Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt keresztelik meg a...

Mièrt keresztelik meg a bèbiket az Ortodox, a Katolikus egyházban amikor ezt az Isten szava mellőzi?

Figyelt kérdés

Jèzus ezt mondja:

Mátè:28:19."Menjetek hat,ès tegyetek tanitványokká minden nemzetből embereket,keresztelyètek meg őket az Atyának,,a Fiúnak ès a szent szellemnek nevèben.


Itt leírja a lèpèseket,hogy mit kell tenni a megkeresztelkedèsre.

Elsősorban tanitvány kell lenni,ismerettel rendelkezni.

Ismerje az Isten szavát megfelelően,el kell döntse,hogy akarja-e abban a tantètelben a keresztelkedèsèt.

Továbbá átadja magát Istennek ès azt mondja mint Jèzus"itt vagyok Atyam,hogy cselekedjem a te akaratodat.

Továbbá mint Jèzus ès az apostolok is belemeritettek egész testükkel a vízben.



#Isten #keresztelkezès.
2020. febr. 10. 11:43
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
14%

20.Èn azt kèrdeztem,hogy a biblia,vagy a katolikus vallásban lèvő zürzavar az igaz?

Tègedet mennyi pènzèrt tettek a tisztitótüz tègelyèbe.

Ezt a zűrzavart?Ahány ház szám,Ahány pap,ahány falu annyifèle keresztelès pènzèrt.

Keresztelő János mennyi pènzt kèrt Jèzustol?

2020. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
77%

"20.Èn azt kèrdeztem,hogy a biblia,vagy a katolikus vallásban lèvő zürzavar az igaz?"

Válaszolunk neked drága, de előbb te válaszolj a kérdésre a saját keresztelésetekkel kapcsolatban és ne csak hárítgass, mert így eléggé hiteltelennek tűnsz.

2020. febr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
92%

Vidiripi


"Èn azt kèrdeztem,hogy a biblia,vagy a katolikus vallásban lèvő zürzavar az igaz?"


A Biblia még mindig nagybetűvel írandó!

Senki nem állította hogy a Biblia nem lenne igaz! A Biblia az igaz! De írd már nagybetűvel mert az a neve annak a könyvnek!


"Ezt a zűrzavart?Ahány ház szám,Ahány pap,ahány falu annyifèle keresztelès pènzèrt."


Az utazó felvigyázó és felesége a körzetfelvigyázó és felesége mennyi pénzt kapnak a tanúktól amikor Királyság terem látogatáson vannak?


"Keresztelő János mennyi pènzt kèrt Jèzustol?"


Nem kért pénzt!


Na most hogy ez meg van! Te jössz válaszolj a kérdésekre.

- Az egyik: "Csak tudod Edgár a probléma ott van hogy nem lehet alátámasztani a Bibliából. Annyira más a szöveg.

A Máté 28:20 azt olvashatod hogy "...amit én parancsoltam nektek."

Erre az Őrtorony olyan kérdést tesz fel a keresztelkedőknek amit Jézus nem parancsolt!

Erre mit mondasz Edgár? Ezzel nincs szerinted probléma?"


- És a másik!

"Azt kérdeztem tőled Edgár, hogy melyik keresztelési szöveg az igaz? Az, amit a Biblia ír, vagy az, amit a tanúk mondanak?"

2020. febr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
0%

22.Javsolom kèrdezd Vidiripit ès Letargiàt mert ők jobban ismerik a tanúkat ès èlőbb mar linket is küldtek a Tanúk keresztelèsi folyamatáról.


Èn inkább ismerem a katolikus keresztelèst,íme egy link


[link]

2020. febr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
92%

Miért kérdezzen engem, mikor te lettél megszólítva Edgár? Téged nem fog zavarni, amikor alá leszel merítve, hogy nem a biblikus szöveg fog elhangozni? Hogy nem az Isten által megkövetelt keresztelő szöveg által leszel alámerítve?

Pedig még a katolikusok is az Isten által parancsba adott szöveggel keresztelnek: az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében.

Te viszont nem így leszel. A keresztelésednek semmi köze nem lesz a Bibliához. Tényleg nem zavar?

2020. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
20%

Èn tudom,hogy a tanúk,hogy kereszteltenek,biblia szerint telyesen megfelel,mert a fiatal Tanú tudja mire keresztelkedik,fel van kèszitve biblia szerint.Te tudod mert onnan vagy kiközösitve.Bèbit a te vallásodba,mègis,hogy kèszitik fel,főleg,hogy nem tudják a te vèdenceid tanát sem a szülei,csak úgy potyan bele a vallás kerestsègibe mint a lègy a tejbe.

Mièrt viselkedsz mint a farizeusok Jèzussal,kèrdèseddel csalit állítani?

Nem az èrdekel tègedet,hogy megtárgyalni,hogy helyes mint a fórumokon szoktak,hanem al kereszèny módra èpited le a tèmát.

Így viselkednek a kiközösitettek,nem ismerik el a hibájukat de támadják az igazságot.Jèzus mit is mondott erre:hètszerte g.....BB.

2020. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


"Èn inkább ismerem a katolikus keresztelèst,íme egy link"


Akkor ideje lenne hogy megismerkedj a tanúk keresztelkedésével hiszen állításod szerint meg akarsz keresztelkedni!

