítélése. Nem tettem különbséget a különböző bűntípusok között, mint az emberi törvénykezés -ennyi hónap, annyi év.


A bibliából az derül ki, hogy végső soron az számít, hogy ha valaki hibázik, bűnt követ, azt meg képes bánni Isten előtt, vagy nem óhajtja. Isten sohasem válogatás nélkül ítélt halálra senkit.

2020. febr. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/226 anonim ***** válasza:
32%
Csak miután a 100 korbácsot kimérték a mohamedánok. Persze valószínűleg addigra már nem élne.
2020. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/226 anonim ***** válasza:
94%

Eleve hibás kérdés.

Ezzel az erővel azt is kérdezhetnéd, ha pár száz évvel ezelőtt kannibál törzs tagja lettél VOLNA, ettél volna-e emberhúst?

2020. febr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/226 anonim ***** válasza:

"Isten sohasem válogatás nélkül ítélt halálra senkit."

Olvasd már el a Bibliát!

2020. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/226 anonim ***** válasza:
100%

Telefon tulajdonosoktól kérdezném, ha az Ószövetség idején éltetek volna, hova dugtátok volna be a töltőt?

Értelmetlen, mert nem volt telefon, értelmetlen a kérdés, mert akkor kereszténység se volt még.

2020. febr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/226 anonim ***** válasza:
Felröfögnék, hogy az vesse rá az első követ, aki nem bűnös! Ez után Sátánhoz illően azt is megkövezném, aki nem dob követ, meg azt is, aki dobott.
2020. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/226 anonim ***** válasza:
52%

67-es Vajszló!

Olvastam a Bibliát! Ezért mondom. Csak van aki nem elég figyelmesen olvasta.

2020. febr. 5. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!