Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a legerősebb érved Isten...

Mi a legerősebb érved Isten létezésére és mi a legerősebb érved a nem létezésére?

Figyelt kérdés
Ha hiszel Benne, akkor elég az elsőt leírnod, ha nem, akkor elég a másodikat. De leírhatod mindkettőt is.

2020. febr. 8. 09:42
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 KZitus ***** válasza:
22%

Szia

Maga az élet, és az, amit Isten mond az életről, és alkotásairól: „Természetesen, minden háznak van építője, aki pedig mindent alkotott, az Isten az” Zsidók 3:4. És persze maga az Isten Szava. Az nem lehet emberi alkotás, annál inkább, mivel kb. 40 ember írta.

2020. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 anonim ***** válasza:
79%
Sokan a világ összetettségével indokolják Isten létezését. Hiszen szerintük ilyen komplikált univerzum magától nem jöhetett létre. Viszont ha ezt az összetett világot csak egy ennél is összetettebb lény tudta megteremteni. Viszont ezzel a logikával Istent is meg kellett valakinek teremtenie és Isten megteremtőjét is meg kellett valakinek teremtenie és így tovább.. Nekem ez a legerősebb érvem Isten ellen. Illetve az, hogy ha ennyire szeret minket akkor miért van szegénység,szenvedés,bűn,stb. De persze ebbe bele lehet magyarázni mindent szóval ezért az előbbi a legerősebb.
2020. febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/92 anonim ***** válasza:
57%
Nekem röviden az, hogy mindennek van kezdete és oka, akkor kell lennie egy olyan létezőnek, ami maga az "ősok", ez pedig számomra Isten.
2020. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
10%

A létezést maga a létezés bizonyítja, miként az ujjlenyomat az ujj bizonyítéka, hogy létezik. Az emberek a Pioneer-táblát küldték az űrbe önmaguk bizonyítására értelmes lények számára, Isten meg az univerzumot teremtette és az abban lévő élő és élettelen rendszer-fenntartó dolgokat a maga bizonyítására - értelmes lények számára.


Hogy ezt sokan elvetik mint Istenről való bizonyítékot, ez azt mutatja, hogy nem értelmesek!


Róm 1:20 Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.


[link]



[link]

2020. febr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 anonim ***** válasza:
75%

"Hogy ezt sokan elvetik mint Istenről való bizonyítékot, ez azt mutatja, hogy nem értelmesek!"

Szóval még én vagyok a hülye mert gondolkozom. Elolvastad egyáltalán az én válaszomat?

2020. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/92 anonim ***** válasza:
19%

"Viszont ezzel a logikával Istent is meg kellett valakinek teremtenie és Isten megteremtőjét is meg kellett valakinek teremtenie és így tovább.. Nekem ez a legerősebb érvem Isten ellen. "


Nem az a kérdés, honnan van az Isten, hanem hogy mi bizonyítja, hogy létezik?


Ha nem tudod a szakács kilétét, attól még a nyolcfogásos ebéd a tányérokon bizonyítja, hogy létezik, tehát értelmetlen ember az, aki csak azért elveti a bizonyítékot a szakács létezésére, mert nem ismeri a személyét és hogy honnan van. Az ALKOTÁS a bizonyíték a létezésre, nem az alkotó személyének az ismerete. "A gyilkos nem ismerése nem bizonyíték a gyilkos ellen, mivel létezik áldozat, létezik gyilkosság." /Columbo/


A kifogáskeresés Isten ellen nem ellene való bizonyíték, hanem arra bizonyíték, hogy miért AKAR valaki Isten ELLEN érvet felhozni, ami egy gondolkodás tükörképe, az emberi természet lenyomata, és semmi köze az Isten létezéséhez.


A világtársadalom elmebajnokai abszolút értelmetlenek, fenti nyilatkozat is mutatja, hogy minden szinten rosszul gondolkodnak Isten létezéséről és ezért a legtöbben a halálra menő úton járnak. Ezt Jézus Krisztus mondta, aki a második legnagyobb személy a létezés univerzumában.