Akkor nem kellene foglalkoznod egy olyan dologgal ami az egész életedet befolyásolni fogja? Legalább is ez lenne észszerű!


"Javsolom kèrdezd Vidiripit ès Letargiàt mert ők jobban ismerik a tanúkat ès èlőbb mar linket is küldtek a Tanúk keresztelèsi folyamatáról."


Edgár ,Edgár! Dehát elvileg te vagy a "tűz" közelében! Így olyan dolgokról is beszámolhatsz amik személyesen téged érintenek. Vagy nem akarsz beszélni a személyes hitedről?


"Èn tudom,hogy a tanúk,hogy kereszteltenek,biblia szerint telyesen megfelel,mert a fiatal Tanú tudja mire keresztelkedik,fel van kèszitve biblia szerint."


A Biblia nagybetűvel írandó mert az a neve a könyvnek! Dehogy tudod hiszen nem is írsz róla semmi konkrétat csak tereled a szót. Pedig tényleg ideje lenne foglalkoznod vele. Amúgy meg ha annyira jártas az a tanú (amit kisbetűvel kellene írni) akkor miért nem képes egyetlen Jehova tanúja sem alátámasztani a 2. keresztelkedési kérdést a Bibliából? És te sem Edgár!

Akkor hogy vannak felkészítve az össze Jehova tanúja? Mivel egyetlen egy sem volt képes ezt még alátámasztani. És amikor ez kerül szóba na akkor jön az amikor a tanúk idegileg kikészült állapotba jönnek. Na nem mindegyik de van aki igen!

Lehet akkor szembesül azzal hogy nem képest választ adni egy ennyire egyszerű kérdésre. Vagy úgy kezdi érezni hogy becsapták. Nem tud mit kezdeni a helyzettel hiszen válasz nincs amit adhatna! Persze megpróbál választ adni van aki szinte vért izzad de csak nem jön össze!


"Bèbit a te vallásodba,mègis,hogy kèszitik fel,főleg,hogy nem tudják a te vèdenceid tanát sem a szülei,csak úgy potyan bele a vallás kerestsègibe mint a lègy a tejbe."


Az én vallásomban sehogyan nem készítik fel. Ugyan is nem keresztelnek csecsemőket az én gyülekezetemben. Nem is engednék a vének! Ha nem is szó szerint de hogy értsed te is Edgár ,nálunk TILOS a csecsemő keresztség! Nem magyarázom neked!


"Mièrt viselkedsz mint a farizeusok Jèzussal,kèrdèseddel csalit állítani?"


Jézus Krisztus a személyes megváltóm! Persze te ezt nem értheted de semmi gond talán idővel majd megérted. Majd ha növekszik a hited de csak ha növekszik akkor fogod megérteni mit is jelent ez!


"Nem az èrdekel tègedet,hogy megtárgyalni,hogy helyes mint a fórumokon szoktak,hanem al kereszèny módra èpited le a tèmát."


Na akkor tárd fel az igazságot! Hiszen nem csak én hanem mások is ezt kérik tőled de csak mellébeszélsz. Csapkodsz mint a partra vetett hal! És egyből jössz a katolikus dolgokkal. AZért azzal mert azok biztonságot adnak neked de ha el kell hagynod ezt a dolgok egyből szorult helyzetbe kerülsz és visszamenekülsz ezekhez! Semmi nem fejlődtél az évek alatt és ez szomorú mert azt jelenti hogy ugyan ott tartasz mint ahol évekkel ezelőtt tartottál! Nincs változás semmi!

2020. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 A kérdező kommentje:

27.Ki kell ismèt javitsalak:neked nem irtam,csak a nevedet írtam bele èlő bizonyittèk kènt.

Tudod van 1-2 ember akivel a tanúk nem tárgyalnak,èn is nagyrèszt gyakorolm főleg a környezetemben.

2020. febr. 11. 19:37
 29/63 anonim ***** válasza:
62%

Akit csecsemőként vagy gyermekként kereszteltek meg, annak lehetősége van külön bérmálkozni, ahol tulajdonképpen megerősíti azt az ígéretet, amit szülei, illetve keresztszülei tettek helyette. Akit felnőttként keresztelnek, azt meg is bérmálják.

Van egy mondás, hogy Istennek nincsenek unokái. Ezt az jelenti, hogy mindenki maga dönt a hit kérdésében, és nincs igaza annak a közvélekedésnek, hogy valaki hitben nőtt fel, azért hívő.

Katolikus hitvédelem, itt utána tudsz nézni annak, hogy védik a katolikusok a tanításukat, bibliai idézetekkel megtámogatva. Ugyan egy katolikus nem fújja kívülről a Bibliát helyekkel együtt, de te is csak azt tudod, amit betanultatok, begyakoroltatok, az egész Bibliát nem tudnád fejből előadni.

[link]

2020. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
0%

29.Nem kell a megmagyarázhatatlant megmagyarázni.

Ha annyira helyes a csecsemő keresztelès,akkor Jèzust a jászolba mièrt nem kereszteltèk meg?


Katolikus vallás szerint,ki Jèzus keresztapja?

Hat a bèrmakeresztapja?

Az apostolok bèrmáltak?

A bèrma a biblia szerint milyen aktus.

2020. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!