Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények részt vennének...

Keresztények részt vennének egy parázna megkövezésében?

Figyelt kérdés
Másik kérdésnél merült fel bennem. Keresztények egyértelműen állítják hogy az Ószövetségben szerepelő paráznák halálra kövezése Isten parancsa. Keresztényektől szeretném megkérdezni hogy ha az Ószövetség idején éltek volna, megköveznék a paráznákat egy ilyen kivégzésen?

2020. febr. 4. 09:21
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/226 anonim ***** válasza:
100%

"Miért mi a különbség egy ma elkövetett paráznaság és egy kétezer éve elkövetett paráznaság között?"

Senki nem írta, hogy az elkövetett tettben van különbség.

Te direkt törekszel rá hogy mindent teljesen félremagyarázz, vagy komolyan nem sikerül értelmezned a válaszokat?

2020. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/226 anonim ***** válasza:
100%
#51 Nem a kérdező a legélesebb kés a fiókban, hogy finom legyek.
2020. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/226 anonim ***** válasza:
47%

"Miért mi a különbség egy ma elkövetett paráznaság és egy kétezer éve elkövetett paráznaság között? :) Semmi. Tehát nem érv hogy más korban történt."


Ezt írtam én is, semmi különbség a bűn bibliai, avagy isteni megítélése miatt! De a mai kor embere teljesen másként tekint a paráznaságra (de ettől sokkal súlyosabb bűnökre is), mint akkor régen.


Te is kérdező egy bocsánatos semmiségnek tartod ezt, és maga a kérdésed is ebből fakadó felháborodást takar. Pedig a bűn az bűn! Káros és társadalomromboló hatása -vagyis az ok/okozat elve kikerülhetetlen, akármennyire is engedékenyek vagyunk ma a bűnért járó jogos büntetés végrehajtásával.


"Az sem érv hogy más nép, hiszen az első keresztények zsidók voltak. Továbbá az sem érv hogy más kultúra hiszen a zsidóknál a vallás határozta meg a kultúrát."


Tehát ha megérted azt, hogy a bűnért járó büntetést akkor sem kerülheti el senki, ha mégoly engedékeny a felfogása, akkor felismered, hogy mindegy milyen fajta bűnről beszélünk, minden ami Isten akaratával ellentétes (mert az ránk nézve káros), bűn.


Egyébként akik Jézussal példálóznak, hogy "Ő már aztán igen. Ő már tényleg a szeretet megtestesülése volt" -és ezzel ellentétbe állítják az Ószövetségi Istennel, azok sem ezt az Istent, sem az Ószövetséget, sem Jézust nem ismerték meg igazán! Mert ugyanis attól, hogy az Újszövetségben Jézus kivette a kezünkből az ítélkezést, még Ő maga ezt Jelenések könyve szerint Armageddonkor megteszi. Addig türelem van!


Tehát kérdező, itt a te esetedben és a kérdésed motiválásában a bűn megítélése a fő kérdés. Be lehet állítani a megátalkodott bűnöst halálra köveztető Istent "gonosznak" vagy vérszomjasnak, de ez nagyon felületes ismeretet tükröz.

2020. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/226 anonim ***** válasza:
58%
49: nem ismersz. A sötétség sosem ismeri meg a világosságot és amiket idáig előadtál kegyetlen hozzáállást a többi emberhez, te sosem voltál a világosságban. Kettőnk közül te vagy a kegyetlen és szeretetlen, elég sokszor leírtad már. Ma is megkövezel az ördögtorony nevében bárkit, akire más azt mondja, hogy bűnös. Te... Te tökéletes.
2020. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/226 A kérdező kommentje:
Személyeskedéssel csak azt bizonyítjátok hogy kínos a kérdés számotokra. Megindokoltam miért nem érv amit felsoroltatok. Nincs ebben semmi félremagyarázás.
2020. febr. 4. 15:46
 56/226 anonim ***** válasza:
Nem személyeskedés megállapítani, hogy buta vagy sajnos. Tény. Azt se érted, amit kérdezel.
2020. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/226 A kérdező kommentje:
Jó akkor úgy tekintem hogy ez a kérdés kínos rád nézve 75 %-os, ezért inkább sértegetsz mert rátapintottam egy érzékeny pontra.
2020. febr. 4. 15:51
 58/226 anonim ***** válasza:
Kivéve hogy nem megindokoltad, hanem félremagyaráztad, ugyanis eleve nem arról volt szó amikbe belekötöttél.
2020. febr. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/226 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valakinek érzékeny téma, de valójában az igaz keresztényeknek nem az.

A kulcs a bűn megítélése, vagyis hogy elnézed, pártolod, gyakorlod..., vagy esetleg úgy látod, ahogy azt Isten szeretné!


Ha úgy látnád, akkor az ELMÉLETI kérdésedre magad is tudnád a választ.


Ha pedig nem úgy látod, akkor pedig mindegy mit írnak itt válaszul neked, te csak azt fogod mondani, hogy "micsoda kegyetlenség"! És észre sem veszed, hogy a bűn pártolásával, esetleg gyakorlásával éppen te vagy az, aki ítélet alá fog esni.

2020. febr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/226 A kérdező kommentje:

"Kivéve hogy nem megindokoltad, hanem félremagyaráztad, ugyanis eleve nem arról volt szó amikbe belekötöttél."


Ezt irtad:


"Ez semmit nem változtat a tényen hogy se ugyanaz alatt a szövetség alatt nem nincs, se ahhoz a néphez, se ahhoz a kultúrához, se ahhoz a korhoz nem tarrozik egy mai keresztény, mint amire Isten ezt a törvényt adta, ergo értelmetlen a kérdés keresztényi szempontból."


Erre válaszként megindokoltam miért nincs igazad:


"Miért mi a különbség egy ma elkövetett paráznaság és egy kétezer éve elkövetett paráznaság között? :) Semmi. Tehát nem érv hogy más korban történt. Az sem érv hogy más nép, hiszen az első keresztények zsidók voltak. Továbbá az sem érv hogy más kultúra hiszen a zsidóknál a vallás határozta meg a kultúrát."



Tehát pontosan arra reagáltam és cáfoltam meg amit írtál.

2020. febr. 4. 16:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!