Máté 7:13 Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, amely a veszedelemre visz, és sokan vannak, akik azon járnak.

Máté 7:14 Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt.


[link]

2020. febr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
86%

Isten létezésének tagadására érvet kérni filozófiai szempontból értelmetlen. Isten létezésének állítása (filozófiai értelemben) cáfolhatatlan állítás.


Megmagyarázom. Ha én kijelentem, hogy a garázsomban egy sárkány lakik, akkor ez is egy cáfolhatatlan állítás. Senki nem fogja tudni bebizonyítani, hogy nem létezik. Ha valaki azt mondja, hogy nem fér be, akkor azt mondom, hogy ez egy kicsi sárkány. Ha nem látják, azt mondom, hogy láthatatlan. Ha valaki beszélni akar vele, azt mondom, hogy a sárkány csak velem beszél. Stb.


Pont emiatt, a tudományban azokat az állításokat szokták komolyan venni, amik cáfolhatók. Tehát például előállok egy elmélettel, miszerint az elektronok ilyen meg ilyen esetben így meg így fognak viselkedni. Akkor ha a kísérletem valaki megismétli, de más eredményre jut, azzal cáfolhatja az elméletem.


Isten létezésének elmélete cáfolhatatlan. Pont emiatt ilyenkor a bizonyítás terhét az elmélet kitalálója viseli. Vagyis a vallásos félnek kell bizonyítania, hogy az általa elképzelt isten létezik. A bizonyítás terhének megfordítása helytelen volna.


Több elmélettel álltak már elő, de eddig egyik sem úszta meg cáfolat nélkül. A legismertebbek (a Wikipédia alapján [link]

- Anzelm ontológiai istenérve

- Descartes ontológiai istenérve

- kozmológiai istenérv

- Pascal valószínűségi érve

- Aquinói Szent Tamás, az „első mozgató”-érv

- moralitás-érv

- Gödel ontológiai istenérve

- William Paley tervezettség-érve (teleológiai istenérve)


Az első ember akinek isten létezését sikerül bizonyítania Nobel díjat fog kapni.


Ha érdekel a téma, javaslom, hogy hallgass vitákat vallásos és ateista előadóktól. Magyarul sajnos eddig egyetlen egyet sem találtam, ami jó lenne. Angolul rengeteg van. Ismertebb ateisták: Christopher Hitchens (sajnos már nem él), Matt Dillahunty, Sam Harris, Richard Dawkins, Lawrence Krauss például. Tudományos bibliakutató: Bart D. Ehrman. Lehet, hogy a Youtube tud ezekhez jó és élvezhető feliratot biztosítani.

2020. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
2020. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
77%

Fogós kérdés!


Elsőnek kapásból azt mondtam volna, hogy "Az, hogy nincs egyetlen, egyértelműen a létezésére mutató dolog sem..."


De inkább a vallások széttöredezettsége. És akkor innen adódik: Melyik Isten? Milyen Isten?

Az itt jelenlevők nagy részének egyből a judeokeresztény istenség (Jahve) ugrik be. De mégis, hány különböző gyülekezet van? Akik különböző szokásokkal, törvényekkel rendelkeznek? És ha egymással vitáznak, sokszor ugyanannak a szentiratnak, a Bibliának különböző idézeteit veszik elő, ellentétes álláspontjaiknak az igazolására?


És ezt a gondolatmenetet még órákon át folytathatnám. Itt egyenlőre megállok.


Üdv

P.T.

2020. febr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 anonim ***** válasza:
62%

És rögtön, ránézek # 9-es válaszomra, és írtam h isten Jahve. De vannak, akik szerint "Jehova". Nem csak a Jehova Tanúi szerint, nemrég hallottam olyat is, hogy a mormonok is hivatkoznak így rá...

Már egy ennyire fundamentális kérdésben sincs egyetértés...


Üdv

P.T.

2020. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!